متریال ویلا

قیمت فروش عایق پشم سنگ

قیمت فروش عایق پشم پشم سنگ و پشم شیشه با فویل آلومینیوم

قیمت فروش عایق پشم سنگ + توضیحات محصول

عایق پشم سنگ، عایقی صوتی و حرارتی از جنس نوعی سنگ آذرین به نام بازالت می باشد. بازالت از بازمانده های فعالیت های آتشفشانی تولید می گردد و در دمای 1500 درجه سانتی گراد حرارت می بیند، ذوب می شود و با روش های مخصوص تبدیل به الیافی با بافت ریز و قطر میکرونی می شود.

ضریب انتقال حرارتی آن پایین و تحمل دمای آن تا 750 درجه سانتی گراد است. پشم سنگ مقاومت زیادی در برابر آتش دارد و به همین دلیل می توان آن را به عنوان عایق ضد حریق بین دیوارهای ساختمان نیز مورد استفاده قرار داد. نام انگلیسی پشم سنگ rock wool است که به دلیل اینکه جزو خانواده عایق های حرارتی است، به آن mineral wool هم گفته می شود.

مزایای پشم سنگ

 • هدایت الکتریکی آن صفر و نارساناست.
 • می توان عایق پشم سنگ را به ابعاد دلخواه برش داد.
 • ضد آلرژی است و ضرری برای انسان ندارد.
 • مانع رشد میکروب ها، باکتری ها، قارچ ها و حشرات است.
 • وزن پشم سنگ بسیار سبک است و بار اضافی به ساختمان وارد نمی کند.
 • ضد حریق است.
 • سازگار با محیط زیست است.
 • دارای دوام طولانی و طول عمر بسیار زیاد است.
 • مواد شیمیایی بر روی آن تاثیر ندارند و باعث از بین رفتن یا آسیب دیدن آن نخواهند شد.
 • قیمت فروش عایق پشم سنگ
  عایق پشم سنگ رولی با دانسیته 30

انواع پشم سنگ و مشخصات فنی آن ها

پشم سنگ تخته ای «پشم سنگ اسلب، پشم سنگ پانل»: پشم سنگ تخته ای نوعی عایق صوتی در اجرا سقف ویلا، دیوارها و طبقات ساختمان است که به منظور جلوگیری از آلودگی های صوتی مانند صدای راه رفتن و دویدن مورد استفاده قرار می گیرد.

پشم سنگ تخته ای به عنوان عایق حرارتی به منظور جلوگیری از اتلاف حرارت و برودت در فصول سرد سال نیز مورد استفاده قرار می گیرد. موارد دیگر کاربرد آن عبارتند از صنایع تولید کانکس، تونل های مترو، ساندویچ پانل، کوره سازی، پتروشیمی، پالایشگاه ها و استودیوهای صدابرداری. این عایق ضخامت و دانسیته های متفاوتی دارد که بنا بر نوع کاربرد انتخاب می شوند.

قیمت فروش عایق پشم سنگ
عایق صوتی و حرارتی با دانسیته 100

مشخصات فنی پشم سنگ تخته ای

تحمل دما: تا 750 درجه سانتی گراد
دانسیته: 60 -70 – 80 – 100 کیلوگرم بر متر مکعب
ضخامت: 50 میلی متر
طول: 60 سانتی متر
عرض: 120 سانتی متر

پشم سنگ لوله ای، پشم سنگ دور لوله، پشم سنگ ایزوپایپ: این مدل از پشم سنگ به منظور عایق کاری لوله های تاسیسات صنعتی و مسکونی استفاده می شود. ابعاد آن با توجه به استاندارد رایج لوله ها تولید می شود و ضخامت هم متناسب با نیاز خریدار و درخواست مشتری است. از کاربردهای پشم سنگ لوله ای می توان به تاسیسات سرمایش، گرمایش و موتورخانه ها، صنایع نیروگاهی، پتروشیمی، پالایشگاه و بیمارستان ها اشاره کرد.

عملکرد در برابر آتش

از ویژگی‌های مهم عایق پشم سنگ، مقاومت در برابر آتش می‌باشد. عایق حرارتی پشم سنگ به مثابه نوعی حفاظ در برابر آتش شناخته می‌شود چون آتش‌گیر نمی‌باشد و شعله‌ور نمی‌شود. هنگام بروز حریق سازه‌های فلزی (جذب حرارت زیاد و داغ شدن)، مقاومت مکانیکی خود را از دست داده و کل سازه فرو می‌ریزد؛ بنابراین از عایق پشم سنگ برای عایق کاری سازه‌های فلزی استفاده می‌گردد (ستون‌ها و تیرهای ساختمان را با پشم سنگ با روش‌های مناسب عایق کاری می‌کنند) و حتی تا ده ساعت در صورت تداوم حریق برای سازه هیچ مشکلی به وجود نمی‌آید.

مشخصات فنی پشم سنگ لوله ای

تحمل دما: تا 400 درجه سانتی گراد
دانسیته: 140-120 کیلوگرم بر متر مکعب
ضخامت: 100-25 سانتی متر
قطر: 16-0.5 اینچ
طول: 0.5 متر

پشم سنگ فله خام: پشم سنگ فله خام پس از تولید بدون افزودن هر نوع ماده پیوندی، مستقیما مورد استفاده قرار می گیرد. کاربردهای این نوع از پشم سنگ در فضاهای ناصاف و بدون شکل مشخص، سازه های غیر منظم و تجهیزات صنعتی با ویژگی عایق حرارت است. پشم سنگ فله خام قادر به تحمل دمای 750 تا 270- درجه سانتی گراد است.

استفاده از عایق پشم سنگ به عنوان بستر هیدروپونیک

از پشم سنگ به عنوان بستر نشائی و اصلی سبزیجات مختلف استفاده می شود. از جمله این سبزیجات می توان میخک، رز، بنفشه آفریقایی، گوجه فرنگی، توت فرنگی، خیار، کاهو فلفل و غیره را نام برد. مزایای استفاده از پشم سنگ به عنوان بستر کشت هیدروپونیک به شرح زیر است:

 • محلول غذایی در تمام قسمت های پشم سنگ به یک اندازه نفوذ می کند و رشد نسبت به سایر بسترهای کشت بهتر خواهد بود.
 • این بستر استوار و سبک است در نتیجه جابجایی آن راحت تر خواهد بود.
 • سرعت جذب آب و نگهداری رطوبت آن بالاست و تبخیر به دلیل وجود یک لایه نایلونی در پیرامون این بستر بسیار کم است.
 • این ماده غیر آلی است و در دمای 1500 درجه سانتی گراد تشکیل می شود. بنابراین استریل است و امکان رشد هیچ گونه میکروب و بیماری در آن وجود ندارد.
 • متخلخل است و تهویه ریشه ها بهتر صورت می گیرد.
 • محتویات آن به سرعت قابل تعویض هستند.
 • ظرفیت تبادل کاتیونی آن صفر است و عناصر غذایی به همان شکل که وارد محلول می شوند، قابل جذب هستند.

آنالیز کلی الیاف پشم

اکسید سیلیسیم: 46%
اکسید آلومینیوم: 14% دهد
اکسید تیتانیوم: 5%
اکسید آهن: 8%
اکسید کلسیم: 18%
اکسید منیزیم: 10%

تفاوت پشم سنگ با پشم شیشه

پشم شیشه از ذوب کردن شیشه و تبدیل آن به الیاف تهیه می شود، اما ماده اولیه پشم سنگ بازالت است. در نتیجه پشم سنگ با هزینه کمتر به تراکم بیشتر می رسد و استفاده از آن صرفه اقتصادی بالاتری دارد.

امروزه مردم با پی بردن به مضرات استفاده از پشم شیشه که باعث مشکلات عدیده ای در بدن انسان میگردد و خیلی زود کیفیت خود را از دست میدهد و همچنین به دلیل استفاده شدن گرد شیشه در تولید پشم شیشه، خوشبختانه به استفاده از پشم سنگ با تراکم بالا روی آورده اند. مقاومت پشم سنگ و ماندگاری آن در برابر عوامل جوی بسیار بالاتر از پشم شیشه میباشد.

کلیه خدمات اجرایی عایق پشم سنگ در رزومه شرکت ویلانما ارائه شده است. خدمات اجرای سقف شیروانی در اقصی نقاط ایران عزیز اعم از لواسانات تهران، منطقه شمال تهران، مناطق ویلایی دماوند، آبسرد، گیلاوند، مناطق شمال ایران اعم از نور، رویان، آمل، بابل، چمستان، چالوس، نمک آبرود، کلاردشت، کلارآباد، نوشهر و همچنین استان های کرمان، اصفهان، شیراز، قم، کاشان و تمام مناطق ویلایی و همچنین همه استان های ایران با حمل و نصب به صورت کامل و به قیمت روز تهران اجرا می شود. در شهرهای خارج از محدوده تهران برای استقرار اکیپ اجرایی شرکت باید از طرف کارفرما اسکان تهیه گردد.

ویلانما

شركت ویلانما از سال ١٣٧٩ شروع به فعالیت در زمینه تولید، فروش و اجرای انواع متریالهای شیروانی از جمله ورقهای طرح سفال نموده است ، همچنین این شركت نمایندگی فروش كلیه متریالهای وارداتی مانند دكرا، شینگل و آندوویلا را در دست دارد و اجرای كلیه متریالهای وارداتی و داخلی را با 5 سال گارانتی بی قید و شرط به عهده گرفته است. جهت اعتماد بیشتر به شركت ویلانما، از رزومه های اجرایی این شركت در اكثر مناطق ویلایی كشور بازدید به عمل آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا