Loading...
چگونه سقف ویلای شیبدار را اجرا کنیم؟

چگونه سقف ویلای شیبدار را اجرا کنیم؟

نوشته شده توسط ویلانما

  نحوه ی اجرای سقف ویلا شیب دار

  آیا نحوه ی اجرای سقف شیبدار اهمیت دارد؟

  همانطور که اطلاع دارید یکی از اجزای اساسی هر بنایی, سقف شیروانی آن می باشد که با توجه به شرایط آب و هوایی که آن بنا در آن قرار دارد نوع سقف و طراحی آن تغییر پیدا می کند. از این رو سقف ها دارای انواع متعددی می باشند، که همانطور که می دانید شامل : سقف های صاف ، سقف های گنبدی شکل و سقف های شیب دار می باشند که امروزه پر استفاده ترین نوع سقف ها در هر منطقه ای سقف های شیب دار شیروانی است که با توجه به داشتن نوع سرد و گرم به راحتی در هر محیطی با هر نوع آب و هوایی چه آب و هوای گرم و چه آب و هوای سرد قابل استفاده می باشد.
   

  نمونه ی عکس ویلایی که در پایین مشاهده میفرمایید، اجرا شده با ورق سنگریزه ای دکرا با جنس ورق گالوالوم و آلوزینک میباشد که دور نمای ویلا و سایبان سقف کاذب بیرون از سازه با ابزار سه پله و دامپا انجام شده است.

   

  KJTS4953

  بیشتر بخوانید سقف شیبدار چیست ؟ توضیحات جامع

  انواع پوشش سقف وتنوع متریال های اجرایی

  پوشش سقف شیب دار می تواند از تایل های آردواز ، سفال ، دکرا،شینگل، آندوویلا، انواع ورق های شیروانی مانند ورق های گالوانیزه و ورق های طرح سفال پرچین و بام تایل (رایکابام) باشد.درصورتی که در ساخت سقف های شیب دار از ورق های شیروانی استفاده شود می توان گفت ورق های شیروانی دارای انواع متعددی می باشند که شامل : ورق گالوانیزه ، ورق آجدار ، ورق آلوزینک ، ورق آلومینیوم ، ورق های طرح سفال ایتالیایی، ورق پالرمو ، آردواز ، ورق طرح شادولاین ، ورق طرح ذوزنقه ای ، ورق طرح سینوسی یا کرکره ای ، ورق طرح لمبه یا دامپا می باشند و درصورتی که در ساخت سقفهای شیب دار از یکی از انواع ورق های شیروانی استفاده نشود مطمعنا سقف های شیب دار به صورت یکی از چند مدل ورق شامل : سقف شیب دار شینگل ، ورق دکرا ، متریال آندوویلا ،  تاپ تایل ، تایل سنگریزه ای ،تایل های طرح سنگریزه ایْ ورق آندولین ، سقف شیب دار سفال طراحی و ساخته می شوند.

  IFZE9335

   علل اصلی استفاده از سقفهای شیبدار

  دلیل اصلی که از سقف شیروانی استفاده می شود شیبدار بودن سقف می باشد که در هنگام بارش باران و برف عملکرد بی نظیری دارد چرا که برف و باران را به راحتی به سمت لوله های ناودانی  و یا لبه ی سقف هدایت میکند که باعث می شود برف و باران به راحتی از روی سقف به زمین منتقل شود . از این رو می توان گفت که یکی دیگر از فواید سقف های شیب دار احتیاج نداشتن آن ها به برف روبی می باشد.

   نحوه اجرای سقف شیروانی

  پس از آشنایی با سقف شیب دار و انواع آن نوبت به آشنایی با مراحل نحوه ی اجرای آن است که در ادامه ی مقاله به آن اشاره خواهیم کرد . نحوه ی اجرای سقف های شیب دار در 15 مرحله خلاصه می شود که این 15 مرحله شامل :
  ×خرپاسازی و تیرریزی سقف شیب دار .
  ×قرار دادن تیر های فلزی روی سقف بتنی .
  ×آهن کشی کامل با سیستم خرپا ، سقف و اسکلت کامل برای اجرای سقف شیبدار.
  ×نصب ورق های سقف شیروانی .
  ×آهن کشی در سقف شیب دار .
  ×زیر سازی واضح و کامل  فلزی .
  ×شاسی کشی چوبی و فلزی .
  ×شاسی کشی بسیار مستحکم روی سقف بتنی .
  ×شاسی کشی وتیر ریزی کامل همراه با دامپا و نمای پیشانی ساختمان .
  ×اجری مناسب ناودانی  برای شیروانی .
  ×زیر سازی برای سقف شیب دار هرمی و یا مخروطی با استفاده از پروفیل های مشخص شده .
  ×استقاده از چوب روسی در زیر سازی سقف شیروانی که مربوط به متریالهای کلاسیک میباشد.
   
  نکته ی مهم در رابطه با سقف شیروانی
   
  از میان تمامی 15 مرحله ای که به آن ها اشاره کردیم می توان گفت مهم ترین مرحله به زیر سازی سقف شیب دار یا همان خرپاسازی مربوط می شود، چرا که مهم ترین نقش را ایفا می کند از این رو باید فوق العاده مقاوم و مستحکم باشد . اما دلیل تاکید بر زیرسازی قوی در این نوع از سقف ها این است که سقف های شیب دار مدت زمان زیادی را بدون آسیب دیدگی در زیر باران و برف باقی بمانند.مناطق لواسانات تهران ،دماوند،آبسرد،گیلاوند،جاجرود و مناطق شمال کشور نمک آبرود،کلاردشت،نور،نوشهر جزومناطق ویلایی محسوب میشوند که اکثر سازه های ویلایی و شیروانی در این مناطق ساخته میشوند،از این رو به دلیل بارش شدید برف و باران در این مناطق ویلایی ،حتما باید از سیستم خرپاسازی و آهن کشی قوی تر استفاده شود تا سقف شیروانی با مشکل مواجه نشود.
   
  خدمات ویلانما
   
  کلیه خدمات اجرایی شرکت ویلانما در اقصی نقاط ایران عزیز اعم از لواسانات تهران،منطقه ی شمال تهران،مناطق ویلایی دماوند،آبسرد،گیلاوند،مناطق شمال ایران اعم ازنور،رویان،آمل،بابل،چمستان،چالوس،نمک آبرود،کلاردشت،کلارآباد،نوشهر و همچنین استان های کرمان،اصفهان،شیراز،قم،کاشان و تمام مناطق ویلایی وهمچنین همه ی استان های ایران با حمل و نصب به صورت کامل و به قیمت روز تهران اجرایی میگردد،فقط برای شهرهای خارج از محدوده ی تهران برای استقرار اکیپ اجراییه شرکت باید از طرف کارفرما اسکان تهیه گردد.
   
   
  عکس ویلایی که در پایین مشاهده میفرمایید، از ورق سنگریزه ای دکرا با طرح شینگل با سنگدانه های معدنی مشکی مات استفاده شده است.
   
  ورق سنگریزه ای طرح شینگل دکرا
   

  تماس با ما

  آدرس دفتر مرکزی: تهران، سعادت آباد،بالای میدان کاج، کوچه 12پلاک 37 طبقه سوم واحد 5

  دفتر مرکزی شمال تهران :  02122338952

  دفتر غرب تهران: 02144385447

  کارخانه جنوب تهران : 02155315464

  شماره تماس مستقیم مدیرعامل ویلانما : 09123542790   مهدی نوبخت

  ایمیل : vilanama20@gmail.com