نحوه ی اجرای سقف شیب دار

آیا نحوه ی اجرای سقف شیبدار اهمیت دارد؟

همانطور که اطلاع دارید یکی از اجزای اساسی هر بنایی, سقف آن می باشد که با توجه به شرایط آب و هوایی که آن بنا در آن قرار دارد نوع سقف و طراحی آن تغییر پیدا می کند. از این رو سقف ها دارای انواع متعددی می باشند، که همانطور که می دانید شامل : سقف های صاف ، سقف های گنبدی شکل و سقف های شیب دار می باشند که امروزه پر استفاده ترین نوع سقف ها در هر منطقه ای سقف های شیب دار شیروانی است که با توجه به داشتن نوع سرد و گرم به راحتی در هر محیطی با هر نوع آب و هوایی چه آب و هوای گرم و چه آب و هوای سرد قابل استفاده می باشد.
 

KJTS4953

 

انواع پوشش سقف و انواع متریالهای اجرایی

پوشش سقف شیب دار می تواند از تایل های آردواز ، سفال ، دکرا،شینگل، آندوویلا، انواع ورق های شیروانی مانند ورق های گالوانیزه و ورق های طرح سفال پرچین و بام تایل (رایکابام) باشد.درصورتی که در ساخت سقف های شیب دار از ورق های شیروانی استفاده شود می توان گفت ورق های شیروانی دارای انواع متعددی می باشند که شامل : ورق گالوانیزه ، ورق آجدار ، ورق آلوزینک ، ورق آلومینیوم ، ورق های طرح سفال ، ورق پالرمو ، آردواز ، ورق طرح شادولاین ، ورق طرح ذوزنقه ای ، ورق طرح سینوسی یا کرکره ای ، ورق طرح لمبه یا دامپا می باشند و درصورتی که در ساخت سقفهای شیب دار از یکی از انواع ورق های شیروانی استفاده نشود مطمعنا سقف های شیب دار به صورت یکی از چند مدل ورق شامل : سقف شیب دار شینگل ، ورق دکرا ، متریال آندوویلا ،  تاپ تایل ،متروتایل ، تایل سنگریزه ای ، ورق آندولین ، سقف شیب دار سفال طراحی و ساخته می شوند.

IFZE9335

 علل اصلی استفاده از سقفهای شیبدار

دلیل اصلی که از سقف شیب دار استفاده می شود شیبدار بودن سقف می باشد که در هنگام بارش باران و برف عملکرد بی نظیری دارد چرا که برف و باران را به راحتی به سمت لوله های ناودانی  و یا لبه ی سقف هدایت میکند که باعث می شود برف و باران به راحتی از روی سقف به زمین منتقل شود . از این رو می توان گفت که یکی دیگر از فواید سقف های شیب دار احتیاج نداشتن آن ها به برف روبی می باشد.

 نحوه اجرای سقف شیروانی

پس از آشنایی با سقف شیب دار و انواع آن نوبت به آشنایی با مراحل نحوه ی اجرای آن است که در ادامه ی مقاله به آن اشاره خواهیم کرد . نحوه ی اجرای سقف های شیب دار در 15 مرحله خلاصه می شود که
این 15 مرحله شامل :
خرپاسازی و تیرریزی سقف شیب دار .
قرار دادن تیر های فلزی روی سقف بتنی .
آهن کشی کامل برای پوشش هرمی ، زره کشی کامل برای سر درب ، سقف و اسکلت کامل برای اجرای سقف شیبدار.
نصب ورق های سقف شیروانی .
آهن کشی در سقف شیب دار .
زیر سازی واضح و کامل مخروط فلزی .
شاسی کشی چوبی و فلزی .
شاسی کشی بسیار مستحکم روی سقف بتنی .
شاسی کشی وتیر ریزی کامل همراه با دامپا و نمای پیشانی ساختمان .
اجری مناسب ناودانی  برای شیروانی .
زیر سازی برای سقف شیب دار هرمی و یا مخروطی با استفاده از پروفیل های مشخص شده .
استقاده از چوب روسی در زیر سازی سقف شیروانی که مربوط به متریالهای کلاسیک میباشد.
 
نکته ی مهم در رابطه با سقف شیروانی
 
از میان تمامی 15 مرحله ای که به آن ها اشاره کردیم می توان گفت مهم ترین مرحله به زیر سازی سقف شیب دار یا همان خرپاسازی مربوط می شود، چرا که مهم ترین نقش را ایفا می کند از این رو باید فوق العاده مقاوم و مستحکم باشد . اما دلیل تاکید بر زیرسازی قوی در این نوع از سقف ها این است که سقف های شیب دار مدت زمان زیادی را بدون آسیب دیدگی در زیر باران و برف باقی بمانند.مناطق لواسانات تهران ،دماوند،آبسرد،گیلاوند،جاجرود و مناطق شمال کشور نمک آبرود،کلاردشت،نور،نوشهر جزومناطق ویلایی محسوب میشوند که اکثر سازه های ویلایی و شیروانی در این مناطق ساخته میشوند،از این رو به دلیل بارش شدید برف و باران در این مناطق ویلایی ،حتما باید از سیستم خرپاسازی و آهن کشی قوی تر استفاده شود تا سقف شیروانی با مشکل مواجه نشود.
 
خدمات ویلانما
 
کلیه خدمات اجرایی شرکت ویلانما در اقصی نقاط ایران عزیز اعم از لواسانات تهران،منطقه ی شمال تهران،مناطق ویلایی دماوند،آبسرد،گیلاوند،مناطق شمال ایران اعم ازنور،رویان،آمل،بابل،چمستان،چالوس،نمک آبرود،کلاردشت،کلارآباد،نوشهر و همچنین استان های کرمان،اصفهان،شیراز،قم،کاشان و تمام مناطق ویلایی وهمچنین همه ی استان های ایران با حمل و نصب به صورت کامل و به قیمت روز تهران اجرایی میگردد،فقط برای شهرهای خارج از محدوده ی تهران برای استقرار اکیپ اجراییه شرکت باید از طرف کارفرما اسکان تهیه گردد.
 
HXAY7507
 
 
این مورد را ارزیابی کنید
(7 رای‌ها)
خواندن 3705 دفعه

شرکت ویلانما

شرکت ویلانما با بیش ازدو دهه سابقه درخشان  در زمینه تولید،فروش و اجرای انواع سقفهای شیبدار، امروزه با جدیدترین متد روزبا تنوع محصولات وارداتی و داخلی ، آماده خدمت ارائه ی خدمات با ضمانت اجرائی میباشد.شرکت ویلانما با در دست داشتن نمایندگی اکثر متریال های وارداتی و داخلی از جمله شینگل،آندوویلا،دکرا،متروتایل،تایل سنگریزه ای آلمت نیوزلند،کینگستون کانادا، طرح سفال پرچین،بام تایل در جهت فروش و اجرای انواع پروژه ها در خدمت هم میهنان عزیزمیباشد.با سپردن پروژه خود به شرکت ویلانما از گارانتی 5 ساله ی بی قید وشرط این شرکت بهره مند شوید.

IMG 0842

Website Traffic

آمار بازدیدکنندگان

تماس با ما

آدرس دفتر مرکزی: تهران، شهران جنوبی، ابتدای خیابان قدس،ساختمان افرا پلاک 2 واحد8

 سایت : www.vilanama.ir

دفتر مرکزی غرب تهران :  02144385447

کارگاه بازار آهن تهران : 02144385447

شرق تهران : 02122338952

مدیرعامل ویلانما : 09123542790 مهدی نوبخت

ایمیل : vilanama20@gmail.com

تماس با ما

تهران،شهران جنوبی،پایین از فلکه اول شهران،ابتدای خیابان قدس،ساختمان افرا ،پلاک 2 واحد 8

09123542790