متریال ویلا

ورق تایلی پرسی پرچین

متریال طرح سفال کلاسیک پرچین

تاریخچه تولید ورق تایلی پرسی پرچین؛ در سازه های جدید که زیبایی سقف شیروانی ویلاها و نوع طراحی سقف شیبدار اهمیت بسیار زیادی دارد، استفاده از متریال های کلاسیک نقش بسزایی در ایجاد چهره زیبای ویلاها ایفا نموده است. متریال طرح سفال به صورت پرسی تولید و روانه بازار ساختمان و سازه های شیروانی می شود. در ایران برای اولین بار تایل سنگریزه ای با جنس ورق گالوالیوم وارد شد و زیبایی و ظرافت آن باعث شد تا در اکثر سازه های ویلایی از این متریال استفاده های شایانی شود.

مشکل اصلی استفاده از متریال دکرا، بیشتر به دلیل هزینه بالای اجرای این متریال به لحاظ وارداتی بودن و در عین حال گران بودن این محصول وارداتی در اجرای پوشش سقفهای ویلایی بوده و هست. لذا صنعتگران ایرانی را بر آن داشت تا محصولات داخلی مشابه ورقهای سنگریزه ای وارداتی تولید و عرضه کنند.

ورق تایلی پرسی پرچین
ورق طرح سفال پرچین شرکت ویلانما

شرکت ویلانما جهت تولید ورقهای کلاسیک با استفاده از دستگاه های سنگین پرسی اقدام به تولید انبوه این محصول مشابه نموده است. این شرکت با تولید قالب این متریال با ورق گالوانیزه و استفاده از رنگ پودری الکترواستاتیک بر پایه رنگ پلی استر، اقدام به تولید محصول مشابه دکرا به شکل تایلی پرسی کرده است که با نام ورق طرح سفال پرچین معروف می باشد.

نمای ظاهری ورق پرچین

جالب است بدانید که مشکلات اجرایی سفال های طبیعی جهت پوشش سقفهای شیروانی باعث شد که محصولاتی مانند ورقهای طرح سفال تولید و روانه بازار اجرایی شود. سفال طبیعی به دلیل سنگینی در وزن و همچنین مشکلاتی از قبیل شکستن، عدم آب بندی شدن کامل و نیز عدم قابلیت نصب عایق، موقعیت اجرایی و استفاده خود را جهت پوشش سقف شیروانی از دست داد و به دلیل روی آوردن سازنده ها به سقف شیروانی سبک و مقاوم کمرنگ تر شد. این امر باعث شد که تولید کنندگان به فکر فن آوری جدید و سبک با متریال های طرح سفال پرچین بیفتند و به این محصولات روی بیاورند.

 

مقالات مرتبط دیگر:

محصول ورق تایلی پرسی پرچین، دقیقا ظاهری شبیه به محصول وارداتی دکرا و سفال های طبیعی دارد. لذا آرایش ظاهری پرچین و زیبایی آن و همچنین مقرون به صرفه بودن متریال پرچین باعث شده که در اکثر شهرهای ایران از متریال پرچین استفاده های شایانی جهت پوشش انواع سقفهای شیبدار و اجرای پیشانی ساختمان گردد. زیرسازی متریال پرچین با پروفیل و چوب قابلیت اجرا دارد و همچنین وزن سبک این محصول روی سقفهای شیبدار، از دیگر مزیت های این متریال ایرانی میباشد.

این محصول به صورت تکی و چند تایی تولید و عرضه میگردد و جلوه شیک و زیبایی به سقفهای شیبدار پس از اجرا میدهد. جهت عایق بندی متریال پرچین از فوم، پشم شیشه و حتی پشم سنگ نیز میتوان بهره برد. قابل ذکر است که محصول پرچین از سال 1384 تولید و روانه بازار شده است و این سابقه تولید و عرضه، نشان دهنده کیفیت بالای این محصول داخلی میباشد. در سراسر کشور به دلیل داشتن ظاهر شیک، هم پوشانی عالی، داشتن پرس دهنه ورق و نصب این ورق در شیب 15 تا 70 درصد استقبال شایانی از این محصول و ورق شینگل لانه زنبوری جهت پوشش انواع سقفهای شیبدار می گردد.

رنگ آمیزی ورق طرح سفال پرچین
چرمی بودن رنگ تایل پرچین باعث می شود تا در برابر اشعه آفتاب مقاوت بالایی داشته باشد.

رنگ آمیزی ورق طرح سفال پرچین

رنگ آمیزی محصول پرچین با دستگاه کاملا اتوماتیک و با استفاده از ربات، بدون دخالت دست صورت میگیرد. چرمی بودن رنگ این محصول باعث می شود تا در برابر اشعه آفتاب مقاوت بالایی داشته باشد.

شرکت ویلانما به عنوان نمایندگی اجرایی و فروش ورق گالوانیزه رنگی، ورق تایلی پرسی پرچین؛ و سایر ورقهای شیروانی با در دست داشتن اکیپ تعلیم دیده و همچنین با ارائه رزومه های مختلف اجرایی در اکثر مناطق ویلایی کشور، آماده ارائه خدمات در سراسر کشور با بیش از 20 سال سابقه اجرایی میباشد.

ورق تایلی پرسی پرچین
مشخصات فنی ورق تایلی پرسی پرچین

مشخصات فنی ورق تایلی پرسی پرچین

 • نوع ورق: ورق طرح سفال پرچین
 • پوشش مفید هر ورق: 34/. متر مربع
 • جنس ورق: گالوانیزه با قطر 4/. – 5/. و 6/. میلیمتر
 • رنگ: به روش پودری الکترو استاتیک (چرمی)
 • ابعاد ورق: 1000 میلی متر طول و 460 میلیمتر عرض
 • وزن: هر ورق 2/2 کیلوگرم (6/6 کیلوگرم در هر متر مربع)
 • زیر سازی: پروفیل و یا چوب 40*40 میلی متر با فاصله 90 سانتی متر به صورت عمودی و پروفیل یا چوب با ابعاد 30*30 میلی متر با فواصل 370 میلیمتر به صورت افقی نصب و اجرا میگردد.

متعلقات ورق پرچین

 1. تیزه گرد
 2. تیزه هشتی
 3. کلاهک
 4. باکس بارج
 5. نما پرده ای
ورق تایلی پرسی پرچین
اجرای سقف ویلای با تایل های پرسی پرچین

پیشنهاد می شود قبل از هر اقدامی جهت اجرای سقف ویلای خود با ورق تایلی پرسی پرچین و یا سایر ورق های شیروانی، از طراحی و مشاوره رایگان با شرکت ویلانما بهره مند شوید.

ویلانما

شركت ویلانما از سال ١٣٧٩ شروع به فعالیت در زمینه تولید، فروش و اجرای انواع متریالهای شیروانی از جمله ورقهای طرح سفال نموده است ، همچنین این شركت نمایندگی فروش كلیه متریالهای وارداتی مانند دكرا، شینگل و آندوویلا را در دست دارد و اجرای كلیه متریالهای وارداتی و داخلی را با 5 سال گارانتی بی قید و شرط به عهده گرفته است. جهت اعتماد بیشتر به شركت ویلانما، از رزومه های اجرایی این شركت در اكثر مناطق ویلایی كشور بازدید به عمل آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا