متریال ویلا

ورق شینگل لانه زنبوری + مشخصات فنی

ورق شینگل پرطرفدارترین پوشش ها برای انواع سقفهای شیبدار

ورق شینگل چه نوع محصولی است؟

ورق شینگل لانه زنبوری یا نامنظم جزو متداول ترین و پرطرفدارترین پوشش ها برای انواع سقفهای شیبدار محسوب میگردد. استقبال از محصول شینگل به دلیل داشتن مزایای خاص این متریال وارداتی میباشد که باعث شده است از متریالهای دیگر وارداتی و داخلی متمایز باشد. از جمله امتیازات ورق شینگل نسبت به ورقهای دیگر مربوط به مراقبت، وزن کم، زیبایی نمای ظاهری شینگل، هزینه متناسب نسبت به کیفیت و نصب سریع میباشد.

مشخصات فنی ورق های شینگل لانه زنبوری

    نوع ورق شینگل وزن هر بندیل ابعاد(mm) تعداد در هر بندیل تعداد در هر پالت پوشش مفید در هر بندیل
ورق شش ضلعی لانه زنبوری 25 کیلوگرم 1000×317.5 22 عدد 45 بندیل 3 متر مربع
ورق شینگل ساده 28 کیلوگرم 1000×333 65 عدد 60 بندیل 9.1 متر مربع
ورق شینگل های پله ای 25 کیلوگرم 985×337 16 عدد 60 بندیل 2.24 متر مربع
ورق طرح هلالی 28 کیلوگرم 1000×333 22 عدد 60 بندیل 3.8 متر مربع

 

مزایای ورق شینگل لانه زنبوری
از مهمترین مزیت های شینگل، طول عمر بالا و مراقبت آسان از این متریال است.

مزایای ورق شینگل لانه زنبوری

حفظ و مراقبت: از مهمترین مزیت های شینگل، طول عمر بالا و مراقبت آسان از این متریال است. اکثر محصولاتی که در اجرای پوشش شیروانی استفاده میشود، نیاز به نگهداری و مراقبت دائمی دارند تا ظاهر مطلوب خود را حفظ نمایند. ورق شینگل با کمی مراقبت در همان حالت اولیه باقی میماند و سالهای سال حس تازگی و طبیعی بودن را در خود حفظ مینماید. دلیل اصلی این امر، طبیعی بودن سنگریزه ها در لایه آخر ورق شینگل لانه زنبوری و نیز کیفیت مواد تشکیل دهنده آن میباشد.

ورق شینگل لانه زنبوری + مشخصات فنی

وزن کم: یکی دیگر از مزایای متریال شینگل، وزن بسیار پایین و در عین حال بسیار مقاوم این محصول میباشد. در عین حال محصولاتی از شیروانی هستند که وزن بالایی را روی سقف شیبدار ایجاد میکنند و چون هدف از اجرای سقف شیروانی در واقع سبک سازی سازه است, ممکن است وزن بالای متریال به سازه ویلایی آسیب وارد کند. سبک بودن متریال باعث میشود که سازه ویلایی در برابر عوامل طبیعی مانند زلزله مقاوم باشد.

زیبایی نمای ظاهری: زیبایی ظاهری شینگل به دلیل طبیعی جلوه نمودن این محصول، تنوع در انواع رنگ بندی ها و در نتیجه هارمونی داشتن با انواع طرح های نمای ساختمان، بسیار مورد توجه است. شینگل همانند ورق طرح سفال پرچین به دلیل ظاهر کلاسیکی که دارد، به سقف ویلا ابهت میبخشد و ساختمان را کاملا طبیعی نشان میدهد.

هزینه: انتخاب ورق شینگل از نظر هزینه با توجه به مقاومت و عمر بالای این محصول مقرون به صرفه خواهد بود، زیرا در صورت اجرای این متریال یک بار برای همیشه هزینه خواهد شد. با توجه به گارانتی 20 ساله از سوی شرکت، شما میتوانید با خیال آسوده ورق شینگل را برای سقف ویلای خود انتخاب نمایید.

نصب: اجرا و نصب ورق شینگل آسان است و سرعت نصب آن نیز بالاست اما در عین حال باید توسط تیم تعلیم دیده نصب شینگل صورت گیرد، زیرا نیازمند یک سری ابزارهای خاص برای نصب است و چیدمان استاندارد و خاص خودش را دارد.

ضد اشعه: به علت وجود دوده در ساختار طبیعی و فرآوری شده شینگل، این محصول کاملا ضداشعه میباشد و مقاومت بسیار بالایی در برابر تاثیر مستقیم آفتاب دارد. در عین حال شینگل از انعطاف خیلی بالایی برخوردار است و در پوشش انواع سقفهای شیروانی کاربرد بسیار بالایی دارد.

از دیگر مزایای شینگل که در تولید آن به این نکات اهمیت زیادی داده شده است میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سازگاری با تغییراتی که در آب و هوا با توجه به مناطق مختلف رخ میدهد.
  • مقاومت در برابر انعکاس نور
  • منعطف بودن در برابر ضربات
  • ایزوله بودن شینگل
  • فرم پذیری در برابر انواع سطوح شیبدار
  • اجرای سریع و استاندارد
  • وزن سبک
  • فاقد مواد آلاینده
  • رنگ ثابت در شینگل و داشتن سنگریزه های طبیعی رنگی
  • شینگل در طرح های مختلف و زیبایی طراحی شده است.
ورق شینگل لانه زنبوری + مشخصات فنی
ورق شینگل لانه زنبوری، شیک ترین متریال وارداتی محسوب میشود.

ورق های شینگل و کاربرد آن _ ویلانما

از دیگر متریال های وارداتی و شیک که روی پوشش سقفهای ویلایی مورد استفاده قرار میگیرد، ورق شینگل است که به عنوان شیک ترین متریال وارداتی محسوب میشود. لایه اصلی تشکیل دهنده ورق شینگل از جنس آسفالت اشباع شده اس – بی – اس است و روی آن سنگریزه های طبیعی پاشیده می شود.

ورق شینگل لانه زنبوری + مشخصات فنی

شینگل با ترکیبات قیر آلیاژ شده پلیمری فرآوری شده است و سطح رویی که سطحی ترین قسمت شینگل میباشد، از گرانول معدنی خود رنگ تشکیل داده شده است. استفاده از لایه فایبرگلاس در این متریال وارداتی، به کیفیت این محصول زیبا افزوده است.

تاریخچه سقف شینگل

ورق شینگل برای نخستین بار در کشور آمریکا توسط معماران و متخصصان این کشور بر اساس سبک معماری شینگل طراحی شد و سپس به مرحله تولید و اجرا رسید.

ورق شینگل لانه زنبوری + مشخصات فنی

این ورق در فاصله زمانی کوتاهی در کانادا به عنوان برترین پوشش سقف ویلا معرفی شد. پوشش شینگل در کشورهای اروپایی جای سفال و روش های سنتی را گرفت و از یک دهه پیش مجددا در ایران نیز معرفی شد و در اکثر پروژه های کلاسیک و زیبا مورد استفاده و نصب قرار گرفت.

ورق شینگل لانه زنبوری + مشخصات فنی
شینگل ها با ترتیب خاصی از قسمت شیب پایین به بالا نصب میگردند.

ساخت سقف شینگل

پوشش شینگل از مشتقات نفت، سیلیس و لایه های گوناگون تشکیل شده است. در ساخت ورق شینگل به نکاتی مانند مقاومت در مقابل تغییرات دما، انعکاس نور خورشید، انعطاف پذیری در برابر ضربه، مقاومت در مقابل بادهای شدید و شکل گیری به فرم های گوناگون سطوح سقف توجه ویژه شده است.

ورق شینگل لانه زنبوری + مشخصات فنی

یکی از مهمترین مزیت های شینگل، طول عمر بالا و نگهداری آسان آن میباشد. شینگل نیازی به نگهداری خاصی نداشته و با اندک مراقبت همیشه زیبا و تمیز خواهد بود. همچنین در صورت بروز هر گونه آسیب، به راحتی قابل تعمیر و یا تعویض خواهد بود. زیرسازی شینگل پس از خرپاسازی با چوب او – اس – بی پوشش کامل داده میشود و از روی چوب عایق بخاربند فرش میشود. شینگل ها با ترتیب خاصی از قسمت شیب پایین به بالا نصب میگردند. جهت مشاوره رایگان و بازدید پروژه خود با شرکت ویلانما در ارتباط باشید.

ورق شینگل لانه زنبوری + مشخصات فنی
طرح هلالی یا لانه زنبوری دارای انطباق پذیری فوق العاده ای است.

طرح هلالی یا لانه زنبوری (Crescent Asphalt Roofing)

این مدل از شینگل دارای انطباق پذیری فوق العاده ای میباشد، بنابراین برای کلیه طرح ها از قبیل سقف های هلالی یا شیب تند مناسب است. طرح هلالی دارای شکلی گرد بوده و در چند رنگ بندی زیبا از کشور ترکیه وارد میشود، به همین علت وجود مدل های متنوع شینگل در پوشش هر سازه ویلایی و حتی پوشش آلاچیق و اجرای پیشانی ساختمان ها زیبا به نظر خواهد رسید.

مشخصات ساختاری محصول شینگل

شینگل از آسفالت اصلاح شده و کشسان با استفاده از نوار چسب سطح رنگی، سنگریزه های طبیعی تقویت شده و فیبر شیشه ای بسته بندی شده با نوارهای حرارتی مقاوم تهیه شده است.

ورق شینگل لانه زنبوری + مشخصات فنی
نصب شینگل در سقف های کم شیب

نصب شینگل در سقف های کم شیب

ورق شینگل لانه زنبوری یک ماده موثر برای پوشش سقف با سقف های شیب دار است. با توجه به کاربرد شینگل، هر شیب سقف بین 2:12 و 4:12 یک سقف با شیب کم در نظر گرفته شده است. شینگل هرگز نباید در دامنه های سقفی زیر 2:12 (8.5 درجه) اعمال شود. هنگامی که از شینگل در دامنه های بین 2:12 و 4:12 استفاده می شود، طبق دستورالعمل های کاربردی سازنده، روش های ویژه استفاده از زیر لایه مورد نیاز است.

ورق شینگل لانه زنبوری + مشخصات فنی
مدل لانه زنبوری در رنگ های قهوه ای، مشکی، اوخرایی و قرمز تولید و عرضه میگردد.

مقایسه شینگل لانه زنبوری واراداتی با مدل تولید داخلی آن

قابل توجه کلیه همکاران و کارفرمایان محترم:

ورق شینگل لانه زنبوری نیز مانند ورق کینگستون با موفقیت و کیفیت عالی و گارانتی 10 ساله در داخل کشور به مرحله تولید رسید. کیفیت این محصول داخلی کاملا قابل رقابت با شینگل های وارداتی میباشد و خوشبختانه ظاهر و شکل شینگل های وارداتی را نیز دارد. تلفیقات و مراحل تولید این محصول زیبا همانند محصولات وارداتی از ترکیه میباشد.

این محصول به دلیل تولید در داخل کشور نسبت به شینگل های وارداتی مقرون به صرفه تر نیز هست. یکی دیگر از مزایای تولید این محصول در داخل کشور این است که به وفور در داخل تولید میگردد و مشکلاتی از قبیل تمام شدن محصول و یا کسری در رنگ بندیها را همانند محصول وارداتی شامل نمیشود.

ورق شینگل لانه زنبوری + مشخصات فنی

لازم به ذکر است که در حال حاضر ورق شینگل لانه زنبوری؛ در رنگ های قهوه ای، مشکی، اوخرایی و قرمز تولید و عرضه میگردد و به زودی مدل مستطیلی نیز تولید و عرضه خواهد شد که در زمان تولید اطلاع رسانی لازم را انجام می دهیم.

ویلانما

شركت ویلانما از سال ١٣٧٩ شروع به فعالیت در زمینه تولید، فروش و اجرای انواع متریالهای شیروانی از جمله ورقهای طرح سفال نموده است ، همچنین این شركت نمایندگی فروش كلیه متریالهای وارداتی مانند دكرا، شینگل و آندوویلا را در دست دارد و اجرای كلیه متریالهای وارداتی و داخلی را با 5 سال گارانتی بی قید و شرط به عهده گرفته است. جهت اعتماد بیشتر به شركت ویلانما، از رزومه های اجرایی این شركت در اكثر مناطق ویلایی كشور بازدید به عمل آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا