Loading...
اجرای سقف شیروانی و سربندی سقف ویلاها

اجرای سقف شیروانی و سربندی سقف ویلاها

نوشته شده توسط ویلانما

   

  اجرای پوشش سقف شیروانی و سربندی ویلاها

   این اسامی همگی مربوط به اجرای پوشش سقف ویلاها از زمانهای باستان تا به امروز میباشد.

  مردم مناطق مختلف با گویشهای متفاوت نامگذاریهای متفاوتی هم برای این نوع از سقفهای شیروانی صورت داده اند.چیزی که مهم است این است که اجرای  این نوع سقف های شیروانی در اکثر مناطق کوهستانی و شمالی کشورمان که برف و باران زیادی میبارید و پارو کردن برف ها نیز کار سختی در مناطق سردسیربا حجم بالای برف در آن زمان بود، ذهنیت و در کل کشف سقف شیروانی یا همان سربندی سقف شیبدار خیلی از مشکلات مردم دنیا و مخصوصا مردم ایران را حل کرد تا بتوانند با احداث سقف شیروانی در این مناطق سرد و بارانی به زندگی خود با آرامش خاطر ادامه دهند.امروزه نیز سقف شیبدار و شیروانی هم از نظر اجرایی و هم از نظر زیبایی سقف شیروانی ،برای مردم اهمیت زیادی پیدا کرده است  و هر کس با توجه به بودجه ای که برای سقف شیروانی در نظر گرفته است میتواند سقف شیبدار را انتخاب کند و پوشش دهد.

   

   تنوع محصولات شیروانی

  با توجه به تنوع تولید مصالح شیروانی اعم از متریال های وارداتی و داخلی با کیفیت های متفاوت و عالی، پیشنهاد شرکت ویلانما در خصوص پوشش سقف شیروانی این است که هموطنان گرامی میتوانند با مشاوره ی رایگان و بازدید از پروژه های متنوع و رزومه های اجرا شده توسط این شرکت با طراحی سه بعدی رایگان سقف شیروانی و با گارانتی 10 ساله کلیه متریال های وارداتی و داخلی، با خیال آسوده ویلای خود را به شرکت ویلانما بسپارند . 

   IMG 1123
   
   

  رزومه های اجرایی ویلانما

  تجربیات،سوابق اجرایی و همچنین اکیپ تعلیم دیده ی اجرایی شرکت ویلانما واز همه مهم تر  رزومه های متنوع اجرایی در اکثر شهرهای کشورمان و همچنین گارانتی اجرایی این شرکت و اجرای سقف شیروانی با متد روز دنیا و طراحی های به روز مهندسین شرکت ویلانما،بیانگر کیفیت در اجرا و محصولات و متریال های سقف شیروانی می باشد.با ما در ارتباط باشید.شرکت ویلانما  با در دست داشتن متنوع ترین طراحی های  کاری در اکثر مناطق ویلایی در جهت پوشش انواع سقفهای شیروانی آماده ی ارائه ی خدمات در کل کشور میباشد.

  در رابطه با انواع دیتیل های اجرایی در خصوص احداث پوشش سقفهای شیروانی، با توجه به نوع متریال، زیرساختار سقف ویلا نیز تقریبا" متفاوت خواهد بود. یعنی نوع انتخاب ورق پوشش سقف ، زیرسازی های خاص خودش را دارد . حتی ضخامت پروفیل مصرفی جهت زیرسازی خرپا و تیرریزی ها نیز بسته به نوع پوشش سقف متفاوت خواهد بود . بنابراین هر پیمانکاری که مسئولیت پوشش سقف ویلا را به عهده میگیرد باید از استانداردهای اجرایی و زیرساختارهای هر بخش از متریال ها اطلاعات لازم و کافی را داشته باشد تا زمان اجرایی نمودن سقف شیروانی با مشکلات اجرایی به صورت مرحله ای مواجه نشود.

  انواع متریال های معمولی و کلاسیک جهت سقف شیروانی با استانداردهای اجرایی به شرح ذیل اعلام میگردد:

  1- ورق سینوسی یا کرکره ، ذوزنقه، شادولاین

  این متریال ها به صورت طولی برش با دستگاه رولفرمینگ در ضخامت 50/. تولید میگردد.این نوع از متریال ها به جهت رولفرمینگ و اوورلب حدود 25 درصد همپوشانی خواهد داشت، به عنوان مثال ورق عرض 1.25 تقریبا یک متر روی پوشش سقف کاردهی دارد. سیستم خرپاسازی در این متریال نیز با پروفیل 40*80 صورت می گیرد و تیرریزی ها با همان پروفیل 40*80 به فاصله ی 80 سانتی متر اجرا میگردد. استفاده از انواع عایق های حرارتی با هر ضخامتی به همراه توری مرغی نیز در این نوع از متریال های طولی هیچ منعی ندارد.ورق مورد نظر نیز با پیچ سرمته دار 5 سانتی و 7 سانتی جذب پروفیل می گردد.

   

  2- ورق طرح سفال طولی برش

  این نوع از متریال ها نیز همانند توضیحات بند 1 به صورت طولی برش با دستگاه رولفرمینگ تولید میگردد اما به جهت فرم مخصوصی که دارد پس از خرپاسازی با پروفیل 40*80 به فاصله ی 50 سانتی متر باید تیرریزی انجام شود.

   

  3- ورق طرح سفال تایلی پرسی پرچین یا رایکا

  این نوع از متریال ها به ورقهای کلاسیک معروف هستند  و به صورت تایلی یا تکی با دستگاه مخصوص پرس میشوند و این پرس شدن ورق فرم خاصی را به ورق میدهد که باعث ایجاد دالبرینگ دهانه ی ورق میگردد، به گونه ای که این امتیاز را ورقهای طولی برش ندارند و دهانه ی آنها باز هست . سیستم اجرایی نیز  به شکلی است که پس از خرپاسازی با پروفیل 40*80 به فاصله ی 37 سانت نوع تیرریزی با پروفیل 30*50  صورت می گیرد.

  استفاده از عایق حرارتی در این متریال به جهت تیرریزی های نزدیک در این ورق و همچنین پرسی بودن این متریال ، بدون توری مرغی و به شکل افقی نصب می گردد. ضمن اینکه ضخامت عایق حرارتی نباید بیشتر از 1 اینچ باشد چون نمیتواند جذب پروفیل شود و اگر بیشتر باشد تراز بودن تایل ها به هم میخورد و از نظر آب بندی مشکل ساز خواهد بود. این نوع از متریال ها را میتوان با تلفیق پروفیل به همراه چوب روسی چهارتراش نیز اجرا کرد که این مدل از اجرا شکل استاندارد محسوب میگردد.

  شکل اجرا با چوب روسی به گونه ای است که پس از خرپاسازی پروفیل 40*80 تیرریزی با پروفیل 40*80 به فاصله 70 سانتی متر انجام می شود و سپس شاسی کشی چوب روسی 50*40 توسط پیچ سرمته دار روی پروفیل نصب میگردد سپس عایق حرارتی به شکل افقی با پشم شیشه یا پشم سنگ دو اینچ یا هر ضخامت بالاتری انجام می شود و از روی عایق فویل دار تیرریزی چوب روسی به شکل افقی به فاصله ی 37 سانتی متر با میخ صورت میگردد و ورق تایلی مربوطه نیز با میخ مخصوص رزوه داری که در دهانه ی ورق نصب میشود، جذب چوب روسی تیرریزی انجام میگردد.

   

  4- ورق سنگریزه ای دکرا یا کینگستون کانادا

  این متریال تلفیقی با جنس ورق گالوالوم و آلوزینک ،لایه ی آنتی باکتریال،آلیاژ مس،اکرولیک پرایمر،رزین دو میکرونی و سنگریزه های طبیعی معدنی به شکل پرسی تولید میگردد. روش خرپاسازی و تیرریزی این متریال همانند بند 3 انجام میگردد منتها به دلیل اینکه جنس ورق گالوالوم و آلوزینک هست حتما" باید از چوب روسی جهت شاسی کشی و تیرریزی استفاده شود چون اگر این متریال توسط پیچ سرمته دار جذب پروفیل شود در اثر انقباض و انبساط هایی که در سرما و گرما اتفاق میفتد، فشار حاصله باعث ترک برداشتن این محصول زیبا و مقاوم میگردد. بنابراین استانداردهای اجرایی در این نوع از محصولات بسیار حساس میباشد و رعایت نکردن این استانداردها باعث بروز مشکلات جدی برای سقف شیروانی خواهد بود.

   

  5- ورق شینگل

  این محصول از نظر نوع جنس و نوع کارکرد و تلفیقات اجرایی با بندهای توضیح داده شده در بالا کاملا متفاوت هست. جنس محصول شینگل بر خلاف ورقهای گالوانیزه یا گالوالوم از آسفالت sbs و لایه های ترکیبی میباشد که با سنگریزه های طبیعی پوشش داده شده است و حتی تلفیق در طیف رنگی نیز در تولید این محصول صورت گرفته است.شینگل به تنهایی متریال پوششی محسوب نمیشود و حتما" باید از چوب یکپارچه ی osb جهت پوشش زیرین این محصول استفاده شود. پس از خرپاسازی و تیرریزی طبق بند 1 چوب روسی چهارتراش روی تیرریزی ها نصب میگردد و چوب osb با ضخامت 11 الی 12 میلی متر روی تیرریزی ها به طور کامل فرش میشود و از روی آن عایق بخاربند نصب میگردد و متریال شینگل به صورت پازل با فرم و شکل خاصی با میخ سرتخت 2 سانتی مخصوص جذب می گردد. محصول شینگل در مدل های لانه زنبوری،طرح نامنظم،طرح مستطیلی و طرح دولایه تولید میگردد.

  6- ورق آندوویلا یا آندولین

  این محصول از کشور ترکیه وارد میگردد و طبق بند 5 خرپاسازی و تیرریزی میگردد اما به فاصله ی 18 سانتی متر باید تیرریزی شود . شکل استاندارد اجرای در آندوویلا و آندولین نیز همانند ورق شینگل ، استفاده از چوب osb میباشد و اگر از این چوب استقاده شود هم عمر این محصول بیشتر خواهد بود و هم تردد روی سقف راحت تر میشود.

  امیدواریم از توضیحات اجرایی در انواع متریال ها نهایت استفاده را برده باشید و قدرت تشخیص شما کارفرمایان محترم با این توضیحات در رابطه با انواع متریال ها و نوع استاندارد اجرایی بالا برود و با یک انتخاب صحیح سقف شیروانی مقاوم و زیبای خود را اجرایی نمایید.

  با استفاده از مشاوره ی رایگان با شرکت ویلانما و بازدید از انواع رزومه های اجرایی متنوع توسط این شرکت، با آگاهی کامل و خیال آسوده ،متریال سقف شیروانی مورد نظرتان را انتخاب کنید.

  با گارانتی در فروش و اجرای انواع متریال های سقف ویلا کنارتان هستیم.

  تلفن همراه:     09123542790  

  دفتر مرکزی : 02122338952

  تماس با ما

  آدرس دفتر مرکزی: تهران، سعادت آباد،بالای میدان کاج، کوچه 12پلاک 37 طبقه سوم واحد 5

  دفتر مرکزی شمال تهران :  02122338952

  دفتر غرب تهران: 02144385447

  کارخانه جنوب تهران : 02155315464

  شماره تماس مستقیم مدیرعامل ویلانما : 09123542790   مهدی نوبخت

  ایمیل : vilanama20@gmail.com