سقف شیروانی

اجرای سقف شیروانی و سربندی سقف ویلاها

اجرای سقف شیروانی در سراسر کشور با گارانتی ۱۰ ساله

اجرای پوشش سقف شیروانی و سربندی ویلاها

مردم مناطق مختلف با گویشهای متفاوت، نامگذاریهای متفاوتی هم برای این نوع از سقفهای شیروانی دارند. اجرای این نوع سقف های شیروانی یا همان سربندی سقف شیبدار، در اکثر مناطق کوهستانی و شمالی کشورمان که برف و باران زیادی می بارید و پارو کردن برف ها نیز کار سختی در مناطق سردسیر با حجم بالای برف در آن زمان بود، بسیاری از مشکلات مردم را حل کرده است. امروزه با اجرای سقف شیروانی در این مناطق سرد و بارانی، می توان با آرامش خاطر به زندگی ادامه داد.

در حال حاضر، سقف شیبدار و شیروانی هم از نظر اجرایی و هم از نظر زیبایی سقف شیروانی، برای مردم اهمیت زیادی پیدا کرده است و هر کس با توجه به بودجه ای که جهت اجرای سقف شیروانی در نظر گرفته است می تواند سقف شیبدار را انتخاب کند و پوشش دهد.

تنوع محصولات شیروانی _ ویلانما

با توجه به تنوع تولید مصالح شیروانی اعم از متریال های وارداتی و داخلی با کیفیت های متفاوت و عالی، پیشنهاد شرکت ویلانما در خصوص پوشش سقف شیروانی این است که هموطنان گرامی با مشاوره رایگان و بازدید از پروژه های متنوع و رزومه های اجرا شده توسط این شرکت و نیز دریافت طراحی سه بعدی رایگان سقف شیروانی و گارانتی 10 ساله کلیه متریال های وارداتی و داخلی، می توانند با خیالی آسوده ویلای خود را به شرکت ویلانما بسپارند.

انتخاب پوشش انواع سقفهای شیروانی
اجرای سقف شیروانی با متد روز دنیا و گارانتی معتبر

رزومه های اجرایی ویلانما

تجربیات، سوابق اجرایی، اکیپ تعلیم دیده اجرایی شرکت ویلانما، گارانتی اجرایی این شرکت اجرای سقف شیروانی؛ با متد روز دنیا، طراحی های به روز مهندسین شرکت ویلانما و از همه مهم تر رزومه های متنوع اجرایی در اکثر شهرهای کشورمان بیانگر کیفیت در اجرا، محصولات و متریال سقف شیروانی می باشد. شرکت ویلانما با در دست داشتن متنوع ترین طراحی های کاری در اکثر مناطق ویلایی در جهت پوشش انواع سقفهای شیروانی، آماده ارائه خدمات در کل کشور میباشد.

در رابطه با انواع جزئیات اجرایی در زمینه احداث پوشش سقفهای شیروانی با توجه به نوع متریال، زیرساختار سقف ویلا نیز تقریبا متفاوت خواهد بود. به عبارت دیگر «نوع انتخاب ورق پوشش سقف» زیرسازی های خاص خودش را دارد. حتی ضخامت پروفیل مصرفی جهت زیرسازی خرپا و تیرریزی ها نیز بسته به نوع پوشش سقف متفاوت خواهد بود.

توجه به این امر لازم است که هر پیمانکاری که مسئولیت پوشش سقف ویلا را به عهده میگیرد، باید از استانداردهای اجرایی و زیرساختارهای هر بخش از متریال اطلاعات لازم و کافی را داشته باشد تا زمان اجرایی نمودن سقف شیروانی با مشکلات اجرایی به صورت مرحله ای مواجه نشود.

انواع متریال های معمولی و کلاسیک جهت سقف شیروانی

انواع متریال های معمولی و کلاسیک جهت سقف شیروانی با استانداردهای اجرایی به شرح ذیل اعلام میگردد:

1- ورق سینوسی یا کرکره، ذوزنقه، شادولاین

این متریال به صورت طولی برش با دستگاه رولفرمینگ در ضخامت 50/. تولید میگردد. این نوع از متریال ها به جهت رولفرمینگ و اوورلب حدود 25 درصد همپوشانی خواهد داشت، به عنوان مثال ورق عرض 1.25 تقریبا یک متر روی پوشش سقف کاردهی دارد. سیستم خرپاسازی در این متریال نیز با پروفیل 40*80 صورت می گیرد و تیرریزی ها با همان پروفیل 40*80 به فاصله 80 سانتی متر اجرا میگردد.

استفاده از انواع عایق های حرارتی با هر ضخامتی به همراه توری مرغی نیز در این نوع از متریال های طولی هیچ منعی ندارد. ورق مورد نظر نیز با پیچ سرمته دار 5 سانتی و 7 سانتی جذب پروفیل می گردد.

2- ورق طرح سفال طولی برش

این نوع از متریال ها نیز همانند توضیحات بند 1 به صورت طولی برش با دستگاه رولفرمینگ تولید میگردد. به جهت فرم مخصوصی که این ورق دارد، پس از خرپاسازی با پروفیل 40*80 به فاصله 50 سانتی متر باید تیرریزی انجام شود.

3- ورق طرح سفال تایلی پرسی پرچین یا رایکا

این نوع از ورقهای شیروانی به ورقهای کلاسیک معروف هستند و به صورت تایلی یا تکی با دستگاه مخصوص پرس میشوند. پرس شدن ورق فرم خاصی به ورق میدهد و باعث ایجاد دالبرینگ دهانه ورق میگردد، به گونه ای که این امتیاز را ورقهای طولی برش ندارند و دهانه آنها باز است. سیستم اجرایی نیز به شکلی است که پس از خرپاسازی با پروفیل 40*80 به فاصله 37 سانت نوع تیرریزی با پروفیل 30*50 صورت می گیرد.

عایق حرارتی به جهت تیرریزی های نزدیک در این ورق و نیز پرسی بودن این متریال، بدون توری مرغی و به شکل افقی نصب می گردد. ضمن اینکه ضخامت عایق حرارتی نباید بیشتر از 1 اینچ باشد، زیرا نمیتواند جذب پروفیل شود و اگر بیشتر باشد تراز بودن تایل ها به هم میخورد و از نظر آب بندی مشکل ساز خواهد بود.

متریال پرچین را می توان با تلفیق پروفیل به همراه چوب روسی چهارتراش نیز اجرا کرد که این مدل از اجرا، شکل استاندارد محسوب میگردد. شکل اجرا با چوب روسی به گونه ای است که پس از خرپاسازی پروفیل 40*80 تیرریزی با پروفیل 40*80 به فاصله 70 سانتی متر انجام می شود و سپس شاسی کشی چوب روسی 50*40 توسط پیچ سرمته دار روی پروفیل نصب میگردد.

در مرحله بعد، عایق حرارتی به شکل افقی با پشم شیشه یا پشم سنگ دو اینچ یا هر ضخامت بالاتری انجام می شود و از روی عایق فویل دار تیرریزی چوب روسی به شکل افقی به فاصله 37 سانتی متر با میخ صورت میگردد. ورق تایلی مربوطه نیز با میخ مخصوص رزوه داری که در دهانه ورق نصب می شود، جذب چوب روسی تیرریزی انجام می گردد.

4- ورق سنگریزه ای دکرا یا کینگستون کانادا

این متریال تلفیقی از جنس ورق گالوالوم و آلوزینک، لایه آنتی باکتریال، آلیاژ مس، اکرولیک پرایمر، رزین دو میکرونی و سنگریزه های طبیعی معدنی به شکل پرسی می باشد. روش خرپاسازی و تیرریزی این متریال همانند بند 3 انجام میگردد، منتها به دلیل اینکه جنس ورق گالوالوم و آلوزینک است، حتما باید از چوب روسی جهت شاسی کشی و تیرریزی استفاده شود.

اگر متریال دکرا توسط پیچ سرمته دار جذب پروفیل شود در اثر انقباض و انبساط هایی که در سرما و گرما اتفاق می افتد، فشار حاصله باعث ترک برداشتن این محصول زیبا و مقاوم میگردد. بنابراین استانداردهای اجرایی در این نوع از محصولات بسیار حساس میباشد و رعایت نکردن این استانداردها باعث بروز مشکلات جدی برای سقف شیروانی خواهد بود.

5- ورق شینگل

این محصول از نظر نوع جنس و نوع کارکرد و تلفیقات اجرایی با بندهای توضیح داده شده در بالا کاملا متفاوت هست. جنس محصول شینگل بر خلاف ورق شیروانی گالوانیزه یا گالوالوم از آسفالت sbs و لایه های ترکیبی میباشد که با سنگریزه های طبیعی پوشش داده شده است و حتی تلفیق در طیف رنگی نیز در تولید این محصول صورت گرفته است. شینگل به تنهایی متریال پوششی محسوب نمیشود و حتما باید از چوب یکپارچه osb جهت پوشش زیرین این محصول استفاده شود.

پس از خرپاسازی و تیرریزی طبق بند 1 چوب روسی چهارتراش روی تیرریزی ها نصب میگردد و چوب osb با ضخامت 11 الی 12 میلی متر روی تیرریزی ها به طور کامل فرش میشود و از روی آن عایق بخاربند نصب میگردد. متریال شینگل به صورت پازل با فرم و شکل خاصی با میخ سرتخت 2 سانتی مخصوص نصب می شود. شینگل در مدل های لانه زنبوری، طرح نامنظم، طرح مستطیلی و طرح دولایه تولید و عرضه شده است.

6- ورق آندوویلا یا آندولین

این محصول از کشور ترکیه وارد میشود و طبق بند 5 خرپاسازی و تیرریزی میگردد، اما تیرریزی باید به فاصله 18 سانتی متر انجام شود. شکل استاندارد اجرایی در آندوویلا و آندولین نیز همانند ورق شینگل، استفاده از چوب osb میباشد و اگر از این چوب استقاده شود، هم عمر این محصول بیشتر خواهد بود و هم تردد روی سقف راحت تر میشود.

راهنمای انتخاب مجری برتر جهت اجرای پوشش سقف شیروانی

امیدواریم از توضیحات اجرایی در انواع متریال ها نهایت استفاده را برده باشید و قدرت تشخیص شما کارفرمایان محترم با این توضیحات در رابطه با انواع متریال ها و نوع استاندارد اجرایی بالا رود و با یک انتخاب صحیح، سقف شیروانی مقاوم و زیبای خود را اجرا نمایید.

با استفاده از مشاوره رایگان با شرکت ویلانما و بازدید از انواع رزومه های اجرایی متنوع توسط این شرکت، با آگاهی کامل و خیال آسوده، متریال سقف شیروانی مورد نظرتان را انتخاب و اجرای سقف شیروانی خود را به ما بسپارید.

ویلانما

شركت ویلانما از سال ١٣٧٩ شروع به فعالیت در زمینه تولید، فروش و اجرای انواع متریالهای شیروانی از جمله ورقهای طرح سفال نموده است ، همچنین این شركت نمایندگی فروش كلیه متریالهای وارداتی مانند دكرا، شینگل و آندوویلا را در دست دارد و اجرای كلیه متریالهای وارداتی و داخلی را با 5 سال گارانتی بی قید و شرط به عهده گرفته است. جهت اعتماد بیشتر به شركت ویلانما، از رزومه های اجرایی این شركت در اكثر مناطق ویلایی كشور بازدید به عمل آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا