اجرای آلاچیق فلزی با متریال های مختلف

 آلاچیق با متریالهای مختلف و مقایسه انواع ورق های مورد استفاده

از زمانهای قدیم ساخت آلاچیق به شکل سنتی رایج بوده است، آلاچیق اکثرا در محوطه بیرون ویلاها نصب و مورد استفاده قرار میگیرد. اجرای آلاچیق فلزی در داخل شهر نیز در حیاط ساختمانها و یا پشت بام اکثر ساختمانها، نصب و مورد استفاده قرار میگیرد.

 موقعیت نصب آلاچیق فلزی و جایگاه آن

فضای اطراف آلاچیق اصولا “باز در نظر گرفته میشود تا هم از داخل و هم از بیرون آلاچیق استفاده بهینه شود. در فضای بیرون ویلاها اکثرا” آلاچیق کنار استخر اجرا میشود تا به محض خروج از استخر از نشیمن فضای داخل آلاچیق برای استراحت استفاده شود. همچین زمان تابش مستقیم آفتاب و گرم بودن هوا، آلاچیق بهترین و خنک ترین مکان برای استراحت میباشد.

آلاچیق آلاچیق با متریالهای مختلف

در اکثر ساختمانها، برج ها و مجتمع ها هدف از نصب آلاچیق جدای از استراحت و هواخوری، جهت استفاده برای جلسات ساکنین مورد استفاده قرار میگیرد.

ویژگیها و مدل های آلاچیق فلزی

اجرای آلاچیق در انواع مدلها و طرح ها قابلیت اجرا شدن را دارد. اکثرا” برای پوشش آلاچیق، برای اینکه جلوهٔ سنتی داشته باشد ، از سفال طبیعی طبرستان یا شیرکوه و غیره استفاده میشود.

اجرای انواع آلاچیق دکرا و شینگل طرح سفال پرچین

اخیرا از تایل های داخلی که از ورقهای گالوانیزه که رنگ پلی استر یا پلی اورتان دارند به دلیل پرسی بودن و مقاومت بالا و نمای زیبایی که دارند نیز جهت پوشش آلاچیق استفاده میشود. متریال های قابل استفاده برای پوشش آلاچیق بهترین و با کیفیت ترین متریال وارداتی جهت پوشش آلاچیق ورقهای سنگریزه ای با جنس آلومینیوم و آلوزینک میباشد که کیفیت و ماندگاری بالایی دارند.

این ورقها از کشورهای مختلفی مثل نیوزلند، بلژیک، کانادا و کره با نامهای تجاری ورق دکرا، متروتایل، کینگستون، تاپ تایل و آلمت وارد ایران میشوند. این متریال مورد پیشنهادی شرکت ویلانما میباشد. آلاچیق را میتوان در ضلع ها ی مختلف اجرا کرد.

موقعیت نصب آلاچیق

معمول ترین نوع اجرای آلاچیق فلزی چهار ضلعی و هشت ضلعی هستند. جهت پوشش سقف آلاچیق از تمامی متریال های داخلی مثل ورق طرح سفال، پرچین، بام تایل، سفال و متریال های وارداتی مثل دکرا، شینگل، آندوویلا و غیره میتوان استفاده کرد.

ویژگی های الاچیق فلزی

ورق وارداتی شینگل که از کشور ترکیه وارد ایران میشود نیز گزینه مناسب و کلاسیک هست که اخیرا روی پوشش بام آلاچیق مورد استفاده قرار میگیرد. شینگل به دلیل تخت بودن سقف و به دلیل استفاده از چوب OSB که روی آلاچیق فرش میشود و با داشتن عایق رطوبتی مانع از ورود سرما و گرما به داخل آلاچیق میگردد و همچنین شکل ظاهری شینگل به صورتی است که آلاچیق را از حالت مصنوعی بودن خارج میکند و کاملا طبیعی جلوه میکند.

شکل نمای آلاچیق فلزی
شکل نمای آلاچیق بیشترین اهمیت را برای کارفرمایادن دارد

در اجرای آلاچیق فلزی ذهنیتی که از نظر زیبایی برای کارفرماها مطرح است، شکل نمای آلاچیق است که بیشترین اهمیت را دارد. بنابراین در طراحی و جانمایی آلاچیق دقت زیادی باید صورت بگیرد که در کدام محدوده و با چه شکل و متریالی اجرا شود. اخیرا، با توجه به سفارش مشتری آلاچیق ها از شکل هندسی که قبلا به صورت چند ضلعی بود خارج شده و به صورت تک شیب با نمای خاصی طراحی و اجرا میشود که این شکل از آلاچیق نیز در جای خود طرفداران خاص خود را دارد.

به جهت اینکه شکل سنتی بودن آلاچیق فلزی زیاد مطرح میباشد حتی در بعضی طراحیها از پوشش کاه نیز برای اجرای آلاچیق استفاده میشود تا شکل کهنه و قدیمی تری بگیرد.

شرکت ویلانما مجری انواع آلاچیق های فلزی در سطح ایران

کلیه خدمات اجرایی شرکت ویلانما در اقصی نقاط ایران عزیز اعم از لواسانات تهران، منطقه شمال تهران، مناطق ویلایی دماوند، آبسرد، گیلاوند، مناطق شمال ایران اعم ازنور، رویان، آمل، بابل، چمستان، چالوس، نمک آبرود، کلاردشت، کلارآباد، نوشهر و همچنین استان های کرمان، اصفهان، شیراز، قم، کاشان و تمام مناطق ویلایی و همچنین همهٔ استان های ایران با حمل و نصب به صورت کامل و به قیمت روز تهران اجرایی میگردد، لازم به ذکر است که فقط برای شهرهای خارج جهت مشاوره و بازدید در رابطه با طراحی و اجرای آلاچیق فلزی با شرکت ویلانما در ارتباط باشید.

نمایش این ویدیو در یوتیوب (https://www.youtube.com/watch?v=9EPPdfF9do0&feature=youtu.be)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا