متریال ویلا

قیمت فروش ورق طرح سفال پرچین

قیمت فروش ورق پرچین در 13 رنگ متنوع + ارسال به سراسر کشور از درب کارخانه

 قیمت فروش ورق پرچین و هر آنچه که باید در مورد آن بدانید!

قیمت فروش ورق طرح سفال پرچین توسط نمایندگی شرکت ویلانما به صورت آنلاین و به روز اعلام و به سراسر کشور از درب کارخانه ارسال می گردد . ورق پرچین باکیفیت ترین و شناخته شده ترین برند ورق کلاسیک تایلی پرسی در کشور می باشد که به کشورهای همسایه نیز ارسال می شود.

ورق پرچین با جنس ورق گالوانیزه و جنس رنگ پودری الکترواستاتیک به صورت تایلی پرسی با دستگاه کاملا اتومات در تعداد وسیع ، تولید و عرضه می گردد.

قبل از اینکه ورق طرح سفال پرچین وارد بازار تولید شود، سفال طبیعی رایج بوده و در حال حاضر نیز در بعضی موارد اجرا می شود. سفال طبیعی جلوه سنتی و طبیعی تری به سقف ویلاها می بخشید، اما از نظر اجرا، دوام و آب بندی مشکلات زیادی داشت و در حال حاضر هم دارد که در ادامه مقاله به آنها مفصل اشاره خواهیم کرد.

چرا سفال طبیعی طرفداران خود را از دست می دهد؟

سفال طبیعی به دلایل زیر رفته رفته طرفداران خود را از دست میدهد و در حال حاضر نیز خیلی کم مورد استفاده قرار می گیرید:

 • وزن بسیار سنگین سفال طبیعی که روی سقف ویلا جهت هر متر مربع حدودا ۸۵ کیلوگرم سنگینی ایجاد میکند.
 • اوورلب سفال طبیعی بسیار کم می باشد و روی خرپا از نظر آب بندی مقاوم نیست.
 • به دلیل طبیعی بودن سفال، هر لحظه امکان شکستن سفال و مشکلات آب بندی وجود دارد.
 • به دلیل نصب سفال طبیعی به صورت چفت و بست با سیم مفتول، امکان نصب عایق حرارتی وجود ندارد.
 • حمل سفال طبیعی به دلیل وزن سنگین این محصول بسیار سخت می باشد.

تنها در صورتی امکان اجرای سفال طبیعی وجود دارد که سقف ویلا با بتن شیب بندی  شود و روی بتن ایزوگام جهت آب بندی فرش شده باشد.

سفال طبیعی تنها جهت نمای ظاهری ویلا و سنتی جلوه دادن شیروانی قابلیت نصب را دارد. مشکلات اجرای سفال طبیعی باعث شد که ورقهای طرح سفال وارد بازار تولید شوند.این ورق ها در ابتدا به صورت طولی برش با دستگاه اتوماتیک تولید میشد و در حال حاضر نیز در رنگ بندی متنوع تولید و عرضه می گردد.

ورق های طرح سفال در عرض ۱ و ۱.۲۵ و در طول دلخواه طبق سفارش مشتری، برش داده میشوند و ظاهری تقریبا شبیه به سفال طبیعی را دارند. ضخامت ورقهای طرح سفال طولی برش اکثرا ۵۰/. می باشد و جهت تولید این محصول از ورقهای فولاد مبارکهٔ رنگی کوره ای استفاده می گردد. در ادامهٔ تولید و عرضهٔ ورق کلاسیک طرح سفال طولی برش با رنگ کوره ای معمولی، ورق های کلاسیک طرح سفال با رنگ پودری الکترواستاتیک و پلی اورتان که به صورت تایلی پرسی تولید میشوند نیز وارد عرصهٔ بازار شدند.

انواع ورق های شیروانی طرح سفال

در اوایل تولید، این ورقها به صورت گالوانیزه و با طرح سینوسی تولید و اجرا می شدند، اما بعدها فرم های مختلف این ورق مثل ذوزنقه و شادولاین که به صورت رنگی در رنگ های مختلف تولید و عرضه می گردد نیز وارد بازار شد. در حال حاضر نزدیک به دو دهه می شود که این ورقها با مدل طرح سفال ، پرچین و رایکا هم به مرحله تولید رسیدند.

ورق طرح سفال؛ سبک است و جایگزین مناسبی برای سفال طبیعی می باشد. این ورق مثل سفال سنگین نیست و همچنین مقاومت آن از سفال بیشتر است.این ورق به دلیل جذب شدن روی پروفیل با پیچ سرمته دار به قدری محکم می شود که سرعت بالای باد هم نمی تواند آن را از جایش بلند کند.

ابعاد ورق های طرح سفال

از امتیازات این محصول ؛ این است که مونتاژ این ورق به شکل طولی برش می باشد و در هر سایزی که سفارش داده شود، قابلیت برش و آماده سازی وجود دارد. شرکت ویلانما در زمینهٔ تولید و اجرای ورقهای طرح سفال نیز فعالیت دارد.

نکته مهم در رابطه با انتخاب ورق طرح سفال جهت پوشش سقف ویلا

نکته قابل ذکر در زمینه اجرای ورق طرح سفال این است که قبل از نصب و اجرای این محصول باید در صد شیب سازه مورد بررسی قرار گیرد، چون ورق های طرح سفال به دلیل هم پوشانی کم باید روی شیب 35 الی 40 درصد نصب گردد تا از نظر آب بندی مشکلی ایجاد نشود.

ورق طرح سفال چگونه تولید می شود؟

همانطور که میدانید، ورق طرح سفال به صورت شیت ورق صاف زیر دستگاه رولفرمینگ فرم داده می شود و این فرمدهی هم برای مدل طرح سفال جنوا و هم برای طرح پالرمو است. ضخامت ورقهای طرح سفال عمدتا” 50/. میلیمتر می باشد.

زیرسازی و اجرای ورق طرح سفال

زیرسازی این محصول ؛ پس از خرپاسازی با پروفیل 40*80 به فاصله 40 سانتی متر با پروفیل 30*50 تیرریزی می شود. عمدتا جهت عایق ورقهای طرح سفال از فوم، پشم شیشه و یا پشم سنگ استفاده می شود. در هنگام تهیه ورقهای عایق بندی به دنبال شرکتی باشید که فروش عایق پشم سنگ، پشم سنگ و فوم را با گارانتی کیفیت انجام می دهد.

کلیه خدمات اجرایی شرکت ویلانما در اقصی نقاط ایران عزیز اعم از لواسانات تهران، منطقه شمال تهران، مناطق ویلایی دماوند، آبسرد، گیلاوند، مناطق شمال ایران اعم از نور، رویان، آمل، بابل، چمستان، چالوس، نمک آبرود، کلاردشت، کلارآباد، نوشهر و همچنین استان های کرمان، اصفهان، شیراز، قم، کاشان و تمام مناطق ویلایی و همچنین همه استان های ایران با حمل و نصب به صورت کامل و به قیمت روز تهران اجرایی می گردد. در شهرهای خارج از محدوده تهران برای استقرار اکیپ اجرایی شرکت باید از طرف کارفرما اسکان تهیه گردد.

ورق طرح سفال کلاسیک پرچین

متریالی که با نام ورق طرح سفال کلاسیک معروف است، تقریبا مانند خود سفال به صورت تایلی پرسی تولید و عرضه میگردد. این ورق به صورت اتوماتیک در داخل کوره با حرارت 230 درجه با رنگ پودری الکترواستاتیک پخته میشود.

"<yoastmark

مزایای ورق طرح سفال کلاسیک تایلی پرسی پرچین

 1. از مزیتهای ورق سفال کلاسیک تایلی پرسی نیز می توان به نکات زیر اشاره کرد:
 2. دارا بودن پرس دالبرینگ دهانهٔ ورق
 3. دارای رنگ پلی استر چرمی براق و پلی اورتان سوپرمات
 4. آب بندی در درصد شیب ۱۵ الی ۲۵ درصد
 5. تولید در ضخامتهای 40/. _ ۵۰/. و ۶۰/.
 6. اجرای زیرسازی پروفیل یا چوب چهارتراش روسی به فاصله ۳۷ سانت جهت هر گام ورق پرچین

جنس ورق طرح سفال؛ از ورقهای رنگی تولید مبارکه اصفهان می باشد که در رنگها و مدلهای مختلفی مثل ژنوا، پالرمو و ایتالیایی تولید و عرضه می گردد. ضخامت ورقهای رنگی طرح سفال عمدتا 50./. می باشد. ورقهای طرح سفال جهت پوشش سقف ویلاها، اجرای پیشانی ساختمان، ورودی منازل، انواع آلاچیق ها و اجرای سردرب پارکینگ مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت ورق کلاسیک طرح سفال پرچین

در زمانهای بسیار قدیم برای اجرای سقف شیروانی از ورقهای محدودی استفاده می شد که آنچنان کیفیت بالایی نداشت و نمی توانست به خوبی سقف را آب بندی کند و هر ساله زمان بارش شدید باران، مخصوصا در شمال کشور آسیب های زیادی به سقف وارد می کرد.

از جمله این ورق ها، سفالهایی بود که برای سقف استفاده می شد و یا در بعضی مناطق ایرانیت سیمانی که بعدها تولید شد نیز مورد استفاده قرار گرفت. این ورق سیمانی نیز مشکلات خاص خودش را داشت و آن شکستن ایرانیت در اثر افتادن شی روی آن و همچنین سنگینی ایرانیت از لحاظ وزن بود. از آن گذشته، وجود آزبست در ایرانیت سیمانی و همچنین آردواز باعث شد که این متریال دیگر تولید نشود.

اینگونه مشکلات در رابطه با متریالهای قدیمی، تولید کنندگان را مجبور کرد که به فکر متریال جدیدی باشند که هم مقاومت بالایی داشته باشد و هم سبک و زیبا باشد. تا اینکه پوشش سقف شیروانی با جنس ورق گالوانیزه و رنگی به مرحله تولید رسید و روی سقفهای شیبدار ویلاها، سوله ها و هر سقف دیگری که شکل شیروانی داشت اجرا شد و خوشبختانه جوابگو بود. همانطور که میدانید در حال حاضر در تمام مناطق ویلایی و سوله ها از این نوع ورق استفاده می گردد.

قیمت فروش ورق طرح سفال پرچین

امتیاز ورق های پرچین نسبت به دیگر ورق ها

بارزترین امتیاز این ورق، پرسی بودن دهانه ورق است که شکل زیبایی به این محصول داده است. ورق طرح سفال کلاسیک به دلیل پودری بودن رنگ آن در مقابل تابش مستقیم آفتاب کاملا مقاومت دارد و تغییر رنگ در این محصول ایجاد نمی شود.

ورق پرچین در ابعاد 40 سانت در 90 سانت به صورت تایلی تولید می شود و قسمت همپوشانی این ورق از هر طرف حدود 11 سانتی متر اوورلب دارد که کاملا آب بند هست. این محصول کاملا امتحان خود را در سرما و گرمای شدید پس داده است و به دلیل زیبایی و مقاومت بالا، بیشترین اجرا را در سطح کشور داشته است.

مشخصات فنی ورق های پرچین

ورق طرح کلاسیک تایلی پرسی با نام تجاری پرچین شناخته می شود که روی ورق هم این نام تجاری حک شده است. شرکت پرچین توانسته است با ارائه محصولی با کیفیت بالا و تولید انبوه در اقصی نقاط کشور، نمایندگی های متعددی ارائه نماید. در حال حاضر ورق طرح سفال کلاسیک، بهترین متریال تولید داخل کشور محسوب می گردد.

این محصول در تنوع رنگ و در ضخامتهای 40/.، 50/. و 60/. میلیمتر تولید و عرضه می گردد. قیمت ورقهای کلاسیک پرچین با توجه به ضخامت های اعلام شده متفاوت است و قیمتها به روز اعلام می گردد. لازم به ذکر است که هر سه عدد تایل پرچین، یک مترمربع سقف را به صورت مفید پوشش می دهد. متعلقات پرچین نیز به شرح ذیل می باشد:

 • تیزه گرد پرچین هر عدد 40 سانتی متری که هر 3 عدد یک متر طول را پوشش مفید می دهد.
 • تیزه هشتی 1 متری
 • نما فرم رنگی 1 متری
 • کلاهک پرچین
 • جهت اطلاع از قیمت روز ورق های طرح سفال پرچین با شرکت ویلانما به عنوان نمایندگی اول پرچین در ارتباط باشید.

ویلانما

شركت ویلانما از سال ١٣٧٩ شروع به فعالیت در زمینه تولید، فروش و اجرای انواع متریالهای شیروانی از جمله ورقهای طرح سفال نموده است ، همچنین این شركت نمایندگی فروش كلیه متریالهای وارداتی مانند دكرا، شینگل و آندوویلا را در دست دارد و اجرای كلیه متریالهای وارداتی و داخلی را با 5 سال گارانتی بی قید و شرط به عهده گرفته است. جهت اعتماد بیشتر به شركت ویلانما، از رزومه های اجرایی این شركت در اكثر مناطق ویلایی كشور بازدید به عمل آورید.

‫2 دیدگاه ها

  1. سلام، ورق پرچین کلا یک طرح دارد که با جنس ورق گالوانیزه و رنگ پودری الکترواستاتیک تولید و به بازار عرضه میشود. آرم پرچین روی خود ورق و همچنین متعلقات آن مثل تیزه، نمافرم و غیره حک شده است. ورق پرچین در سه تیپ از ضخامت 40/. 50/. و 60/. به صورت انبوه تولید میگردد.
   پیروز باشید دوست عزیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا