نحوه ی اجرای سقف شیب دار

آیا نحوه ی اجرای سقف شیبدار اهمیت دارد؟

همانطور که اطلاع دارید یکی از اجزای اساسی هر بنایی, سقف آن می باشد که با توجه به شرایط آب و هوایی که آن بنا در آن قرار دارد نوع سقف آن تغییر پیدا می کند. از این رو سقف ها دارای انواع متعددی می باشند،
 که همانطور که می دانید شامل : سقف های صاف ، سقف های گنبدی شکل و سقف های شیب دار می باشند که امروزه پر استفاده ترین نوع سقف ها در هر منطقه ای سقف های شیب دارشیروانی است.
که با توجه به داشتن نوع سرد و گرم به راحتی در هر محیطی با هر نوع آب و هوایی چه آب و هوای گرم و چه آب و هوای سرد قابل استفاده می باشد .

KJTS4953

انواع پوشش سقف و انواع متریالهای اجرایی

پوشش سقف شیب دار می تواند از تایل های آردواز ، سفال ، چوب ، انواع ورق های شیروانی مانند ورق های گالوانیزه و ورق های طرح سفال پرچین باشد .درصورتی که در ساخت سقف های شیب دار از ورق های شیروانی استفاده شود می توان گفت ورق های شیروانی دارای انواع متعددی می باشند که شامل : ورق گالوانیزه ، ورق آجدار ، ورق آلوزینک ، ورق آلومینیوم ، ورق های طرح سفال ، ورق پالرمو ، آردواز ، ورق طرح شادولاین ، ورق طرح ذوزنقه ای ، ورق طرح سینوسی یا کرکره ای ، ورق طرح لمبه یا دمپا می باشند و درصورتی که در ساخت سقفهای شیب دار از یکی از انواع ورق های شیروانی استفاده نشود مطمعنا سقف های شیب دار به صورت یک از چند شکل شامل : سقف شیب دار شینگل ، سقف شیب دار دکرا ، سقف شیب دار آندوویلا ، سقف شیب دار تاپ تایل ، سقف شیب دار مترو تایل ، سقف شیب دار تایل سنگریزه ای ، سقف شیب دار آندولین ، سقف شیب دار سفال طراحی و ساخته می شوند.
IFZE9335

 علل اصلی استفاده از سقفهای شیبدار

دلیل اصلی که از سقف شیب دار استفاده می شود شیب آن می باشد که در هنگام بارش باران و برف عملکرد بی نظیری دارد چرا که برف و باران را به راحتی به سمت لوله ی ناودان و یا لبه ی سقف هدایت می
کند که باعث می شود برف و باران به راحتی از روی سقف به زمین منتقل شود . از این رو می توان گفت که یکی دیگر از فواید سقف های شیب دار احتیاج نداشتن آن ها به برف روبی می باشد.

 نحوه اجرای سقف شیروانی

پس از آشنایی با سقف شیب دار و انواع آن نوبت به آشنایی با مراحل نحوه ی اجرای آن است که در ادامه ی مقاله به آن اشاره خواهیم کرد . نحوه ی اجرای سقف های شیب دار در 15 مرحله خلاصه می شود که
این 15 مرحله شامل :
زیرسازی سقف شیب دار ،
قرار دادن تیر های فلزی روی سقف بتنی ،
آهن کشی کامل برای پوشش هرمی ، زره کشی کامل برای سر درب ، سقف و اسکلت کامل برای اجرای سقف شیبدار
نصب ورق های سقف شیب دار ،
آهن کشی در سقف شیب دار ،
زیر سازی واضح و کامل مخروط فلزی ،
شاسی کشی چوبی و فلزی ،
شاسی کشی بسیار مستحکم روی سقف بتنی ،
شاسی کشی وتیر ریزی کامل همراه با دامپا و نمای پیشانی ساختمان ،
اجری مناسب آب رو برای شیروانی ،
زیر سازی برای سقف شیب دار هرمی و یا مخروطی با استفاده از پروفیل ،
استقاده از چوب روسی در زیر سازی سقف شیروانی
از میان تمامی 15 مرحله ای که به آن ها اشاره کردیم می توان گفت مهم ترین مرحله به زیر سازی سقف شیب دار مرتبط می شود چرا که مهم ترین نقش را ایفا می کند از این رو باید فوق العاده مقاوم و مستحکم باشد . اما دلیل تاکید بر زیرسازی قوی در این نوع از سقف ها این است که سقف های شیب دار مدت زمان زیادی را بدون آسیب دیدگی در زیر باران و برف باقی بمانند.
مناطق لواسانات تهران ،دماوند،آبسرد،گیلاوند،جاجرود و مناطق شمال کشور نمکآبرود،کلاردشت،نور،نوشهر جزومناطق ویلایی محسوب میشوند که اکثر سازه های ویلایی و شیروانی ساخته میشوند.
کلیه خدمات اجرایی شرکت ویلانما در اقصی نقاط ایران عزیز اعم از لواسانات تهران،منطقه ی شمال تهران،مناطق ویلایی دماوند،آبسرد،گیلاوند،مناطق شمال ایران اعم ازنور،رویان،آمل،بابل،چمستان،چالوس،نمک آبرود،کلاردشت،کلارآباد،نوشهر و همچنین استان های کرمان،اصفهان،شیراز،قم،کاشان و تمام مناطق ویلایی وهمچنین همه ی استان های ایران با حمل و نصب به صورت کامل و به قیمت روز تهران اجرایی میگردد،فقط برای شهرهای خارج از محدوده ی تهران برای استقرار اکیپ اجراییه شرکت باید از طرف کارفرما اسکان تهیه گردد.
HXAY7507
 

 چگونه سقف ، مسطح ، مساحت یا شیب محاسبه می شود؟

روش های محاسبه سطح شیب سقف ، زمین ، افزایش ، اجرا :
در اینجا مثالهایی از محاسبات ساده و همچنین نمونه هایی از استفاده از تابع Tangent مماس را برای شما توضیح میدهیم  تا از شیب یا زاویه سقف بگویید ، بالا آمدن و اجرای یک سقف ، فاصله زیر ریج تا طبقه اتاق زیر شیروانی و اینکه چگونه می توانیم یک اتاق زیر شیروانی بسازیم که هنوز هم دارای اتاق سر مناسب و معقول است.
این مجموعه مقاله تقریباً در مورد هر روش ممکن برای مشخص کردن ابعاد یا اندازه گیری سقف و اندازه گیری سقف ، عرض ، طول ، شیب ، بالا آمدن ، دویدن ، و افزایش واحد در اینچ در هر پا نمونه های واضحی را نشان می دهد.
نحوه محاسبه شیب سقف (یا هر شیب) بیان شده  و اجرای از شیب اندازه گیری شده در مقاطع
اندازه گیری سقف
محاسبه ارتفاع ROOF از SLOPE
CONVERT درجه متوسط ​​به ANGLE یا SLOPE
با استفاده از تنگناها برای ساختن سقفهای ساختمانی ، استیلها و غیره
جدول شیب دار ROOF ، انواع ، قابليت استفاده
سؤال: اگر شیب سقف 38 درجه باشد: افزایش در هر پا یا 12 اینچ فاصله افقی یا "اجرا" چیست؟
جزئیات کامل در مورد تبدیل شیب یا زاویه به سقف ، جاده ، پیاده روی یا بالا رفتن از پله و بهمراه سایر قاب بندی های مرتب و ترفندهای ساختمانی با استفاده از مثلث و هندسه یافت می شود.
 
پاسخ: ترفندهای ساده با مماس سقف ، پله ، جاده یا پیاده روی تا شیب مشخص ساخته شده است
ما می توانیم با استفاده از اصول اولیه هندسه هواپیما ، هر شیب اندازه گیری شده در درجه (یا زاویه) را تبدیل کنیم.
از عملکرد TAN می توان برای تبدیل درجه جاده یا شیب سقف بیان شده در درجه های زاویه ای استفاده کرد تا در صورت حرکت دانستن از آن بلند شویم ، یا اگر تنها پیشرفت را می دانیم اجرا کنیم زیرا فقط در مورد خاص مثلث سمت راست کار می کنیم - یعنی ، یکی از زاویه های مثلث باید 90deg باشد.
 
ترفند تبدیل شیب بیان شده به عنوان زاویه ، یافتن مماس آن زاویه است. این عدد ، یک ثابت ، به ما امکان می دهد اگر در صورت اجرا (از اجرای یک پا) استفاده کنید (یا با استفاده از یک پای اجرا) را محاسبه کنیم یا در صورت افزایش مقدار ، اجرا کنید.
 
Definition of Tangent : Tangent از هر زاویه به عنوان افزایش عمودی تقسیم شده بر روی صفحه افقی تعریف می شود.
 
یک مماس نیز به عنوان نسبت دو طول تعریف می شود: طول ضلع مثلث مقابل زاویه تقسیم شده توسط طول طرف مجاور زاویه.
 
برای یک مثلث سمت راست (مانند یک مثلث سقف) که در آن ارتفاع سقف خط عمودی در مقابل زاویه یا شیب سقف قرار دارد ، مماس زاویه سقف نسبت افزایش سقف به طول سطح شیب دار سقف است. 
 
نحوه محاسبه ارتفاع سقف بیش از یک طبقه زیر شیروانی از شیب سقف و عرض ساختمان
نحوه محاسبه ارتفاع سقف در رج با توجه به شیب سقف و عرض ساختمان (C) دانیل فریدمن
 
در هندسه آموختیم که اگر طول طرفین یک مثلث را بدانیم ، می توانیم زاویه های آن را محاسبه کنیم. اگر دو زاویه آن را بدانیم می توان طول طرفین آن را محاسبه کرد.
اگر عرض ساختمان من = 30متر(فقط به عنوان مثال انتخاب شده باشد) چقدر فضا در مرکز اتاق زیر شیروانی وجود دارد؟ از آنجا که خط الراس ما بیش از مرکز اتاق زیر شیروانی قرار دارد ، این نقطه برجسته است. 
به همین دلیل است که هنگامی که شیب پله خود را (بیش از حد شیب دار) در 38 درجه تنظیم کردید ، می توانیم میزان افزایش را محاسبه کنیم یا برای هر یک از ابعاد آج پله (عمق آج و یا دویدن یا ارتفاع یا طناب آج) با توجه به ابعاد دیگر (ارتفاع آج یا ارتفاع یا بالا رفتن یا چرخش) محاسبه کنیم. عمق یا اجرا)
 

نحوه محاسبه مقدار مماس به جای جستجوی آن

آیا می توانیم مماس 38 درجه را محاسبه کنیم؟ خوب استفاده از یک ماشین حساب علمی ساده تر است و فقط Tangent را از زاویه شناخته شده بخواهید.
 
اگر می دانستیم که یک مثلث 38 درجه در زاویه T (تتا) داریم و اگر دو اندازه گیری خاص X و Y را می دانستیم در واقع می توانستیم T = Y / X را محاسبه کنیم. از همه اینها ، مماس زاویه تتا نسبت Y / X است.
 
از تابع Inverse Tangent، Tan -1 ، Arctan یا Arctangent برای محاسبه شیب یا زاویه بالا آمدن و اجرای سقف یا شیب دیگر استفاده کنید.
آن دسته از بچه های Ferris High در Spokane می توانند نحوه کار این مشکل را در جهت دیگر نیز به شما نشان دهند: یعنی اگر از بالا آمدن و اجرای سقف بدانیم می توانیم با استفاده از عملکرد arctangent ، شیب یا زاویه آن را در درجه ای محاسبه کنیم.
 
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خواندن 1500 دفعه

شرکت ویلانما

شرکت ویلانما با بیش ازدو دهه سابقه درخشان  در زمینه تولید،فروش و اجرای انواع سقفهای شیبدار، امروزه با جدیدترین متد روزبا تنوع محصولات وارداتی و داخلی ، آماده خدمت ارائه ی خدمات با ضمانت اجرائی میباشد.شرکت ویلانما با در دست داشتن نمایندگی اکثر متریال های وارداتی و داخلی از جمله شینگل،آندوویلا،دکرا،متروتایل،آلمت نیوزلند ،کینگستون کانادا، طرح سفال پرچین،بام تایل در جهت فروش و اجرای انواع پروژه ها در خدمت هم میهنان عزیز میباشد.با سپردن پروژه خود به شرکت ویلانما از گارانتی 5 ساله ی بی قید وشرط این شرکت بهره مند شوید.

IMG 0842

Website Traffic

آمار بازدیدکنندگان

تماس با ما

تهران،اتوبان آزادگان،جنب پل صنیع خانی،بازاربزرگ آهن، فاز 6 مرکزی پلاک 1601

 سایت : www.vilananama.ir 

 کارگاه تهران 02155536859

شرق تهران  02122338952

غرب تهران  02144385447

مدیرعامل ویلانما : 09123542790 مهدی نوبخت

ایمیل : vilanama20@gmail.com

تهران،اتوبان آزادگان،جنب پل صنیع خانی،بازاربزرگ آهن، فاز 6 مرکزی پلاک 1601

09123542790