Loading...
اجرای سقف شیروانی نصاب و مجری برتر کشوری

اجرای سقف شیروانی نصاب و مجری برتر کشوری

نوشته شده توسط ویلانما

  اجرای سقف شیروانی و نصاب شیروانی چه خصوصیاتی دارد؟

  شیروانی برای پوشش ویلا چگونه است؟

  از زمانهای قدیم در اکثر بخش‌های سردسیرو بارانگیر کشورمان جهت جلوگیری از نشستن برف و باران و آب دادن سقف بام‌ها، از سقفهای شیروانی استفاده‌های شایانی شده است. مخصوصاً" در شمال کشورمان که بارش باران زیادی در آن مناطق صورت می‌گیرد استفاده از سقفهای شیبدار شیروانی یکی از ملزومات اجرایی محسوب می‌شود.

  اجرای سقف شیروانی

  موارد پوششی برای سقف شیب دار

  سقف شیبدارقبلا بیشتر با سفال‌های طبیعی پوشش داده می‌شد و طراحی خاصی نداشت. اکثراً" به شکل دوشیب معمولی به صورت شیبداراجرا می‌شد. اما با پیشرفت علم و صنعت نوین در دنیا و با پی بردن به اهمیت موضوع سقفهای شیبدار، طراحی‌های زیادی در رابطه با پوشش سقفهای شیبدار صورت گرفت و همچنین متریال های زیادی در این رابطه با دانش روز طراحی و تولید شده است و همین امر باعث شده تا در اجرای سقفهای شیبداراز متریال های مدرن و  مختلف جهت پوشش سقف شیروانی  استفاده شود.

  نصاب سقف شیروانی

  همچنین با مرور زمان کارخانه‌های زیادی در ایران جهت تولید انواع ورقهای گالوانیزه و رنگی مثل ورقهای طرح سفال، سینوسی، ذوزنقه، شادولاین و ... در فرم‌ها و مدلهای مدرن و زیبا جهت پوشش و اجرای سقف شیبدار و شیروانی سقف تولید و اجرا می‌شود. در چند سال اخیر با توجه به آلوده بودن شهر تهران، شهروندان تلاش زیادی در جهت خرید زمین در مناطق شمالی تهران و همچنین شمال کشور کرده‌اند.

  با ساخت ویلا و سقفهای شیبدار و ایجاد شیروانی سقف در این مناطق حداقل در زمان تعطیلات در این مکانهای خوش آب و هوا و به دور از آلودگی مستقر می‌شوند تا هم تفریحی برای خانواده صورت گیرد و هم استراحت لازمه انجام شود که در زمان مناسب و با انرژی بالا به سره کار خود برگردند.

   گالری اجرای سقف شیروانی نصاب و مجری در سطح کشور | ویلانما

  منطقه‌های ویلایی

  با توجه به محل ساخت ویلا که در چه منطقه‌ای باشد سعی بر آن است که متریالی که انتخاب می‌شود مناسب همان مناطق باشد. به عنوان مثال در مناطق شمال کشور که نسبتاً" رطوبت بالایی دارند ورقهای وارداتی مثل شینگل، آندوویلا و دکرا بیشتر به چشم می‌خورد چون این متریال ها گالوانیزه نیستند و عمر طولانی‌تری به جهت مقاومت در برابر رطوبت و انواع تغییرات جوی دارند.

  در مناطق سردسیر کشور که درجه سرما خیلی بیشتر هست اکثراً" متریالهایی مثل ساندویچ پانل به دلیل دولایه بودن ورق  و دارا بودن عایق فوم قوی پلی یورتان مورد استفاده قرار می‌گیرد. ورق‌هایی که به ساندویچ پانل معروف هستند از نظر مقاومتی بسیار بالا هستند، طوری که از این متریال برای پوشش اکثر سازه‌های صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد اما به دلیل ساده بودن ظاهر  و چهرهٔ نمایشی در این متریال جهت پوشش سقف ویلاهای مدرن مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

  امروزه هم در علم معماری و هم به جهت شیک شدن ویلاها، کارفرماها به دنبال متریالهایی هستند که هم پوشش دهندهٔ قوی از نظر عایق سرما و گرما باشد و هم شکل ظاهری زیبا و چشمگیری داشته باشد. اخیراً" متریال های زیادی نیز جهت پوشش سقفهای شیبدار شیروانی از کشورهای مختلف وارد کشورمان می‌شود که با زیرسازیهای خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

  ورقهای سنگریزه‌ای از کشورهای نیوزلند

  ورقهای سنگریزه‌ای از کشورهای نیوزلند

  مثلاً متریال ورقهای سنگریزه‌ای که از کشورهای نیوزلند، کره، بلژیک و کانادا وارد می‌شوند با توجه به عالی بودن کیفیت این محصول هم به لحاظ عایق بودن و هم به لحاظ زیبایی در نمای ظاهری، استقبال شایانی از این محصول شده و در اکثر مناطق ویلایی کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد یا ورقهایی مثل شینگل، آندوویلا، آندولین و ... هم از دیگر محصولات وارداتی می‌باشند که جهت پوشش سقفهای شیبدار کلاسیک و مدرن مورد استفاده قرار می‌گیرد. متریالهای وارداتی سقفهای شیبدار نسبت به متریالهای داخلی از نظر کیفیت و هزینهٔ اجرا رتبه بالاتری دارند.

  شرکت ویلانما  با بیش از ۲۰٫ سال سابقه اجرا در زمینه طراحی و اجرای سقفهای شیبدار شیروانی، و اجرای انواع متریالها در اقصی نقاط کشورمان با ارائه رزومه کاری می‌تواند آگاهیهای اجرایی خود را در اختیار هم میهنان عزیز قرار دهد تا بتوانید با مشاورهٔ رایگان با این شرکت، با خیال راحت سقف ویلا و انواع متعددی از سقف شیبدارشیروانی خود را پوشش دهید. همچنین شرکت ویلانما با ارائه گارانتی اجرایی درزمینه اجرای سقفهای شیروانی، سقف ویلای شما را مادام العمر تضمین اجرایی می‌نماید.قبل از هر اقدامی در جهت طراحی، پوشش و اجرای سقفهای شیبدار ویلا و شیروانی خود با شرکت ویلانما در ارتباط باشید.

   

   شرکت ویلانما با ارائهٔ جدیدترین متد روز دنیا و با استفاده از اکیپ‌های اجرایی تعلیم دیده در زمینه اجرای سقفهای شیبدار با طراحی‌های مدرن آمادهٔ خدمتگذاری درسراسر کشورعزیزمان می‌باشد.

  به جهت اینکه متریالهای سقف شیبدار متنوع هستند و تشخیص کیفیت محصولات تولیدی یا وارداتی برای کارفرمای محترمی که قصد احداث ویلا را دارد طبیعتاً" سخت خواهد بود، شرکت ویلانما سعی کرده است در مقالات متعددی توضیح کامل دیتایل اجرایی و ساختار انواع متریالها را مو به مو توضیح دهد تا اطلاعات مورد نیاز کارفرماها و سازنده‌های سازه‌های ویلایی فراهم گردد.

  ساختار سقف شیبدار چگونه است ؟

  ساختار سقف شیبدار مهم‌ترین بخش یک سازهٔ ویلایی محسوب می‌شود، به همین دلیل خرپاسازی و تیرریزی و ورقهای مورد استفاده در اجرای سقف شیبدار طوری باید طراحی شود که هم مقاومت بالایی داشته باشد و هم سبک باشد. چون اصولاً هدف اصلی از ساخت ویلا سبک سازی هست و نیازی به مصرف بی رویهٔ پروفیل روی سقف شیبدار نیست. برای هر سازه‌ای با توجه به ابعاد آن، ضخامت پروفیل و فاصله‌های خرپا و تیرریزی به شکلی تعریف شده است که استاندارد هست. زیاد و کم شدن فاصلهٔ خرپاسازی و تیرریزی هر دو به سقف ویلای شما آسیب خواهد رساند.

  کیفیت در اجرای شیروانی تا چه اندازه مهم هست؟

  جالب است بدانید که هر نوع متریالی که برای پوشش سقف ویلا انتخاب می‌شود، استاندارد اجرایی خاص خود را دارد. به عنوان مثال برای نصب دکرا بعد از خرپاسازی و تیرریزی پروفیل باید از دو لایه چوب چهارتراش روسی به فاصلهٔ 37 سانت جهت نشیمن تایل دکرا استفاده شود اما برای نصب ورق شینگل پس از خرپاسازی و تیرریزی پروفیل دوباره شاسی کشی چوب چهارتراش روسی صورت می‌گیرد و دوباره از روی شاسی کشی باید چوب osb روی سقف مورد نظر به طور کامل نصب شود و از روی آن عایق بخاربند انجام شود و شینگل به طور منظم با چسب مخصوص و میخ مربوطه روی چوب osb نصب گردد.

   

  گرانترین متریال سقف های شیروانی چیست ؟

  دو مورد از متریالهایی که وارداتی هستند و در عین حال گرانترین نوع جنس به جهت پوشش سقف به شمار می‌روند را از لحاظ استاندارد اجرایی توضیح دادیم. حال می‌خواهیم در مورد نحوهٔ اجرا بیشتر توضیح بدهیم. متاسفانه دیده شده که در داخل کشور بعضی از پیمانکاران و اجرا کنندگان بیشتر به دلیل عدم اطلاعات در مورد نحوهٔ اجرا و یا کم کردن هزینه‌ها دست به یک سری حرکتهایی در رابطه با نصب می‌زنند که میشه گفت سقف ویلای مورد نظر را کاملاً به  خطر می‌اندازند و مشکلات عمده و غیر قابل جبران را برای شیروانی ویلا ایجاد می‌کنند.

  بهترین متریال برای پوشش سقف کدامند؟

  هر چند بهترین متریال برای پوشش سقف از سوی کارفرما انتخاب شده است اما چون استانداردهای اجرایی از سوی نصاب رعایت نشده است، حتی ارزش متریال انتخابی را نیز زیرسوال می‌برد. به عنوان مثال در اکثر ویلاهایی که متریال دکرا انتخاب شده است مشاهده می‌شود که زیرسازی  و تیرریزی را با پروفیل انجام داده‌اند و ورق دکرا را روی پروفیل با پیچ سرمته دار نصب کرده‌اند که این عمل کاملاً اشتباه است.

  ساختار ورق دکرا و خاصیت ورقهای گالوالوم چیست ؟

  به دلیل اینکه ساختار ورق دکرا با جنس گالوالوم و آلوزینک می‌باشد و خاصیت ورقهای گالوالوم به گونه‌ای است که اگربا  پیچ سرمته دار روی پروفیل‌ها جذب شود، در اثر انقباض و انبساطهای جوی به مرور زمان ورق مربوطه ترک برمیدارد و در نتیجه از نظر آب بندی 100 درصد به مشکل خواهد خورد، طوری که دیگر قابل جبران نیست و ورق‌ها باید تعویض شوند و دوباره تیرریزی های چوب باید اعمال شود و متریال دکرا با میخ مخصوصی که در دهانهٔ ورق نصب می‌شود انجام شود. ببینید با یک اشتباه در نصب چقدر خسارت متوجه کارفرما می‌شود و ارزش متریال به این گرانی چقدر تنزل پیدا می‌کند. پس توصیه می‌شود که کارفرماهای محترم با تحقیقات بالا و مشاهدهٔ رزومه‌های اجراییه نصاب، پروژهٔ خود را به دست نصاب ماهر و تعلیم دیده در این زمینه بسپارند.

  از نظر ما با توجه به هزینه‌های بالای متریال ها و کلاً ساخت و ساز، چند روز وقت گذاشتن برای انتخاب متریال مورد نظر ارزشش را دارد. چون متاسفانه بعضی از کارفرماها فقط پشت تلفن یک سری از تبلیغات را انتخاب می‌کنند و تماس می‌گیرند و ارزانترین قیمت پیشنهادی از سوی پیمانکار را انتخاب می‌کنند و پروژهٔ خود را به شخص مورد نظر بدون تحقیقات کامل می‌سپارند و متاسفانه از ریزه کاریها و متعلقات اجرایی هیچ اطلاعاتی ندارند و خیلی راحت در دام سودجویان میفتند و نمی‌دانند که به زودی باید هزینه‌های مجدد و بیهوده‌ای را برای همان پروژه پرداخت کنند و حتی هزینهٔ جمع آوری هم متاسفانه باید پرداخت کنند. اما با کمی تحقیق و حوصله کردن می‌توانید یک بار برای همیشه طبق استانداردها هزینه کنید.

   

  تماس با ما

  آدرس دفتر مرکزی: تهران، سعادت آباد،بالای میدان کاج، کوچه 12پلاک 37 طبقه سوم واحد 5

  دفتر مرکزی شمال تهران :  02122338952

  دفتر غرب تهران: 02144385447

  کارخانه جنوب تهران : 02155315464

  شماره تماس مستقیم مدیرعامل ویلانما : 09123542790   مهدی نوبخت

  ایمیل : vilanama20@gmail.com