سقف شیبدار

سقف شیبدار چیست؟

انتخاب آگاهانه برای اجرای شیروانی جهت پوشش سقف ویلا

لزوم اجرای سقف شیبدار در مناطق ویلایی

سقف شیبدار؛ اصولا ساخت ویلا در مناطقی صورت میگیرد که آب و هوایی معتدل و پاکیزه دارند. در مناطق شمالی کشور که آب و هوای پاک دارند، بارش برف و باران نسبت به جاهای دیگر زیادتر است و فصل سرما زودتر میرسد. هدف از ساخت ویلا، استفاده همیشگی و روزانه نیست. در این مقاله بهترین راهکار اجرای سقف شیبدار را به شما معرفی خواهیم کرد.

اکثر مردم زمان تعطیلات به سراغ ویلای خود میروند و چند روزی از آب و هوای آن منطقه استفاده می کنند. به همین منظور مدت زمان زیادی را دور از ویلای خود هستند و اطلاعی از وضعیت سقف و جاهای دیگر ویلا ندارند.

در مناطقی با بارش زیاد برف و باران، باید از سقف شیبدار جهت اجرای سقف ویلا استفاده شود تا زمان بارش باران و برف نشینی روی سقف ویلا، سقف با مشکلات آب بندی رو به رو نشود. اگر سقف به صورت صاف اجرا شود، در زمان بارش برف روی سقف سنگینی خواهد کرد و به احتمال زیاد موجب خسارت بر روی سقف ویلا خواهد شد.

استفاده از سقف شیبدار هم به مقاومت سقف ویلا می افزاید و هم باعث می شود که ویلا زیبایی خاصی داشته باشد. اخیرا نیز به جهت ماندگار بودن سقف شیبدار و داشتن عمر بالای ویلا، از متریال های کلاسیک و جدیدتری استفاده میشود تا سقف شیبدار جلوه عالی تری داشته باشد.

پیشنهاد اجرای متریال های وارداتی کلاسیک جهت پوشش سقف ویلا

جهت اجرای سقف شیروانی از متریال های وارداتی نیز استفاده های شایانی می شود. ورقهایی با جنس آلومینیوم با نام های تجاری متفاوتی مثل دکرا، آلمت، تاپ تایل، ورق کینگستون و متروتایل از کشورهای نیوزلند، بلژیک، کانادا و کره وارد ایران می شوند که دارای آلوزینک، آنتی باکتریال، آلیاژ مس و سنگریزه های طبیعی هستند و زمان بارش باران، روی سقف عایق صدا دارند و برای مناطق رطوبتی نیز عالی هستند.

سقف شیبدار چیست؟
ورقهای ایرانی کلاسیک با کیفیت جهت پوشش سقف شیبدار

استفاده از ورقهای کلاسیک داخل کشور _ ویلانما

ورقهای ایرانی کلاسیک هم وجود دارند که جهت پوشش سقف شیبدار مورد استفاده قرار میگیرند و کیفیت آنها قابل قبول است و قابلیت رقابت با متریال های وارداتی را دارند. شرکت بام تایل با تولید ورقهای طرح سنگریزه ای با پایه رنگ پلی اورتان سه پوششه که دارای آلوزینک میباشد، گزینه مناسب و عالی ایرانی جهت پوشش سقفهای شیبدار میباشد.

اخیرا این شرکت متریالی را وارد عرصه بازار کرده که با نام ورق رایکا معروف است. این متریال با جنس ورق کالوالوم و آلوزینک تولید میشود، در قالب ورقهای نیوزلندی پرس شده است، در سه مدل از نوع رنگ آمیزی با دستگاه اتوماتیک چرمی، مدرن و طرح سنگریزه ای عرضه میگردد، قابل رقابت با متریالهای وارداتی است و دارای قیمتهای متنوع و مناسبی نیز میباشد.

شرکت ویلانما در زمینه اجرای انواع سقفهای شیبدار؛ با بیش از دو دهه سابقه اجرایی و با ارائه رزومه های اجرایی سقف شیبدار در اکثر مناطق ویلایی کشور با ارائه طراحی سه بعدی سقف شیبدار قبل از اجرای سقف ویلا، آماده ارائه خدمات در سراسر کشور با گارانتی 20 ساله میباشد.

سقف شیبدار چیست؟
شیب سقف، تأثیر عمده ای در چگونگی نمای ظاهری خانه دارد.

اطلاعات بیشتر در مورد شیب سقف ویلا

قبل از شروع صحبت در مورد انواع مختلف سقف شیبدار، ما در مورد مهم ترین بخش شیروانی صحبت خواهیم کرد. هنگام صحبت در مورد انواع سقف شیبدار یک عامل بسیار مهم وجود دارد که تعیین می کند چه نوع سقفی بهترین گزینه برای یک خانه خواهد بود و آن شیب سقف شما است. شیب سقف تأثیر عمده ای در چگونگی نمای ظاهری یک خانه خواهد داشت.

شرایط آب و هوایی باید یکی از مهمترین عوامل در تصمیم گیری جهت شیب بندی سقف ویلا باشد. بدیهی است برای مناطقی که میزان بارندگی بیشتری را در طول سال دارند، سقف های مسطح ایده خوبی نخواهد بود. از طرف دیگر، اجرای ساختار زیرسازی با شیب تند در برخی مناطق خطرات جانی را نیز در بر خواهد داشت. به همین دلیل مهم است که سقف ویلا چه درصدی از شیب را داشته باشد. درصد شیب استاندارد با توجه به مناطق ویلایی و شرایط جوی بین 25 تا 35 درصد است.

با اعمال این درصد از شیب، ویلای شما هم شکل و نمای زیباتری خواهد داشت و هم کیفیت و ماندگاری عالی تری و در دراز مدت ،بدون نقص قابلیت استفاده داشته باشد.

انتخاب اشکال سقف شیبدار

اشکال سقف از منطقه به منطقه تفاوت زیادی دارد. عوامل اصلی تأثیرگذار در شکل سقف ها نوع آب و هوا، مواد موجود برای ساختمان سقف و پوشش بیرونی است. اصطلاحات سقف نیز کاملاً دقیق تعریف نشده است. کاربردها از منطقه ای به منطقه دیگر، یا از یک سازنده یا معمار به دیگری متفاوت است. اشکال سقف از تقریباً مسطح تا سطح شیبدار متفاوت می باشد. آنها می توانند قوسی یا گنبدی باشند و یا یک ورق مسطح یا یک مجموعه پیچیده از شیب های شیبدار.

اساساً سقف ها را می توان به دو دسته اصلی تقسیم کرد:

-سقف شیبدار: از سقف های مسطح معمولاً در ساختمان های تجاری استفاده می شود. اگر چه نصب آنها نسبتاً آسان تر است، اما به اندازه انواع مختلف سقف شیبدار «از نظر زیبایی شناسی» خوشایند نیستند و کارشناسان معمولاً آنها را در مورد املاک مسکونی توصیه نمی کنند.

انواع سقف شیب دار تخت
انواع سقف شیبدار تخت، بیشتر برای خانه های مسکونی و ویلایی متداول است.

-سقف تخت: انواع سقف شیبدار تخت، بیشتر برای خانه های مسکونی و ویلایی متداول است. آنها چند کاره هستند و نه تنها از نظر زیبایی شناختی خوشایند تر می باشند، بلکه اجازه نمی دهند عناصر طبیعی مانند برف و باران در بالای آن جمع شوند. از آنجا که این سقف ها از نوع سقف شیبدار هستند، تمام آب، خاک و سایر عناصر خارجی به سادگی از بین می روند.

پشت بام شیروانی دار

سقف شیروانی تقریبا محبوب ترین سبک برای انواع سقف شیبدار است و منشأ هلندی دارد. یک راه آسان برای شناسایی این نوع سقف، به یادآوری نحوه ظاهر خانه ها در متریالهای قابل استفاده در سقف شیروانی میباشد. دو پانل مستطیل شکل، معمولاً به اندازه مساوی برای ایجاد یک خط الراس به یکدیگر می پیوندند و شما یک سقف شیروانی کلاسیک را با این سیستم تجربه خواهید کرد.

مالکان خانه می توانند برای ساخت این سقف از متریال و طرح های متفاوتی استفاده کنند. معماران هنگام طراحی چنین سقف هایی توجه ویژه ای می کنند تا از ایجاد زاویه 45 درجه در سقف جلوگیری کنند. این مدل از طراحی، مطابق با هنجارها و استانداردهای صنعت سازه های ویلایی انجام می شود. جهت انجام چنین کاری، معماران دیوارهای بیرونی را کوتاهتر می کنند. این امر باعث تأکید بیشتر روی سقف می شود و به ویلای شما یک کلیت متعادل تر و دلپذیرتر می دهد. با خیال راحت می توان از سقف شیبدار به عنوان یک سقف شیروانی کلاسیک و زیبا بهره برد.

این سبک از انواع سقف شیبدار، تقریباً زیباترین طرح از انواع مدل های اجرایی میباشد.

در این سبک، یک طرف شیب کوتاه تر و از طرف دیگر طولانی تر است و به ویلا از نظر دید ظاهری ابهت میبخشد و مورد پسند اکثریت کارفرماها و معماران سازه های ویلایی میباشد.

سبک دیگر از انواع محبوب سقف شیبدار، سقف دو شیب با زاویه تیز و درصد شیب بالا است که صاحبان خانه این نوع سبک را هم اکثرا می پسندند. این مدل سقف دارای دو صفحه سقفی مساوی در هر دو طرف است، اما مانند سایر انواع سقف شیبدار، مستقیم و هم تراز نیستند.

در اصل زاویه شیب گسترده تر و زاویه شیب پایین تر تندتر به سقف های شکل متمایزی می بخشد. نکته مثبت این نوع شیب سقف این است که ضمن حفظ تمام خصوصیات یک سقف شیبدار، فضای موجود در نواحی فوقانی خانه را افزایش می دهد.

سقف هرمی شیبدار

سقف های هرمی دارای شیب 4 طرفه هستند و شکلی هرم مانند دارند. این نوع از طراحی ها برای ویلاهای کوچکتر مانند کلبه ها، انبارها و غیره ایده آل هستند و در بسیاری از معماری های مدرن از سقف های هرمی استفاده شده است، به این دلیل که ساختن آنها آسان تر است.

این سقف ها می توانند از همه طرف دارای شیب کم باشند و هنوز هم بهترین نتیجه را برای یک سقف به دست می آورند. سقف های هرمی باعث می شوند ساختمانها از نظر انرژی نیز کارآمدتر باشند.

سقف های شیبدار با طرح استوانه ای و محافظت در برابر خطرات محیطی

اجرای سقف های شیبدار؛ با طرح استوانه ای طراحی شده اند تا در برابر برف، یخ، آب و باد مقاومت بالایی داشته باشند. این مدل سقف با فرم اجرایی مثلثی، پایدارتر و محکم تر هستند و می توان از زهکشی کامل آب در آن اطمینان حاصل کرد.

مزایای استفاده از سقف های شیبدار

-طول عمر بیشتر: طول عمر سقف هایی که به شکل شیبدار یا همان شیروانی انجام شده است، خیلی بیشتر از سقف های تخت میباشد. به دلیل تخت بودن سقفهای معمولی، زمان بارندگی و برف نشینی نگهداری این نوع سقفها بسیار سخت و هزینه بر خواهد بود، اما سقفهای شیبدار مانع از نشست برف و باران میشوند و به همین دلیل نیازی به نگهداری نخواهند داشت.

-پایداری و مقاومت بالاتر: در صورتی که سقف شیروانی به صورت استاندارد و با متریالهای با کیفیت و همچنین توسط مجری با تجربه و تعلیم دیده انجام شود، پایداری در این نوع سقف های شیبدار بسیار زیادتر خواهد بود و کارشناسان عمر این نوع از سقف شیبدار را بالای 100 سال پیش بینی کرده اند.

سقف شیبدار چیست؟
کلیه خدمات اجرای سقف شیبدار توسط شرکت ویلانما در اقصی نقاط ایران

اجرای سقف شیبدار و کلیه خدمات اجرایی توسط متخصصان شرکت ویلانما در اقصی نقاط ایران عزیز اعم از لواسانات تهران، منطقه شمال تهران، مناطق ویلایی دماوند، آبسرد، گیلاوند، مناطق شمال ایران اعم از نور، رویان، آمل، بابل، چمستان، چالوس، نمک آبرود، کلاردشت، کلارآباد، نوشهر و همچنین استان های کرمان، اصفهان، شیراز، قم، کاشان و تمام مناطق ویلایی و همچنین همه استان های ایران با حمل و نصب به صورت کامل و به قیمت روز تهران اجرایی میگردد. برای شهرهای خارج از محدوده تهران برای استقرار اکیپ اجرایی شرکت، باید از طرف کارفرما اسکان تهیه گردد.

ویلانما

شركت ویلانما از سال ١٣٧٩ شروع به فعالیت در زمینه تولید، فروش و اجرای انواع متریالهای شیروانی از جمله ورقهای طرح سفال نموده است ، همچنین این شركت نمایندگی فروش كلیه متریالهای وارداتی مانند دكرا، شینگل و آندوویلا را در دست دارد و اجرای كلیه متریالهای وارداتی و داخلی را با 5 سال گارانتی بی قید و شرط به عهده گرفته است. جهت اعتماد بیشتر به شركت ویلانما، از رزومه های اجرایی این شركت در اكثر مناطق ویلایی كشور بازدید به عمل آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا