وبلاگ

تفاوت بین انواع سقف های شیب دار دکرا، فورتیزا، آندولین و آندوویلا در چیست؟

دکرا-فورتیزا-آندولین و آندوویلا همگی وارداتی هستند

بررسی سقف‌های شیب دار دکرا، فورتیزا، آندولین و آندوویلا

همانطور که می دانید یکی از مهم‌ترین اجزای یک ساختمان سقف آن است، چرا که سقف ساختمان در کنار زیبایی که به ساختمان می‌بخشد، باعث استحکام آن نیز می‌شود. سقف‌ها در دو دسته کلی طراحی و ساخته می‌شوند که این دو دسته شامل سقف‌های مسطح و سقف‌های شیب دار می‌باشند.

از آن جایی که امروزه هم در مناطق سردسیر و هم در مناطق گرمسیر بیشتر از سقف‌های شیبدار استفاده می‌کنند، ما هم قصد داریم در این مقاله شما را با چهار نوع پوشش‌ سقف‌های شیب دار شامل سقف‌های شیب دار دکرا، فورتیزا، آندولین و آندوویلا آشنا کنیم و سپس به مقایسه آن‌ها با یکدیگر بپردازیم. در نتیجه اگر قصد دارید با این چهار پوشش سقف‌ شیب دار آشنا شوید و مزایای هر کدام را بدانید تا بتوانید بهترین پوشش را از میان آن‌ها برای پوشش سقف شیب دار ساختمانتان انتخاب کنید، ادامه این مقاله را مطالعه نمایید.

در بالا به این نکته اشاره کردیم که سقف شیبدار دارای پوشش‌های متنوع و متعددی است. یکی از پوشش‌های سقفی که در حال حاضر از رایج‌ترین پوشش‌های سقف شیب دار نیز می‌باشد سقف‌های شیب دار با نام های تجاری دکرا، فورتیزا، کینگستون کانادا و متروتایل است و در ساخت آن از سنگریزه‌های طبیعی استفاده می‌شود.

جنس ورق دکرا و فورتیزا که از آنها در ساخت سقف‌های شیب دار استفاده می‌شود از ترکیب آلومینیوم، آلوزینک، گالوانیوم، آلیاژ مس، رزین 2 میکرونی، سنگریزه‌های طبیعی و لایه آنتی باکتریال می‌باشد. زیرسازی این ورقه‌ها پس از گذراندن مرحله خرپاسازی، با استفاده از چوب روسی 40×50 با فاصله 37 سانت تیرریزی انجام می‌شود.

ویژگی های ورق دکرا و فورتیزا

جالب است بدانید که یکی از ویژگی‌های ورقه‌های دکرا و فورتیزا این است که بر روی سقف شیب دار جلبک نمی بندد و هیچ گونه پوسیدگی ایجاد نمی شود. دلیل آن هم این است که در طراحی و ساخت ورقه‌های دکرا و فورتیزا، همانطور که اشاره کردیم از لایه آلوزینک استفاده می‌شود. لایه آلوزینک باعث می‌شود که سقف‌های شیب داری که از نوع ورق های دکرا و فورتیزا هستند، به هیچ وجه دچار پوسیدگی نشوند.

علاوه بر این، به دلیل اینکه در ساخت ورق های دکرا و فورتیزا از یک لایه آنتی باکتریال هم استفاده شده است، بر روی هیچیک از سقف‌های شیب داری که در ساخت آن‌ها از ورقه‌های دکرا و فورتیزا استفاده شده است جلبک نمی‌بندد.

سقف‌های شیب دار دکرا و فورتیزا به دلیل داشتن این دو مزیت بزرگ که هیچگاه دچار پوسیدگی نمی‌شوند و بر روی آن‌ها جلبک نمی‌بندد، بیشتر در سقف‌های شیبدار، ورودی ویلاها و یا اجرای سردرب پارکینگ مورد استفاده قرار می‌گیرند. می‌توان گفت که وقتی صحبت از طراحی و ساخت سقف ویلا می‌شود، اولین متریالی که به ذهن طراحان می‌رسد سقف‌های شیب دار دکرا و فورتیزا است. علاوه بر تمامی این‌ها، شرکت‌های ارائه دهنده سقف‌های شیب دار این نوع از پوشش‌های سقف شیب دار را از نظر کیفیت و آب بندی تا 10 سال ضمانت می‌کنند.

عکس زیر مربوط به اجرای سقف شیروانی با شکل سه طبقه‌ای با ورق سنگریزه‌ای دکرا با ابزار و دامپا می‌باشد.

اجرای سقف شیروانی با ورق سنگریزه‌ای دکرا
اجرای سقف شیروانی به شکل سه طبقه‌ای با ورق سنگریزه‌ای دکرا با ابزار و دامپا

کیفیت ورقهای آندولین و آندوویلا

پس از آشنایی با سقف‌های شیب دار دکرا و فورتیزا، نوبت به آشنایی با سقف‌های شیب دار آندولین و آندوویلا می‌رسد. ورق‌های آندولین و آندوویلا محصولاتی از کشور ترکیه می‌باشند که در طراحی و ساخت آن‌ها از ایزوگام اشباع شده و لایه مخصوص آنتی باکتریال استفاده شده است. مراحل ساخت ورق های آندولین و آندوویلا شامل زیرسازی، عایق کاری، رنگ آمیزی و فشرده سازی می‌باشد که در ادامه به تمامی این مراحل اشاره خواهیم کرد. دقت کنید که خدمات فروش ورق‌ آندولین و آندوویلا را به همراه ضمانت نامه و از شرکت معتبر دریافت کنید.

زیرسازی این ورق‌های سقف شیب دار با استفاده از چوب osb صورت گرفته است. چوب osb کل ورقه‌های آندولین و آندوویلا را پوشش می‌دهد و پس از طی این مراحل، چوب عایق رطوبتی ایزو نیز بر روی ورقه‌های آندولین و آندوویلا نصب می‌گردد. پس از پوشش دادن ورقه‌های آندولین و آندوویلا با چوب osb و چوب عایق رطوبتی، مرحله رنگ زدن این ورق ها و فشرده سازی آن‌ها آغاز می‌شود. این مرحله به گونه‌ای است که رنگ عمیقاً درون این ورقه‌ها نفوذ می‌کند. پس از نفوذ رنگ در ورقه‌های آندولین و آندوویلا گفته می‌شود که این فشرده سازی، باعث افزایش چشمگیر مقاومت ورق‌های آندولین و آندوویلا می‌شود.

کلیه خدمات اجرایی شرکت ویلانما توسط مهندسین با تجربه در امر سازه و در اقصی نقاط ایران عزیز اعم از لواسانات تهران، منطقه شمال تهران، مناطق ویلایی دماوند، آبسرد، گیلاوند، مناطق شمال ایران اعم از نور، رویان، آمل، بابل، چمستان، چالوس، نمک آبرود، کلاردشت، کلارآباد، نوشهر، متل قو و همچنین استان‌های کرمان، اصفهان، شیراز، قم، کاشان و تمام مناطق ویلایی و همچنین همه استان‌های ایران با حمل و نصب به صورت کامل و به قیمت روز تهران اجرایی می‌گردد. در شهرهای خارج از محدوده تهران جهت استقرار اکیپ اجرایی شرکت باید از طرف کارفرما اسکان تهیه گردد.

ویلانما

شركت ویلانما از سال ١٣٧٩ شروع به فعالیت در زمینه تولید، فروش و اجرای انواع متریالهای شیروانی از جمله ورقهای طرح سفال نموده است ، همچنین این شركت نمایندگی فروش كلیه متریالهای وارداتی مانند دكرا، شینگل و آندوویلا را در دست دارد و اجرای كلیه متریالهای وارداتی و داخلی را با 5 سال گارانتی بی قید و شرط به عهده گرفته است. جهت اعتماد بیشتر به شركت ویلانما، از رزومه های اجرایی این شركت در اكثر مناطق ویلایی كشور بازدید به عمل آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا