سقف ویلا

نحوه ی ساخت سقفهای ویلایی

سقف ویلا از مهم ترین مراحل ساخت آن می باشد

اطلاعات جامع پیرامون سقفهای ویلایی که باید قبل اجرا بدانید!

هدف از نوشتن این مقاله در خصوص انواع سقفهای ویلایی، اجرای سقف شیبدار، انواع متریالهای پوشش سقف شیروانی، اطلاع پیدا کردن کارفرما به صورت دقیق از نوع کیفیت ورقها و همچنین قابلیت استفاده از ورقها در مناطق مختلف ایران می باشد. امیدواریم با استناد به این مطالب بتوانیم گامی مثبت در جهت استفاده از ورقهایی با کیفیت و ماندگار در زمینه پوشش سقف ویلای شیروانی برداریم و شما کارفرمای محترم بتوانید متریالی زیبا و ماندگار برای سقف ویلای خود انتخاب کنید.

امروزه ویلاهای زیادی جهت گذراندن زمان تعطیلات و همچنین اقامت گردشگران در مناطق خوش آب و هوا مانند شمال کشور و منطقه دماوند ساخته می شوند. این ویلاها بیشتر در مناطقی ساخته می شوند که دارای بارش برف و باران زیاد هستند، بنابراین سقف این ویلاها باید با ساختمانهای مناطق دیگر متفاوت باشد تا بارش زیاد برف بر روی سقف باعث سنگینی سقف و ایجاد خسارات ناشی از آن نشود. از این رو برای جلوگیری از بروز این چنین حوادث و خساراتی، طراحان سقف های شیروانی (که نوعی سقف شیب دار هستند) را برای ساخت سقف های ویلاها مناسب دانسته و استفاده می کنند.

سقفهای شیروانی در دسته سقفهای شیب دار قرار دارند و به گونه ای طراحی شده اند که در هنگام بارش برف و باران به دلیل زاویه شیبی که در آنها وجود دارد، برف از روی سقف به طرف پایین سر خورده و در نهایت بر روی زمین می ریزد. این موضوع از نشستن برف و ایجاد سنگینی بر روی سقف جلوگیری می کند و مانع از تخریب و ایجاد خسارت به سقف ویلاها می شود.

طراحی سقف شیروانی
سقف‌های شیروانی شکلی سه گوش را به نمای سقف ویلا می‌دهند.

طراحی سقف شیروانی _ ویلانما

سقف های شیروانی، شکلی سه گوش را به نمای سقف ویلا میدهند. امروزه سازندگان ویلاها از سقفهای شیب دار به ویژه سقفهای شیروانی به خاطر این ویژگی که دیگر نیازی به برف روبی نیست و باعث جلوگیری از نفوذ آب باران می شود، در مناطق سردسیر، مرطوب، بارانی و برفی استفاده می کنند. شاید برای شما هم این سؤال پیش آمده باشد که شیب این سقفها چقدر است؟

شیب به کار رفته در سقفهای شیروانی بین 35 تا 50 درجه می باشد و همین طراحی و شیب مناسب است که استفاده از آنها را برای پوشش سقف ویلاها در مناطق برفی و بارانی مناسب کرده است.

فواید اجرای سقف شیروانی

علاوه بر اینکه سقفهای شیروانی برای آب و هوای برفی و بارانی مناسب و در مقابل سرمای شدید فصل زمستان مقاوم هستند، برای مناطق دیگر با آب و هوای گرم نیز از آنها استفاده می کنند. زیرا این سقفهای شیروانی شیب دار در مقابل نور شدید آفتاب نیز مقاومت خوبی دارند. از خصوصیات دیگر این سقفها مقاومت در برابر آتش سوزی است، با توجه به اینکه جنس این سقفها از ورق گالوانیزه مرغوب است، به همین دلیل نسبت به دیگر سقفها از مقاومت بیشتری در برابر آتش سوزی برخوردار می باشد.

سقف های شیروانی دارای رنگ بندی های بسیار زیاد و زیبایی هستند و نکته مهمتر اینکه این رنگها بسیار با دوام می باشند و با بارش برف و باران و تابش شدید نور آفتاب، به راحتی از بین نخواهند رفت. در سقفهای دیگر امکان استفاده از این ترکیب رنگها کمتر وجود دارد.

الزام اجرای سقف شیبدار در مناطق ویلایی

سقفهای شیبدار قابلیت نصب بر روی انواع سازه های گوناگون را دارند. جنس سازه به کار رفته مهم نیست، زیرا هم بر روی سازه های چوبی قابلیت نصب دارند و هم بر روی سازه های فلزی. موضوع مهم دیگر در مورد سقفهای شیروانی این است که این سقفها دارای وزن خیلی سبکی هستند، اما برخلاف تصور مقاومت و ایمنی بالایی در برابر زلزله دارند.

علاوه بر ویژگی های فوق که در مورد ایمنی بالای این سقفهای شیروانی ذکر کردیم، موضوع مهم دیگر طراحی منحصر به فرد و زیبایی آنها می باشد که اهمیت بسیار زیادی در بحث زیباسازی نمای ویلا دارد. سقف های شیروانی در انواع مختلفی ساخته می شوند که از جمله آنها می توانیم به مواردی همچون سقفهای ویلایی شینگل، سقفهای ویلایی رومن و سقفهای ویلایی کلاسیک اشاره کرد.

نحوه ی ساخت سقفهای ویلایی
از مزایای اجرای سقف شیروانی، تنوع زیاد در طراحی و رنگ بندی آن است.

مزایای اجرای سقف شیروانی

موضوع جالب توجه این است که برای ساخت سقف های ویلایی به صورت شیروانی ابتدا از گل و بعدها از محصولات سیمانی استفاده می شد. با پیشرفت تکنولوژی و صنعت، کم کم سقفهای شیروانی از جنس ورقهای گالوانیزه طرح دار جهت ساخت سقفهای ویلایی جایگزین نوع قدیمی شد.

یکی از معیارهای مهم برای سازندگان ویلاها بحث هزینه های ساخت و ساز است. خبر خوش این است که اگر تصمیم به استفاده از سقفهای شیروانی با همه مزایایی که به آنها اشاره کردیم برای سقف ویلای خود دارید، نباید نگران هزینه های این سقفها باشید، زیرا این سقفها به نسبت دیگر سقفها قیمت های بسیار مناسب و به صرفه تری دارند و هزینه های شما را بسیار کاهش می دهند. یکی دیگر از مزایای اجرا سقف ویلا به روش شیروانی این است که مدت زمانی که ما برای نصب این سقف ها نیاز داریم خیلی کم میباشد. مورد دیگر تنوع زیادی است که در طراحی و رنگ بندی این سقف ها وجود دارد که برای خریداران و سازندگان این امکان را فراهم می کند تا قدرت انعطاف بیشتری داشته باشند.

نحوه ی ساخت سقفهای ویلایی
سقف‌ شیروانی در پوشش سقف ویلاها، سالن‌ ورزشی، سوله‌، پمپ‌ بنزین و انبار استفاده می شود.

موارد گوناگون استفاده از سقفهای شیبدار

از سقف های شیروانی و شیبدار تنها برای پوشش سقف ویلاها استفاده نمیشود، بلکه کاربردهای دیگری از جمله پوشش سقف های سالنهای ورزشی، سوله ها، پمپ های بنزین، انبارها و بسیاری از سطوح شیب دار نیز دارند. دلیل این امر آنست به دلیل رنگ بندیهای متنوع و همچنین وزن سبک این سقف های شیروانی که از جنس گالوانیزه یا گالوالوم هستند، هیچ محدودیتی برای پوشش هرگونه سقف و نصب بر روی دیوار و نمای ساختمان و غیره را ندارند.

با توجه به مزایای بسیاری که در مورد سقف شیبدار و شیروانی ذکر کردیم، اگر شما دارای ویلای در شمال کشور و یا نقاطی دیگر مانند دماوند (یا حتی سالن ورزشی و یا هر مکان دیگری) هستید که نیاز به سقفی دارد که آن مکان را در برابر هرگونه بارندگی برف و باران و یا تابش شدید نور خورشید و غیره محافظت کند، ما سقف های شیروانی معمولی یا کلاسیک را به شما پیشنهاد میکنیم.

جهت دریافت کلیه خدمات سقف ویلا و سایر خدمات اجرایی شرکت ویلانما در اقصی نقاط ایران عزیز اعم از لواسانات تهران، منطقه شمال تهران، مناطق ویلایی دماوند، آبسرد، گیلاوند، مناطق شمال ایران اعم از نور، رویان، آمل، بابل، چمستان، چالوس، نمک آبرود، کلاردشت، کلارآباد، نوشهر و همچنین استانهای کرمان، اصفهان، شیراز، قم، کاشان و تمام مناطق ویلایی و همچنین همه استانهای ایران با حمل و نصب به صورت کامل و به قیمت روز تهران لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید. لازم به ذکر است که در شهرهای خارج از محدوده تهران جهت استقرار اکیپ اجرایی شرکت باید از طرف کارفرما اسکان تهیه گردد.

ویلانما

شركت ویلانما از سال ١٣٧٩ شروع به فعالیت در زمینه تولید، فروش و اجرای انواع متریالهای شیروانی از جمله ورقهای طرح سفال نموده است ، همچنین این شركت نمایندگی فروش كلیه متریالهای وارداتی مانند دكرا، شینگل و آندوویلا را در دست دارد و اجرای كلیه متریالهای وارداتی و داخلی را با 5 سال گارانتی بی قید و شرط به عهده گرفته است. جهت اعتماد بیشتر به شركت ویلانما، از رزومه های اجرایی این شركت در اكثر مناطق ویلایی كشور بازدید به عمل آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا