متریال ویلا

قیمت فروش ورقهای گالوانیزه رنگی

قیمت فروش ورقهای گالوانیزه رنگی درب کارخانه ی تولیدی

مقایسه قیمت ورق گالوانیزه رنگی با ورق طرح سفال

قیمت فروش ورقهای گالوانیزه و رنگی

در طراحی و ساخت برخی سقف های شیب دار، از ورق های گالوانیزه و در اکثر طراحی ها از انواع ورق های طرح سفال معمولی و کلاسیک مانند متریال پرچین، رایکا و غیره استفاده می گردد. از این رو قصد داریم در این مقاله شما را با ورق های گالوانیزه و متریالهای طرح سفال بیشتر آشنا کنیم و آن ها را با یکدیگر مقایسه کنیم. به همین علت در صورتی که با این نوع از ورق های سقف های شیب دار و کاربرد آن ها به خوبی آشنایی ندارید، به شما پیشنهاد می کنیم ادامه این مقاله را مطالعه کنید.

قیمت فروش ورقهای گالوانیزه رنگی
مهمترین ویژگی ورق های گالوانیزه نسبت به ورق های طرح سفال، مقاومت آنهاست.

ورق گالوانیزه چیست؟

اصولا به ورق های آهنی که بر روی آن ها از پوشش روی استفاده شده باشد ورق گالوانیزه گفته می شود، یکی از مهم ترین ویژگی ورق های گالوانیزه نسبت به ورق های طرح سفال این است که اگر پوشش روی آن ها هم از بین برود، نمیشکند و یا دچار زنگ زدگی نمی شوند. این ویژگی یک امتیاز منحصر به فرد و بی نظیر می باشد. از این رو علاوه بر اینکه از ورق های گالوانیزه در سایر صنایع استفاده می شود، از آنها در ساخت سقف های شیب دار نیز استفاده می شود.

همانطور که اشاره کردیم، ورق های گالوانیزه علاوه بر اینکه در صنعت سقف های شیب دار مورد استفاده قرار میگیرد، در صنایع دیگر نیز استفاده می شود. برای مثال از ورق های گالوانیزه برای ساخت کانال کولر، شیروانی خانه ها، لوله ها، صنعت ماشین سازی و همچنین تولید لوازم خانگی نیز استفاده میشود. روش تولید ورق های گالوانیزه به دو روش رول فرم و فابریک می باشد که ورق های گالوانیزه رول فرم دارای 18 صدم میلی متر تا 6 میلی متر ضخامت می باشند و وزن هر رول ما بین 5 تا 7 تن می باشد.

بهتر است بدانید که از روش های زیادی برای جلوگیری از خوردگی و پوسیدگی در سقف های شیب دار استفاده می شود. یکی از بهترین و البته کم هزینه ترین این روش ها برای جلوگیری از خوردگی و پوسیدگی در سقف های شیب دار، استفاده از ورق های گالوانیزه می باشد. علاوه بر اینکه ورق شیروانی گالوانیزه از نظر تولید دارای هزینه پایینی می باشند از لحاظ تعمیر و نگهداری نیز هزینه پایینی دارند، چرا که دارای استحکام و مقاومت بالایی هستند و از این رو احتمال آسیب دیدگی آن ها بسیار کم می باشد.

جالب است بدانید که ورق های گالوانیزه در بدترین شرایط آب و هوایی خورنده می توانند 20 الی 30 سال عمر کنند. با پوششی که ورق های گالوانیزه بر روی سقف شیب دار ساختمان شما ایجاد می کنند، دیگر نباید نگران خوردگی، آسیب دیدگی و یا فرورفتگی ها در گوشه های سقف باشید. ورق های گالوانیزه گوشه ها، فرو رفتگی ها و حتی جاهای کوچک سقف را در بر می گیرند، از این رو از خوردگی این قسمت ها جلوگیری می کنند.

ورق کلاسیک تایلی پرسی پرچین
متریال کلاسیک پرچین با جنس ورق گالوانیزه در داخل کشور تولید میشود.

ورق کلاسیک تایلی پرسی پرچین

با پیشرفت علم و تکنولوژی، متریال کلاسیک پرچین نیز با جنس ورق گالوانیزه در داخل کشور تولید شد. این محصول داخلی مزیتهای زیادی نسبت به ورقهای گالوانیزه معمولی دارد که در زیر به آنها اشاره میکنیم:

  • دارا بودن قالب جدید و زیبا.
  • تولید این متریال به صورت پرسی و شیک.
  • انتخاب قالب پرس با فرمدهی در لبه انتهایی ورق که به زیبایی آن افزوده است.
  • اوورلب بالا در همپوشانی ورقها.
  • استفاده از رنگ کوره ای با جنس پودری الکترواستاتیک با مقاومت بالا و دستگاه کاملا اتوماتیک.
  • تغییر چهره ورق گالوانیزه از نوع ساده به حالت کلاسیک و تایل.
قیمت فروش ورقهای گالوانیزه رنگی
ورق های طرح سفال به هیچ وجه دچار خوردگی، پوسیدگی و شکستگی نمی شوند.

معرفی ورق طرح سفال

پس از آشنایی کامل با ورق های گالوانیزه، نوبت آشنایی با ورق های طرح سفال است که از آن ها در پوشش سقف های شیب دار، آلاچیق ها، ورودی ها، اجرای سردرب پارکینگ و غیره استفاده می شود. ورق های طرح سفال همانطور که از نام آن ها پیداست، تنها طرح سفال هستند و با ورق های سفالی متفاوت می باشند. این نوع از ورق ها از دور نمای ورق های سفال واقعی را دارند. مزایا و ویژگی هایی که ورق های طرح سفال نسبت به ورق های سفالی دارند این است که از ورق های سفالی خیلی سبک تر هستند، از این رو نصب آن ها خیلی راحت تر و آسان تر می باشد و به همین دلیل هزینه نصب آن ها نیز بسیار کمتر می باشد.

در ورق های طرح سفال مشکلات و مسائلی که در ورق های سفالی وجود دارد دیده نمی شود، چرا که ورق های طرح سفال به هیچ وجه دچار خوردگی، پوسیدگی و همچنین شکستگی نمی شوند. رنگ آمیزی ورق های طرح سفال به این شکل می باشد که به قسمت رویی آن ها طی دو مرحله به صورت کوره ای با ضخامت 20 الی 25 میکرون رنگ پودری زده می شود و به قسمت پشتی آن ها طی یک مرحله به صورت کوره ای با ضخامت 7 الی 15 میکرون رنگ پودری زده می شود.

چنین رنگ آمیزی بر روی ورق های طرح سفال باعث می شود این نوع از ورق ها در شرایط مختلف جوی مانند وزش بادهای شدید، باران و یا تابش مستقیم نور خورشید مقاومت و استحکام خود را حفظ کنند و به هیچ وجه دچار رنگ پریدگی نشوند و یا رنگی که بر روی آن ها زده شده است، پوسته پوسته نشود و از بین نرود.

قیمت فروش ورقهای گالوانیزه رنگی
امروزه ورقهای طرح سفال در مدلها و ابعاد مختلف تولید میشود.

نکته قابل توجه در مورد ورق طرح سفال

نکته ای که در ورقهای طرح سفال حائذ اهمیت است ، این است که ورقهای طرح سفال در مدلهای مختلفی تولید میشوند و با پیشرفت تکنولوژی در قالبهای مدرن و بهره گیری از علم روز دنیا تولید میشوند. به عنوان مثال ورق طرح سفالی که با نام پالرمو یا ژنوا معروف است، به صورت طولی برش زیر دستگاه رول فرمینگ فرم داده میشوند.

ورق طرح سفال پرچین با رنگ کوره ای به صورت رول در ایران تولید میگردد. ورقهای طرح سفال دیگری نیز تولید میشوند که بیشتر به ورق پرچین یا رایکا در ایران معروف شده اند و پروسه تولیدشان به این شکل است که ورق گالوانیزه رول به صورت تایلی در ابعاد 46 سانت در 1 متر و 43 در 125 سانت برش داده میشود و زیر دستگاه 200 تنی پرس داده میشوند. پرس شدن این محصول مزایای خاصی دارد، از جمله پرس دهانه ورق که هم باعث زیبایی تایل میشود و هم مقاومت ورق را بالا می برد.

ورق پس از پرس شدن با رنگ پودری الکترواستاتیک در دستگاه کوره اتوماتیک با دمای 230 درجه پخته میشود که این عمل باعث عمربالای رنگ ورق در برابر تابش مستقیم آفتاب میشود. این مدل از ورق طرح سفال در واقع از ورقهای وارداتی دکرا الگوبرداری شده است که در تنوع رنگ های مختلف تولید و عرضه میشود. متریال های کلاسیک تایلی پرسی در مقایسه با ورقهای طرح سفال معمولی، از نظر هزینه اجرایی تفاوت خیلی کمی دارند و میتوان گفت خیلی زیاد نیست.

با کمی تحقیق در کیفیت و نوع تیرریزی، میتوانید محصولی با کیفیت بالاتری را با تفاوت اندک در هزینه ها انتخاب کنید و جهت پوشش سقف ویلای خود مورد استفاده قرار دهید. نکته حائز اهمیت در مورد ورقهای تایلی پرسی کلاسیک این است که این محصولات را به دلیل پرسی بودن و داشتن دالبرینگ دهانه ورق میتوان با زیرسازی چوب چهارتراش نیز اجرا کرد. در این روش با میخ مخصوص رزوه دار لعاب دار که جهت نصب در دهانه ورق زده میشود، چهره و شکل ظاهری سقف نیز خیلی زیباتر میشود و همچنین مشکلات آب بندی سقف را که با زدن پیچ سرمته دار بر روی ورق ها را در اکثر سقفها شاهد هستیم، نخواهد داشت.

عکس تایلی را که در پایین ملاحظه میفرمایید، مربوط به تایل کلاسیک در قالب نیوزلندی و با جنس ورق گالوالوم میباشد. ابعاد تایل 43 سانت در 1/25 سانتی متر میباشد و ضریب 2/4 آن یک متر مربع سقف را پوشش مفید میدهد.

قیمت فروش ورقهای گالوانیزه رنگی
تایل کلاسیک در قالب نیوزلندی و جنس ورق گالوالوم

راهنمای خرید انواع ورقهای گالوانیزه با قیمت مناسب

در حال حاضر در کشورمان پیمانکاران زیادی هستند که استفاده از ورقهای طرح سفال معمولی را به دلیل راحتی در نصب و اجرا به کارفرمایان پیشنهاد می دهند. این مدل از ورق ها بیشترین تولید و فروش را در داخل کشور دارد، زیرا اطلاعات اکثر کارفرماها در مورد متریالهای دیگر خیلی کم است و احساس میکنند که در مقایسه با ورقهای وارداتی مقرون به صرفه می باشند.

در مورد ورقهای کلاسیکی که از روی ورقهای دکرا نمونه برداری شده اما در آن به جای سنگریزه از رنگ استفاده می شود، میتوان گفت که هزینه های اجرایی مقرون به صرفه تر، ظاهر شکیل تر و مقاومت بالاتری نسبت به ورق طرح سفال معمولی دارند. امید است با یک انتخاب صحیح سقف شیروانی، ویلای خود را با پوششی زیبا و مقاوم به مرحله اجرا برسانید.

در راستای انتخاب متریال اجرایی جهت سقف شیبدار میتوانید با تیم مهندسی شرکت ویلانما به رایگان مشاوره داشته باشید تا پیش از اقدام به اجرای پروژه، با نمونه متریال مصرفی و درجه کیفیت آنها بیشتر آشنا شوید. ما در انتخاب نوع متریال به شما کمک خواهیم کرد تا محصولی با کیفیت، مقرون به صرفه تر و ماندگار و متنوع را با گارانتی 5 ساله بی قید و شرط جهت پوشش سقف ویلای خود برگزینید.

عکسی که در پایین به نمایش گذاشته شده است مربوط به ورق طرح سفال ایتالیایی یا همان ژنوا میباشد. این مدل از سیستم رولفرمینگ ورقهای رنگی به دلیل نزدیک بودن موج ها به همدیگر و زیاد بودن موج های ریز در ورق، باعث افزایش مقاومت ورق به لحاظ تحمل فشار وزن زیاد میشود و نسبت به ورق طرح سفال پالرمو از همپوشانی و مقاومت بالاتری برخوردار است.

قیمت فروش ورقهای گالوانیزه رنگی
ورق ژنوا نسبت به ورق طرح سفال پالرمو، همپوشانی و مقاومت بالاتری دارد.

خدمات اجرایی و فروش ورق رایکا، ورقهای گالوانیزه رنگی و سایر ورق ها توسط شرکت ویلانما و با تیمی متخصص در اقصی نقاط ایران عزیز اعم از لواسانات تهران، منطقه شمال تهران، مناطق ویلایی دماوند، آبسرد، گیلاوند، مناطق شمال ایران اعم از نور، رویان، آمل، بابل، چمستان، چالوس، نمک آبرود، کلاردشت، کلارآباد، نوشهر و همچنین استان های کرمان، اصفهان، شیراز، قم، کاشان و تمام مناطق ویلایی و همچنین همه استان های ایران با حمل و نصب به صورت کامل و به قیمت روز تهران اجرا می گردد. در شهرهای خارج از محدوده تهران جهت استقرار اکیپ اجرایی شرکت باید از طرف کارفرما اسکان تهیه گردد.

ویلانما

شركت ویلانما از سال ١٣٧٩ شروع به فعالیت در زمینه تولید، فروش و اجرای انواع متریالهای شیروانی از جمله ورقهای طرح سفال نموده است ، همچنین این شركت نمایندگی فروش كلیه متریالهای وارداتی مانند دكرا، شینگل و آندوویلا را در دست دارد و اجرای كلیه متریالهای وارداتی و داخلی را با 5 سال گارانتی بی قید و شرط به عهده گرفته است. جهت اعتماد بیشتر به شركت ویلانما، از رزومه های اجرایی این شركت در اكثر مناطق ویلایی كشور بازدید به عمل آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا