متریال ویلا

فروش و قیمت ورق سنگریزه ای

ورق سنگریزه ای دکرا با لایه ی گالوالوم و آلیاژ مس چگونه اجرا می شوند؟

از ساختار اجرایی ورقهای سنگریزه ای دکرا یا مشابه آن چه اطلاعاتی دارید؟

مراحل اولیه ساخت ویلا

در این مقاله قصد داریم به صورت کامل، مراحل و روش اجرای متریال ورق سنگریزه ای دکرا و ورق کینگستون زیبای سنگریزه ای را برای شما مخاطبان گرامی تشریح کنیم. همانطور که میدانید، برای ساخت ویلا ابتدا نیاز به اجرای فونداسیون داریم. کیفیت و چگونگی ضخامت فونداسیون نیز بستگی به ابعاد ویلا و طبقاتی دارد که قرار است روی فونداسیون پیاده شود، طوری که تحمل وزن اسکلت یا بتن را داشته باشد.

در فرایند اجرای سقف ویلاها، اخیرا توجه ویژه ای به نوع متریال قابل استفاده روی سقف شیروانی شده است. با توجه به سوالات کارفرمایان محترم در خصوص کیفیت ورق دکرا و ورق سنگریزه ای کینگستون ماندگاری آن، مشخص است که متریال اجرایی استاندارد برای کارفرما بسیار حائز اهمیت است. لازم به ذکر است که همانند توضیحات ارائه شده در مقاله های دیگر، با گذشت دو دهه از ورود ورقهای سنگریزه ای با جنس آلومینیوم و آلوزینک به کشور، ورقهای دکرا هنوز هم یکی از با کیفیت ترین، زیباترین و ماندگارترین پوشش سقف شیروانی محسوب میگردد.

مرحله اسکلت بندی

آماده سازی فونداسیون ویلا، نوبت به نصب پایه ستون میرسد که هم میتواند تیرآهن باشد و هم پایه بتنی. بعد از آنکه ستون ها بر اساس نقشه بالا رفتند، باید کلاف بندی روی ستون ها صورت گیرد. پس از مرحله خرپاسازی و تیرریزی پروفیل بعد از کلاف بندی سقف ویلا وظیفه اجرایی شرکت ویلانما جهت استارت پروژه شروع میشود. در این مرحله نوبت خرپاسازی با پروفیل میرسد.

سیستم خرپا با پروفیل 40*80 صورت میگیرد که داخل خرپا با توجه به نوع طراحی صورت گرفته با پروفیل 40*80 انجام میشود. پس از خرپاسازی و انجام زنبوری داخل خرپا، نوبت به تیرریزی روی خرپا میرسد که اصولا با پروفیل 40*80 به فاصله 60 سانتی متر اجرا میشود و این مرحله برای آماده سازی شاسی کشی چوب میباشد.

مرحله چوب کشی

جهت اجرای ورق سنگریزه ای دکرا، به طور منظم در این مرحله باید شاسی کشی چوب چهارتراش روسی روی پروفیل ها توسط پیچ سرمته دار نصب شود. کیفیت و یکپارچگی چوب مورد استفاده جهت سقف شیبدار بسیار حائز اهمیت است. حتما باید چوب روسی باشد تا زمان میخ کوبی در اثر فشار نشکند و نگهدارنده تایل های سنگریزه ای باشد.

عکسی که در زیر مشاهده میفرمایید پروژه شهرک ویلایی آیینه ورزان دماوند میباشد که خرپاسازیها و تیرریزی های پروفیل و شاسی کشی چوب روسی و تیرریزی های افقی با فواصل 37 سانت انجام شده و در مرحله نصب عایق پشم سنگ و نصب متریال سنگریزه ای دکرا میباشد.

فروش و قیمت ورق سنگریزه ای
مرحله نصب عایق پشم سنگ و متریال سنگریزه ای دکرا

این مدل از اجرا قبلا طراحی شده و با تغییراتی کوچک طبق میل کارفرما به مرحله اجرا در آمده است. در صورتیکه کارفرمایان محترم تمایل به بازدید از این پروژه زیبای ویلایی را داشته باشند، با هماهنگی قبلی آدرس دقیق از سوی شرکت ویلانما ارائه میگردد.

فروش و قیمت ورق سنگریزه ای
کیفیت و یکپارچگی چوب مورد استفاده جهت سقف شیبدار با ورق دکرا و ورق کینگستون بسیار حائز اهمیت است.

مرحله عایق بندی با ورقهای سنگریزه ای

در مرحله بعدی نوبت عایق سقف ویلا است که اصولا با عایق پشم سنگ دو اینچ دانسیته 30 با فویل آلومینیوم پوشش داده میشود. البته جهت عایق بندی از پشم شیشه نیز میتوان استفاده کرد، اما به دلیل تراکم بالایی که عایق پشم سنگ نسبت به پشم شیشه دارد توصیه میشود که انتخاب کارفرما عایق پشم سنگ با فویل آلومینیوم باشد تا از ورود سرما و گرما به داخل ویلا کاملا محافظت نماید.

لازم به ذکر است که عایق پشم سنگ حتما باید بین لایه اول و دوم چوب کشی یعنی زیر تیرریزی 36 سانتی واقع شود تا محافظت عایق از پوشش سقف در زمان سرما و گرما بیشتر باشد. در این صورت ماندگاری عایق نیز بیشتر خواهد شد. رول عایق پشم سنگ به صورت افقی روی شاسی کشی چوب روسی که به فاصله 60 سانت انجام شده، فرش میگردد که اوورلب پشم سنگ نیز حفظ شود و به صورت یکپارچه و شیک روی تیرریزی نصب شود. در حال حاضر با کیفیت ترین عایق پشم سنگ موجود در بازار برند ایرانا، سپاهان و پوشینگر میباشد.

مرحله تیرریزی چوب

پس از عایق بندی، نوبت تیرریزی چوب چهارتراس روسی 40*50 میباشد که به فاصله 37 سانتی متر با میخ مخصوص لعاب دار جذب چوب شاسی کشی میشود. میخ مخصوص ورق سنگریزه ای حتما باید استاندارد باشد، به صورتی که حالت رزوه شده باشد تا پس از میخ زدن به چوب کاملا جذب چوب روسی شود و از چوب خارج نشود که اصطلاحا « پیچ میخ » نامیده میشود.

مرحله نصب ورق سنگریزه ای دکرا

پس از اینکه نصب عایق بندی و چوب کشی تکمیل شد، به مرحله آخر و مهم سقف شیروانی یعنی نصب ورق سنگریزه ای روی چوب تیرریزی می رسیم که این عمل از قسمت پایین شیب کار به شکل منظم از پایین به بالا نصب میشود.

ورقهای سنگریزه ای (دکرا، کینگستون، تاپ تایل، متروتایل) همگی در ابعاد 40 سانت *1.30 سانتی متر تولید و یا وارد میشود و هر 2.2 آن یک متر مربع سقف را پوشش میدهد. در عملیات نصب ورقهای سنگریزه ای به دلیل اینکه جنس این ورق قابل انعطاف میباشد، باید توسط اکیپ اجرایی با سابقه و تعلیم دیده انجام شود. این محصول به صورت تایلی پرسی تولید میشود و در زمان نصب ورق باید دقت زیادی اعمال شود تا ورق به چوب روسی جذب شود و میخ کاملا داخل چوب نفوذ کند.

اجرای سقف شیروانی با متریال ورق سنگریزه ای

شرکت ویلانما با در دست داشتن اکیپ اجرایی تعلیم دیده و با توجه به داشتن رزومه های اجرایی در اکثر مناطق ویلایی کشور، آماده ارائه خدمات با گارانتی کیفیت و آب بندی به مدت 5 سال میباشد. در راستای اجرای سقف شیروانی بهترین عملکرد، طراحی سقف شیبدار قبل از اجرا است که شرکت ویلانما در این راستا اقدام به طراحی سقف ویلا به صورت رایگان در کلیه مناطق ویلایی کشور کرده است.

هدف از به نمایش گذاشتن عکس زیر از پروژه ویلایی در کلاردشت، نشان دادن نوع چوب کشی و مدل نصب ورقهای سنگریزه ای دکرا میباشد. همانطور که ملاحظه میفرمایید، ورقها به شکل پازل از پایین به بالا روی چوب با محاسبات اجرایی چیده میشوند تا ورقهای مربوطه سر جای خودشان قرار گیرند و مشکل آب بندی نداشته باشند.

فروش و قیمت ورق سنگریزه ای
نحوه اصولی چوب کشی و نصب ورقهای سنگریزه ای دکرا

این ورقها از نظر اجرایی بسیار خاص و حساس هستند و اکیپ اجرایی محدودی از عهده اجرای این طرح بر می آیند که حتما باید تعلیم دیده باشند تا پروژه طبق استاندارد جهانی اجرا شوند. پیش از هر اقدامی در رابطه با سقف ویلا، از مشاوره و راهنماییهای رایگان شرکت ویلانما بهره مند شوید تا سقف ویلای شیک و مورد پسند خودتان به وقوع بپیوندد.

نکاتی ریشه ای در مورد ورقهای سنگریزه ای دکرا

در صورتیکه تمایل دارید سازه ویلایی شیک، کلاسیک، رویایی، مقاوم، طول عمر بالا و با ابهت بالا داشته باشید که در هر شرایط جوی سازگار با هر محیطی باشد، حتما متریال سنگریزه ای دکرا با جنس آلومینیوم و آلوزینک و سنگریزه های طبیعی، آلیاژ مس و اکرولیک پرایمر را انتخاب کنید. مخصوصا برای شمال کشور که دارای رطوبت بالا است، ورق دکرا به دلیل داشتن لایه آلوزینک و گالوالیوم و استیل بهترین گزینه جهت نصب محسوب میشود.

نمونه عکسهایی که در زیر ملاحظه میفرمایید، تعدادی از ورقهای سنگریزه ای دکرا هستند که در رنگبندیهای سنگریزه ای متفاوتی تولید میشوند. ورقهای سنگریزه ای دکرا میتواند طبق سفارش مشتری حتی به صورت تلفیقی نیز رنگ آمیزی شوند.

فروش و قیمت ورق سنگریزه ای
رنگبندی ورق دکرا و ورق کینگستون با قابلیت رنگ آمیزی به صورت تلفیقی طبق سفارش مشتری

رنگ بندیهای ورق سنگریزه ای در عکس فوق از بالا به پایین عبارتند از:

  • تایل اول: آبی سرمه ای با دانه های مشکی
  • تایل دوم: قرمز اخرایی
  • تایل سوم: سبز با دانه های مشکی
  • تایل چهارم: نسکافه ای با دانه های مشکی

در نظر داشته باشید که میتوانید طبق سلیقه خودتان، دانه های مشکی را کمتر یا بیشتر سفارش بدهید.

هزینه متریال ورق سنگریزه ای دکرا و کینگستون

درست است که برای انتخاب متریال دکرا برای سقف ویلای خود متحمل هزینه ای نسبتا بالا خواهید بود، اما شما یک بار برای همیشه این هزینه را خواهید کرد. شما پول اضافه ای ندارید که برای سقف یک ویلا چندین بار هزینه کنید. متریال دکرا حتی پس از گذشت 70 سال از عمر آن، باز هم قابل بازیافت و نصب مجدد در پروژه ای دیگر میباشد.

دلیل جذب شدن ورق دکرا توسط میخ لعاب دار مخصوصی که در دهانه دالبرینگ ورق به چوب روسی نصب می شود، این متریال در سلامت کامل میتواند مورد استفاده مجدد قرار گیرد.

نمای کلی ورق سنگریزه ای دکرا، ساختار و مزایای استفاده از آن

برای اینکه تصمیم بگیرید که آیا یک سقف شیروانی با روکش سنگریزه های طبیعی برای ویلای شما میتواند مناسب باشد یا خیر، حتما ویژگی ها و مزایای ورق سنگریزه ای دکرا را که به صورت کامل در ادامه مطلب آورده ایم مورد مطالعه قرار دهید.

داشتن ظاهری متمایز و انواع طرح های با روکش سنگریزه طبیعی: ظاهر متمایز و طرح های کلاسیک و طرح شینگل یا پیانو دکرا با روکش سنگریزه طبیعی در سقف شیروانی لوکس، یکی از دلایل محبوبیت روز افزون متریال دکرا با 8 لایه تلفیقی طبق استاندارد جهانی میباشد.

فناوری پیشرفته در تولید ورق دکرا باعث شده است تا از دیگر متریالهای شکننده و ضعیف متمایز گردد. همچنین زمانی که ورق دکرا روی سقف ویلا نصب میگردد به دلیل وجود سنگریزه ها با تنوع در رنگبندی در آنها، تشخیص اینکه جنس این متریال شیک از فلز است یا سنگ طبیعی تقریبا غیرممکن خواهد بود. استفاده از ورق دکرا بر روی سقف ویلا نیاز به نگهداری ندارد و سالهای سال ظاهر تازه و جدید خواهد داشت و با هر بارش بارانی که صورت خواهد گرفت، انگار که همین امروز سقف دکرا نصب شده است.

دلایل برتری ورق های سنگریزه ای چیست؟

این مزیت ورق دکرا بسیار مهم و ویژه میباشد. با گذشت زمان و در دراز مدت، متریالهای دیگر که با رنگهای شیمیایی پوشش داده شده اند کدر و مات میشوند به شکلی که دیگر آن زیبایی قبلی را ندارد، اما ورق سنگریزه ای دکرا همیشه تازگی و طراوت را پس از هر شستشو توسط برف یا باران برای شما کارفرمایان محترم به ارمغان خواهد داشت.

وجود تنوع در نوع پرس و مدل ظاهری ورقهای سنگریزه ای دکرا نیز به زیبایی چهره این متریال افزوده است. مثلا مدل طرح پیانو یا طرح شینگل میتواند با همان کیفیت و ماندگاری روی سقف ویلای شما به نمایش گذاشته شود. عکسی که در زیر مشاهده می فرمایید، از ورقهای سنگریزه ای دکرا با سنگدانه های معدنی طبیعی می باشد و نحوه نشستن و اوورلب ورقها را به نمایش گذاشته است.

فروش و قیمت ورق سنگریزه ای
اوورلب ورق دکرا و ورق کینگستون در اجرای سقف شیروانی

بادوام و ساخته شده با بالاترین کیفیت سنگریزه: برخلاف سایر متریال سقف شیروانی، استفاده از یک متریال بام از جنس گالوالوم و لایه آلوزینک با دوام فوق العاده باعث می شود که مشکلاتی از قبیل شکسته شدن، پیچ و خم داشتن، شکاف خوردگی، ترک خوردگی، مات شدن و جذب آب ایجاد نشود. طراحی بهم پیوسته با اوورلب بالای تایلهای سقف، دلیلی است تا این متریال در برابر باران شدید، یخ زدگی، ذوب شدن برف و افزایش فشار باد مقاوم باشد.

سیستم بام فولادی دکرا با روکش سنگریزه های طبیعی معدنی، از نظر مقاومت در برابر سرعت وزش باد تا بیش از 190 کیلومتر و بارش باران شدید و تگرگ طبق استانداردهای جهانی مورد آزمایش قرار گرفته و امتحان خود را به خوبی پس داده است. همین امر باعث شده تا پس از گذشت چندین دهه از تولید این متریال با کیفیت، هنوز هم متریال دکرا جهت پوشش سقفهای ویلایی در جهان چه به لحاظ دوام و چه به لحاظ زیبایی اولین محصول با کیفیت و استاندارد شناخته شده و طرفداران بسیاری را به خود اختصاص دهد.

فروش و قیمت ورق سنگریزه ای
سقف ورق دکرا با روکش سنگریزه های طبیعی معدنی محافظ سقف ویلای شما است.

محافظت و ایمنی بالا در برابر بلایای طبیعی: سقف فولادی دکرا با روکش سنگریزه های طبیعی معدنی، جهت محافظت از سقف ویلای شما حتی در هنگام بروز فاجعه های عمده مانند تگرگ، آتش سوزی و زلزله طراحی و تولید شده است. از آنجا که این متریال از استیل ساخته شده است، غیر قابل احتراق است. علاوه بر این، سیستم اتصال قفل سقف مانع از حرکت تایلها می شود. در مورد مقاومت به تگرگ، آزمایش های مستقل نشان می دهد که سقف های فولادی با روکش سنگی می توانند در برابر سنگ هایی به قطر 3 اینچ مقاومت کنند.

وزن سبک ورق دکرا خطر سقوط را که در هنگام وقوع زلزله بسیار محتمل می باشد، کاهش می دهد. بررسی سقفها پس از زلزله نشان داده است که تنها به دو مورد از پانزده ویلا که دارای سقف های فولادی با روکش سنگریزه بودند، خسارت جزئی وارد شده است. در صورتی که بیش از نیمی از سقف های بتنی و متریالهای خشتی آسیب جدی دیدند.

سازگار با محیط زیست: اگر دوست دارید ویلایی لوکس با ظاهر زیبا و مقاوم بسازید و دنبال متریال عالی و ماندگار هستید، عاشق متریال دکرا با روکش سنگریزه های طبیعی و فولاد خواهید بود. فولاد یکی از معدود مصالح ساختمانی واقعاً سبز در بازار است، زیرا 100٪ قابل بازیافت است. سیستم های بام فولادی را می توان به تعداد بی نهایت و بدون تخریب بازیافت کرد.

ارزش فروش بالا: در صورت تصمیم به فروش ویلای خود، داشتن سقف فولادی با روکش سنگریزه جدا از اینکه ارزش فروش ویلای شما را افزایش می دهد، برای خریداران آینده نگر نیز بسیار جذاب خواهد بود. شاید به فکر خرید و استفاده از بام فلزی دکرا برای سازه ویلایی خود باشید اما نگران ظاهر کلی آن هستید، شاید شما کسی باشید که می خواهید سقف ویلای خود را به شکل سنتی اجرا نمایید، یا شاید شما همانی باشید که ظاهری مدرن تر که همراه با بام فلزی است را ترجیح می دهد.

خوشبختانه ورق های سنگریزه ای دکرا یا کینگستون با روکش سنگریزه ای نوع خاصی از متریال سقف شیبدار است که این دو را با هم ترکیب می کند و با توجه به محبوبیتی که نزد اکثر مردم دارد، برای همه نوع سلیقه ها در ردیف اول زیباترین محصول جهان قرار دارد.

مشاوره رایگان خرید و نصب متریال سنگریزه ای با بهترین کیفیت

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فواید ورقهای سنگریزه ای با شماره 09123542790 تماس بگیرید. با استفاده از چندین سال تجربه ما در بخش نمایندگی فروش و اجرای متعدد متریال دکرا توسط تیم تعلیم دیده، ویلانما شرکتی است که شما می توانید به هر یک از پاسخ های مورد نیاز خود دست پیدا کنید و با خیال آسوده محصول دکرا را انتخاب کنید و از نصب این متریال زیبا روی سقف ویلای خود لذت ببرید.

عکسی که در زیر مشاهده میفرمایید مدل ورق سنگریزه ای نیوزلندی فورتیزا میباشد که از راست به چپ رنگ قهوه ای، طوسی و آجری میباشد.

فروش و قیمت ورق سنگریزه ای
رنگبندی ورق سنگریزه ای فورتیزا از راست به چپ رنگ قهوه ای، طوسی و آجری در ورق دکرا و ورق کینگستون

شرکت ویلانما با در دست داشتن نمایندگی اکثر متریالهای وارداتی و داخلی مانند ورق های سنگریزه ای دکرا و ورق کینگستون را با گارانتی فروش و اجرا در خدمت هم میهنان عزیز میباشد.

ویلانما

شركت ویلانما از سال ١٣٧٩ شروع به فعالیت در زمینه تولید، فروش و اجرای انواع متریالهای شیروانی از جمله ورقهای طرح سفال نموده است ، همچنین این شركت نمایندگی فروش كلیه متریالهای وارداتی مانند دكرا، شینگل و آندوویلا را در دست دارد و اجرای كلیه متریالهای وارداتی و داخلی را با 5 سال گارانتی بی قید و شرط به عهده گرفته است. جهت اعتماد بیشتر به شركت ویلانما، از رزومه های اجرایی این شركت در اكثر مناطق ویلایی كشور بازدید به عمل آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا