متریال ویلا

قیمت فروش ورق طرح سفال پرچین

ورق طرح سفال؛ سبک است و جایگزین مناسبی برای سفال طبیعی میباشد

قیمت ورق طرح سفال پرچین و هر آنچه که باید در مورد آن بدانید!

قبل از اینکه ورق طرح سفال پرچین وارد بازار تولید شود، سفال طبیعی رایج بوده و در حال حاضر نیز در بعضی موارد اجرا می شود. سفال طبیعی جلوه سنتی و طبیعی تری به سقف ویلاها می بخشید، اما از نظر اجرا، دوام و آب بندی مشکلات زیادی داشت و در حال حاضر هم دارد که در ادامه مقاله به آنها مفصل اشاره خواهیم کرد.

چرا سفال طبیعی طرفداران خود را از دست می دهد؟

سفال طبیعی به دلایل زیر رفته رفته طرفداران خود را از دست میدهد و در حال حاضر نیز خیلی کم مورد استفاده قرار می گیرید:

 • وزن بسیار سنگین سفال طبیعی که روی سقف ویلا جهت هر متر مربع حدودا ۸۵ کیلوگرم سنگینی ایجاد میکند.
 • اوورلب سفال طبیعی بسیار کم میباشد و روی خرپا از نظر آب بندی مقاوم نیست.
 • به دلیل طبیعی بودن سفال، هر لحظه امکان شکستن سفال و مشکلات آب بندی وجود دارد.
 • به دلیل نصب سفال طبیعی به صورت چفت و بست با سیم مفتول، امکان نصب عایق حرارتی وجود ندارد.
 • حمل سفال طبیعی به دلیل وزن سنگین این محصول بسیار سخت میباشد.

تنها در صورتی امکان اجرای سفال طبیعی وجود دارد که سقف ویلا با بتن شیب بندی انجام شود و روی بتن ایزوگام جهت آب بندی فرش شده باشد. سفال طبیعی تنها جهت نمای ظاهری ویلا و سنتی جلوه دادن شیروانی قابلیت نصب را دارد. مشکلات اجرای سفال طبیعی باعث شد که ورقهای طرح سفال وارد بازار تولید شوند.این ورق ها در ابتدا به صورت طولی برش با دستگاه اتوماتیک تولید میشد و در حال حاضر نیز در رنگ بندی متنوع تولید و عرضه میگردد.

ورق های طرح سفال در عرض ۱ و ۱.۲۵ و در طول دلخواه طبق سفارش مشتری، برش داده میشوند و ظاهری تقریبا شبیه به سفال طبیعی را دارند. ضخامت ورقهای طرح سفال طولی برش اکثرا ۵۰/. می باشد و جهت تولید این محصول از ورقهای فولاد مبارکهٔ رنگی کوره ای استفاده میگردد. در ادامهٔ تولید و عرضهٔ ورق کلاسیک طرح سفال طولی برش با رنگ کوره ای معمولی، ورق های کلاسیک طرح سفال با رنگ پودری الکترواستاتیک و پلی اورتان که به صورت تایلی پرسی تولید میشوند نیز وارد عرصهٔ بازار شدند.

انواع ورق های شیروانی طرح سفال

در اوایل تولید، این ورقها به صورت گالوانیزه و با طرح سینوسی تولید و اجرا میشدند، اما بعدها فرم های مختلف این ورق مثل ذوزنقه و شادولاین که به صورت رنگی در رنگ های مختلف تولید و عرضه میگردد نیز وارد بازار شد. در حال حاضر نزدیک به دو دهه میشود که این ورقها با مدل طرح سفال ، پرچین و رایکا هم به مرحله تولید رسیدند.

مقالات مرتبط دیگر:

ورق طرح سفال؛ سبک است و جایگزین مناسبی برای سفال طبیعی میباشد. این ورق مثل سفال سنگین نیست و همچنین مقاومت آن از سفال بیشتر است.این ورق به دلیل جذب شدن روی پروفیل با پیچ سرمته دار به قدری محکم میشود که سرعت بالای باد هم نمیتواند آن را از جایش بلند کند.

ابعاد ورق های طرح سفال

از امتیازات این محصول ؛ اینست که مونتاژ این ورق به شکل طولی برش میباشد و در هر سایزی که سفارش داده شود، قابلیت برش و آماده سازی وجود دارد. شرکت ویلانما در زمینهٔ تولید و اجرای ورقهای طرح سفال نیز فعالیت دارد.

نکته مهم در رابطه با انتخاب ورق طرح سفال جهت پوشش سقف ویلا

نکته قابل ذکر در زمینه اجرای ورق طرح سفال این است که قبل از نصب و اجرای این محصول باید در صد شیب سازه مورد بررسی قرار گیرد، چون ورق های طرح سفال پرچین به دلیل هم پوشانی کم باید روی شیب 35 الی 40 درصد نصب گردد تا از نظر آب بندی مشکلی ایجاد نشود.

ورق طرح سفال چگونه تولید میشود؟

همانطور که میدانید، ورق طرح سفال به صورت شیت ورق صاف زیر دستگاه رولفرمینگ فرم داده میشود و این فرمدهی هم برای مدل طرح سفال جنوا و هم برای طرح پالرمو است. ضخامت ورقهای طرح سفال عمدتا” 50/. میلیمتر می باشد.

زیرسازی و اجرای ورق طرح سفال

زیرسازی این محصول ؛ پس از خرپاسازی با پروفیل 40*80 به فاصله 40 سانتی متر با پروفیل 30*50 تیرریزی میشود. عمدتا جهت عایق ورقهای طرح سفال از فوم، پشم شیشه و یا پشم سنگ استفاده میشود. در هنگام تهیه ورقهای عایق بندی به دنبال شرکتی باشید که فروش عایق پشم سنگ، پشم سنگ و فوم را با گارانتی کیفیت انجام می دهد.

کلیه خدمات اجرایی شرکت ویلانما در اقصی نقاط ایران عزیز اعم از لواسانات تهران، منطقه شمال تهران، مناطق ویلایی دماوند، آبسرد، گیلاوند، مناطق شمال ایران اعم از نور، رویان، آمل، بابل، چمستان، چالوس، نمک آبرود، کلاردشت، کلارآباد، نوشهر و همچنین استان های کرمان، اصفهان، شیراز، قم، کاشان و تمام مناطق ویلایی و همچنین همه استان های ایران با حمل و نصب به صورت کامل و به قیمت روز تهران اجرایی میگردد. در شهرهای خارج از محدوده تهران برای استقرار اکیپ اجرایی شرکت باید از طرف کارفرما اسکان تهیه گردد.

ورق طرح سفال کلاسیک پرچین

متریالی که با نام ورق طرح سفال کلاسیک معروف است، تقریبا مانند خود سفال به صورت تایلی پرسی تولید و عرضه میگردد. این ورق به صورت اتوماتیک در داخل کوره با حرارت 230 درجه با رنگ پودری الکترواستاتیک پخته میشود.

"<yoastmark

مزایای ورق طرح سفال کلاسیک تایلی پرسی پرچین

 1. از مزیتهای ورق سفال کلاسیک تایلی پرسی نیز میتوان به نکات زیر اشاره کرد:
 2. دارا بودن پرس دالبرینگ دهانهٔ ورق
 3. دارای رنگ پلی استر چرمی براق و پلی اورتان سوپرمات
 4. آب بندی در درصد شیب ۱۵ الی ۲۵ درصد
 5. تولید در ضخامتهای 40/. _ ۵۰/. و ۶۰/.
 6. اجرای زیرسازی پروفیل یا چوب چهارتراش روسی به فاصله ۳۷ سانت جهت هر گام ورق پرچین

جنس ورق طرح کلاسیک سفال؛ از ورقهای رنگی تولید مبارکه اصفهان میباشد که در رنگها و مدلهای مختلفی مثل ژنوا، پالرمو و ایتالیایی تولید و عرضه می گردد. ضخامت ورقهای رنگی طرح سفال عمدتا 50./. میباشد. ورقهای طرح سفال جهت پوشش سقف ویلاها، اجرای پیشانی ساختمان، ورودی منازل، انواع آلاچیق ها و اجرای سردرب پارکینگ مورد استفاده قرار میگیرد.

قیمت ورق کلاسیک طرح سفال پرچین

در زمانهای بسیار قدیم برای اجرای سقف شیروانی از ورقهای محدودی استفاده میشد که آنچنان کیفیت بالایی نداشت و نمیتوانست به خوبی سقف را آببندی کند و هر ساله زمان بارش شدید باران، مخصوصا در شمال کشور آسیب های زیادی به سقف وارد میکرد.

از جمله این ورق ها، سفالهایی بود که برای سقف استفاده میشد و یا در بعضی مناطق ایرانیت سیمانی که بعدها تولید شد نیز مورد استفاده قرار گرفت. این ورق سیمانی نیز مشکلات خاص خودش را داشت و آن شکستن ایرانیت در اثر افتادن شی روی آن و همچنین سنگینی ایرانیت از لحاظ وزن بود. از آن گذشته، وجود آزبست در ایرانیت سیمانی و همچنین آردواز باعث شد که این متریال دیگر تولید نشود.

اینگونه مشکلات در رابطه با متریالهای قدیمی، تولید کنندگان را مجبور کرد که به فکر متریال جدیدی باشند که هم مقاومت بالایی داشته باشد و هم سبک و زیبا باشد. تا اینکه پوشش سقف شیروانی با جنس ورق گالوانیزه و رنگی به مرحله تولید رسید و روی سقفهای شیبدار ویلاها، سوله ها و هر سقف دیگری که شکل شیروانی داشت اجرا شد و خوشبختانه جوابگو بود. همانطور که میدانید در حال حاضر در تمام مناطق ویلایی و سوله ها از این نوع ورق استفاده میگردد.

قیمت فروش ورق طرح سفال پرچین

امتیاز ورق های طرح سفال پرچین نسبت به دیگر ورق ها

بارزترین امتیاز این ورق، پرسی بودن دهانه ورق است که شکل زیبایی به این محصول داده است. ورق طرح سفال کلاسیک به دلیل پودری بودن رنگ آن در مقابل تابش مستقیم آفتاب کاملا مقاومت دارد و تغییر رنگ در این محصول ایجاد نمیشود.

ورق طرح سفال پرچین در ابعاد 40 سانت در 90 سانت به صورت تایلی تولید میشود و قسمت همپوشانی این ورق از هر طرف حدود 11 سانتی متر اوورلب دارد که کاملا آب بند هست. این محصول کاملا امتحان خود را در سرما و گرمای شدید پس داده است و به دلیل زیبایی و مقاومت بالا، بیشترین اجرا را در سطح کشور داشته و همچنین به کشورهای اطراف هم صادر میگردد.

مشخصات فنی ورق های طرح سفال پرچین

ورق طرح کلاسیک با نام تجاری پرچین شناخته میشود که روی ورق هم این نام تجاری حک شده است. شرکت پرچین توانسته است با ارائه محصولی با کیفیت بالا و تولید انبوه در اقصی نقاط کشور، نمایندگی های متعددی ارائه نماید. در حال حاضر ورق طرح سفال کلاسیک، بهترین متریال تولید داخل کشور محسوب میگردد.

این محصول در تنوع رنگ و در ضخامتهای 40/.، 50/. و 60/. میلیمتر تولید و عرضه میگردد. قیمت ورقهای کلاسیک پرچین با توجه به ضخامت های اعلام شده متفاوت است و قیمتها به روز اعلام میگردد. لازم به ذکر است که هر سه عدد تایل پرچین، یک مترمربع سقف را به صورت مفید پوشش میدهد. متعلقات پرچین نیز به شرح ذیل میباشد:

 • تیزه گرد پرچین هر عدد 40 سانتی متری که هر 3 عدد یک متر طول را پوشش مفید میدهد.
 • تیزه هشتی 1 متری
 • نما فرم رنگی 1 متری
 • کلاهک پرچین
 • جهت اطلاع از قیمت روز ورق های طرح سفال پرچین با شرکت ویلانما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا