سقف شیروانی

کیفیت ورقهای شیروانی دکرا بهتر است یا شینگل؟

کیفیت ورقهای شیروانی دکرا یا شینگل ؟نمایندگی فروش دکرا و شینگل

مقایسه سقف های شیب دار شینگل و دکرا

مطمئنا تاکنون سقف های شیب دار زیادی را دیده اید و شاید نام برخی از انواع آن ها را هم شنیده باشید. اما شاید کاملا با آن ها آشنایی ندارید و دقیقا نمی دانید از چه نوع متریال سقف شیب داری در پوشش سقف ویلا و ساختمان، ورودی منازل، آلاچیق، اجرای سردرب پارکینگ و غیره استفاده می شود. از این رو قصد داریم در ادامهٔ این مقاله شما را با دو نوع سقف شیب دار شینگل و دکرا آشنا کنیم تا تفاوت های بین آن ها را نیز مشاهده کنید.

یکی از رایج ترین پوشش سقف های شیبداری که از آن در پوشش سقف ساختمان های اداری، مسکونی، تجاری و غیره استفاده می شود، سقف شیبدار با متریال شینگل می باشد. لازم به ذکر است که از سقف های شیب دار شینگل، در نمای ساختمان نیز استفاده می کنند.

لایه های شینگل

لایه هایی که با یکدیگر ترکیب شده اند و سقف شیب دار شینگل را ایجاد کرده اند شامل: قیر فرآوری شده، نفت و سیلیس می باشند. جالب است بدانید که در طراحی و ساخت سقف های شیب دار از نوع شینگل، بیشتر از همه به مواردی مانند مقاومت در برابر ضربه، تغییرات آب و هوایی، ایزولاسیون در برابر تغییرات دمایی و البته شکل گیری به فرم های دلخواه، توجه شده است.

از این رو سقف های شیب دار از نوع شینگل دارای مقاومت بالایی در برابر ضربه هستند و به راحتی آسیب نمی بینند. این سقف ها با افزایش و کاهش دما دچار تغییر شکل و آسیب پذیری نمی شوند و در نهایت باید بگوییم که این نوع از سقف های شیب دار به گونه ای ساخته شده اند که هنگام فرم دهی به راحتی شکل پذیر می باشند.

برای مقاومت هر چه بیشتر سقف های شیب دار شینگل از فایبرگلاس در ساخت آنها استفاده می شود و همچنین برای اینکه این نوع از پوشش های سقف شیب دار بتوانند ثبات رنگی خود را حفظ کنند و به هیچ وجه دچار رنگ پریدگی نشوند، جهت رنگ پردازی آن ها از گرانول های سنگی استفاده می شود. از ویژگی های سقف های شیب دار شینگل می توان به مقاوم بودن در برابر نفوذ آب و اشعه خورشید، امکان تردد بر روی آن ها، انعطاف پذیری بالا و دوام و طول عمر بالا اشاره کرد.

کیفیت ورقهای شیروانی دکرا بهتر است یا شینگل؟
ورق شینگل دو لایه ذغالی رنگ

مزایای شینگل

  • آب بند بودن، دکوراتیو و سبک بودن از مزایای اصلی شینگل است.
  • با دوام، به راحتی میتوان روی شینگل تردد کرد، مقاوم در برابر حریق.
  • عایق، نوعی عایق مناسب دربرابر باران و برف، کاملا ضد آب است.
  • کیفیت بالا، شینگل دارای کیفیت بسیار بالایی میباشد و هرگز دچار پریدگی رنگ و پوسیدگی نمی شود. عدم رنگ پذیری، پوسیدگی، زرد شدگی، شکنندگی در برابر خورشید از مزایای ورق شینگل میباشد.
کیفیت ورقهای شیروانی دکرا بهتر است یا شینگل؟
لایه فایبرگلاس اشباع شده توسط قیر و دانه های معدنی طبیعی از مشخصات ورق شینگل است.

در عکس بالا ورق شینگل لانه زنبوری با رنگ میکس را مشاهده می کنید.

مشخصات شینگل _ ویلانما

از مشخصات ورق شینگل می توان به لایه فایبرگلاس اشباع شده توسط قیر با کیفیت بالا و دانه های معدنی طبیعی سنگریزه ای، رنگ های متنوع، پوشش یکپارچه و قابل تردد، عایق بخاربند سبک و زیبا، دارای استاندارد اروپا و آمریکا و نیز راحتی در حمل و نصب اشاره کرد.

شینگل با همین ضخامت کم از 5 لایه تشکیل شده است:

  • لایه اول شینگل: لایه رویی و ظاهری شینگل است که سنگریزه های طبیعی دریا بر روی آن قرار گرفته است.
  • لایه دوم شینگل: لایه زیرین شینگل نوعی قیر مخصوص است.
  • لایه سوم شینگل: لایه فایبرگلاس اشباع شده که باعث مقاومت شینگل شده است.
  • لایه چهارم: چسبی حساس به حرارت قرار دارد برای چسباندن ورق.
  • لایه پنجم: لایه سیلیکونی با مقاومت بالا.

ویژگیهای ورق دکرا

پس از آشنایی با سقف های شیب دار شینگل، نوبت به آشنایی با سقف های شیب دار دکرا که از مدرن ترین فناوری ها در طراحی و تولید آن ها استفاده شده است، می رسد.

همانطور که اشاره کردیم از مدرن ترین فناوری های روز در طراحی و ساخت سقف های دکرا استفاده شده است، چرا که سقف های شیب دار دکرا دارای لایه های تشکیل دهنده متعددی هستند. این لایه ها شامل: فولاد Steel Base، زینک آلوم Zinc – Aluminum، اکریلیک رزین Acrylic Resin، لایه پایه‌ای Basecoat، سنگریزه Stone Chips و لعاب Over Glaze می باشند. هر کدام از این لایه ها ویژگی منحصر به فردی را در سقف شیب دار دکرا ایجاد کرده اند.

برای مثال دومین لایه دکرا یعنی لایه زینک آلوم، توان ماندگاری بالایی را در دکرا ایجاد می کند، از هر گونه خوردگی در این نوع پوشش سقف شیبدار جلوگیری می نماید و 7 برابر مقاومتر از پوشش ورق شیروانی گالوانیزه است. لایه پایه ای در دکرا باعث چسبندگی سنگریزه های طبیعی بر روی این پوشش سقف شیب دار می گردد. لایهٔ سنگریزه متشکل از سنگریزه های طبیعی است که غیر قابل اشتعال هستند و از هرگونه ورود صدا به داخل ساختمان (مانند صدای بارندگی) جلوگیری می کند و لایه نهایی در دکرا یعنی لایه لعاب، مانع از هرگونه نفوذ گرد و غبار به داخل سنگریزه های طبیعی بر روی سقف شیبدار دکرا می شود.

با توجه به اینکه وزن سقف شیب دار دکرا در هر متر مربع برابر با 7 کیلوگرم می باشد، می توان گفت که این نوع سقف شیروانی یکی از انواع سقف های شیب دار سبک به حساب می آید. این نوع از سقف های شیب دار در برابر زلزله، باد، طوفان، گردباد و یخ زدگی بسیار مقاوم هستند. جالب است بدانید که سقف های شیب دار دکرا تحمل 360 کیلوگرم برف در هر متر مربع را دارند، همچنین می توانند در برابر سرعت باد، طوفان و گردباد تا 200 کیلومتر در ساعت مقاومت داشته باشند.

تایلهای سنگریزه ای آلمت نیوزلند
تایلهای سنگریزه ای آلمت نیوزلند در مدلهای کلاسیک، مدرن و طرح شینگل میباشد.

عکس فوق مربوط به تایلهای سنگریزه ای آلمت نیوزلند در مدلهای کلاسیک، مدرن و طرح شینگل است.

از دیگر ویژگی های متریال کلاسیک دکرا می توان به مقاوم بودن آن ها در برابر آتش سوزی و همچنین عدم پوسیدگی، خوردگی و فرسودگی، عدم تغییر رنگ آن ها در برابر اشعه خورشید و تابش مستقیم نور آفتاب، قابلیت استفاده از آن ها در شرایط آب و هوایی مختلف، مقاومت در برابر تغییر ناگهانی آب و هوا، مقاومت و ماندگاری مادام العمر در مناطق رطوبتی به جهت فرسایش ورق در دراز مدت و همچنین نصب آسان و سریع و عدم ریزش سنگریزه های طبیعی آن اشاره کرد.

اجرای پوشش سقف شیروانی با انواع ورق های با کیفیت در ایران

اجرای سقف شیروانی با بهترین متریال و سایر خدمات اجرایی پوشش سقف توسط مهندسان شرکت ویلانما در اقصی نقاط ایران عزیز اعم از لواسانات تهران، مناطق شمالی تهران، مناطق ویلایی دماوند، آبسرد، گیلاوند، مناطق شمال ایران اعم از نور، رویان، آمل، بابل، چمستان، چالوس، نمک آبرود، کلاردشت، کلارآباد، نوشهر و همچنین استان های کرمان، اصفهان، شیراز، قم، کاشان و تمام مناطق ویلایی و همچنین همه استان های ایران با حمل و نصب به صورت کامل و به قیمت روز تهران انجام می شود. تنها در شهرهای خارج از محدوده تهران برای استقرار اکیپ اجرایی شرکت، باید از طرف کارفرما تهیه اسکان صورت بگیرد.

ویلانما

شركت ویلانما از سال ١٣٧٩ شروع به فعالیت در زمینه تولید، فروش و اجرای انواع متریالهای شیروانی از جمله ورقهای طرح سفال نموده است ، همچنین این شركت نمایندگی فروش كلیه متریالهای وارداتی مانند دكرا، شینگل و آندوویلا را در دست دارد و اجرای كلیه متریالهای وارداتی و داخلی را با 5 سال گارانتی بی قید و شرط به عهده گرفته است. جهت اعتماد بیشتر به شركت ویلانما، از رزومه های اجرایی این شركت در اكثر مناطق ویلایی كشور بازدید به عمل آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا