Loading...
قیمت فروش ورقهای گالوانیزه رنگی

قیمت فروش ورقهای گالوانیزه رنگی

نوشته شده توسط ویلانما

  مقایسه ورق گالوانیزه رنگی با ورق طرح سفال

  لازم به توضیح است که در طراحی و ساخت برخی از سقف های شیب دار از ورق های گالوانیزه و دراکثر طراحی ها از انواع ورق های طرح سفال معمولی و کلاسیک مانند متریال پرچین و رایکا و ... استفاده میگردد. از این رو قصد داریم در این مقاله شما را با ورق های گالوانیزه و متریالهای  طرح سفال بیشتر  آشنا کنیم و آن ها را با یکدیگر مقایسه کنیم . به همین علت درصورتی که با این نوع از ورق های سقف های شیب دار و کاربرد آن ها به خوبی آشنایی ندارید به شما پیشنهاد می کنیم ادامه ی این مقاله را مطالعه کنید.

   
   

   ورق گالوانیزه چیست؟

  اصولا به ورق های آهنی که بر روی آن ها از پوشش روی استفاده شده باشد ورق گالوانیزه گفته می شود ، یکی از مهم ترین ویژگی ورق های گالوانیزه نسبت به ورق های طرح سفال این است که اگر پوشش روی آن ها هم از بین برود نمیشکند  و یا دچار زنگ زدگی نمی شوند که این ویژگی یک امتیاز منحصر به فرد و بی نظیر می باشد از این رو علاوه بر اینکه از ورق های گالوانیزه در سایر صنایع استفاده می شود از آنها در ساخت سقف های شیب دار نیز استفاده می شود.
  همانطور که اشاره کردیم  ورق های گالوانیزه علاوه بر اینکه در صنعت سقف های شیب دارمورد استفاده قرار میگیرد  در صنایع دیگر نیز استفاده می شود برای مثال از ورق های گالوانیزه برای ساخت کانال کولر ، شیروانی خانه ها ، لوله ها ، صنعت ماشین سازی و همچنین تولید لوازم خانگی نیز استفاده میشود..روش تولید ورق های گالوانیزه به دو روش رول فرم و فابریک می باشد که ورق های گالوانیزه رول فرم دارای 18 صدم میلی متر تا 6 میلی مترضخامت می باشند و وزن هر رول مابین 5 تا 7 تن می باشد.

  تولید و فروش ورقهای گالوانیزه و رنگی

   
   

  مقالات مرتبط قیمت ورق های گالوانیزه رنگی


  بهتر است بدانید از روش های زیادی برای جلوگیری از خوردگی و پوسیدگی در سقف های شیب دار استفاده می شود که یکی از بهترین و البته کم هزینه ترین روش ها برای جلوگیری از خوردگی و پوسیدگی در سقف های شیب دار ، استفاده از ورق های گالوانیزه می باشد ، علاوه بر اینکه ورق های گالوانیزه از نظر تولید دارای هزینه ی پایینی می باشند از لحاظ تعمیر و نگهداری نیز هزینه ی پایینی دارند چرا که دارای استحکام و مقاومت بالایی هستند از این رو احتمال آسیب دیدگی آن ها بسیار کم می باشد . حتی جالب است بدانید که ورق های گالوانیزه در بدترین شرایط و در بدترین شرایط آب و هوایی خورنده می توانند 20 الی 30 سال عمر کنند.با پوششی که ورق های گالوانیزه بر روی سقف شیب دار ساختمان شما ایجاد می کنند دیگر نباید نگران خوردگی و یا آسیب دیدگی، فرورفتگی ها در گوشه های سقف باشید  چرا که ورق های گالوانیزه گوشه ها ، فرو رفتگی ها و حتی جاهای کوچک سقف را در بر می گیرند از این رو از خوردگی این قسمت ها جلوگیری می کنند. 
   

   ورق کلاسیک تایلی پرسی پرچین

  با پیشرفت علم و تکنولوژی متریال کلاسیک پرچین نیز با جنس ورق گالوانیزه در داخل کشور تولید شد. این محصول داخلی مزیتهای زیادی نسبت به ورقهای گالوانیزه ی معمولی دارد که در زیر به آنها اشاره میکنیم:

  * دارا بودن قالب جدید و زیبا .

  * تولید این متریال به صورت پرسی و شیک .

  * انتخاب قالب پرس با فرمدهی در لبه ی انتهایی ورق که به زیبایی آن افزوده است.

  * اوورلب بالا در همپوشانی ورقها .

  * استفاده از رنگ کوره ای با جنس پودری الکترواستاتیک با مقاومت بالا و دستگاه کاملا اتوماتیک .

  * تغییر چهره ی ورق گالوانیزه از نوع ساده به حالت کلاسیک و تایل .

   

  ورق کلاسیک تایلی پرسی پرچین با رنگ پودری الکترواستاتیک

   

   

   

   

  ورق طرح سفال

  پس از آشنایی کامل با ورق های گالوانیزه نوبت به آشنایی با ورق های طرح سفال که از آن ها برای پوشش سقف های شیب دار ، آلاچیق ها ، سردرب ورودی ها و ... استفاده می شود ، می رسد .ورق های طرح سفال همانطور که از نام آن ها پیداست تنها طرح سفال هستند و با ورق های سفالی متفاوت می باشند . این نوع از ورق ها از دور نمای ورق های سفال واقعی را دارند اما مزیت ها و ویژگی هایی که نسبت به ورق های سفالی دارند این است که از ورق های سفالی خیلی سبک تر می باشند از این رو نصب آن ها خیلی راحت تر و آسان تر می باشد و به همین دلیل هزینه ی نصب آن ها نیز بسیار کمتر می باشد .

  تولید و فروش انواع ورقهای طرح سفال

   
   
  علاوه بر این در ورق های طرح سفال ، مشکلات و مسائلی که در ورق های سفالی وجود دارد ، ندارد چرا که ورق های طرح سفال به هیچ وجه دچار خوردگی و پوسیدگی همچنین شکستگی نمی شوند .رنگ آمیزی ورق های طرح سفال به این شکل می باشد که به قسمت رویی آن ها طی دو مرحله به صورت کوره ای با ضخامت 20 الی 25 میکرون رنگ پودری زده می شود و به قسمت پشتی آن ها طی یک مرحله به صورت کوره ای با ضخامت 7 الی 15 میکرون رنگ پودری زده می شود .
   
  چنین رنگ آمیزی بر روی ورق های طرح سفال باعث می شود این نوع از ورق ها در شرایط مختلف جوی مانند وزش بادهای شدید ، باران و یا تابش مستقیم نور خورشید مقاومت و استحکام خود را حفظ کنند و به هیچ وجه دچار رنگ پریدگی نشوند و یا رنگی که بر روی آن ها زده شده است پوسته پوسته نشود و از بین نرود.
   

   IMG 1277

   نکته ی قابل توجه در مورد ورق طرح سفال

  نکته ای که در ورقهای طرح سفال حائذ اهمیت است این است که ورقهای طرح سفال در مدلهای مختلفی تولید میشوند و با پیشرفت تکنولوژی در قالبهای مدرن با بهره گیری از علم روز دنیا تولید میشوند. به عنوان مثال ورق طرح سفالی که با نام پالرمو یا جنوا معروف هستند به صورت طولی برش زیر دستگاه رول فرمینگ فرم داده میشوند .

   این دسته از ورقها با رنگ کوره ای به صورت رول در ایران تولید میگردد. اما ورقهای طرح سفال دیگری نیز تولید میشوند که بیشتر به ورق پرچین یا رایکا در ایران معروف شده است که پروسه ی تولیدشان به این شکل است که ورق گالوانیزه رول به صورت تایلی در ابعاد 46 سانت در 1 متر  و43 در125 سانت برش داده میشود و زیردستگاه 200 تنی پرس داده میشوند که پرس شدن این محصول مزایای خاصی دارد. از جمله پرس دهانه ی ورق که هم باعث زیبایی تایل میشود و هم مقاومت ورق را بالا می برد. پس از پرس شدن با رنگ پودری الکترواستاتیک در دستگاه کوره ی اتوماتیک با دمای 230 درجه پخته میشود که این عمل باعث عمربالای رنگ ورق در برابر تابش مستقیم آفتاب میشود . این مدل از ورقهای طرح سفال در واقع از ورقهای وارداتی دکرا الگوبرداری شده است که در تنوع رنگ های مختلف تولید و عرضه میشود. متریال های کلاسیک تایلی پرسی در مقایسه با ورقهای طرح سفال معمولی از نظر هزینه ی اجرایی تفاوت خیلی کمی دارند که میشه گفت خیلی زیاد نیست. بنابراین با کمی تحقیق در کیفیت و نوع تیرریزی میتوانید محصولی با کیفیت بالاتری را با تفاوت اندک در هزینه ها ، انتخاب کنید و جهت پوشش سقف ویلای خود مورد استفاده قرار دهید. 

  نکته ی حائذ اهمیت در مورد ورقهای تایلی پرسی کلاسیک این است که این محصولات را به دلیل پرسی بودن و داشتن دالبرینگ دهانه ی ورق میتوان با زیرسازی چوب چهارتراش نیز اجرا کرد که در این صورت با میخ مخصوص رزوه دار لعاب دار که جهت نصب در دهانه ی ورق زده میشود، چهره و شکل ظاهری سقف نیز خیلی زیباتر میشود و همچنین مشکلات آب بندی سقف را که با زدن پیچ سرمته دار بر روی ورق ها را در اکثر سقفها شاهد هستیم را نخواهد داشت.

   

  عکس تایلی را که در پایین ملاحظه میفرمایید، مربوط به تایل کلاسیک در قالب نیوزلندی و با جنس ورق گالوالوم میباشد. ابعاد تایل 43 سانت در 1/25 سانتی متر میباشد و ضریب 2/4 آن یک متر مربع سقف را پوشش مفید میدهد.

   

  تولید و فروش ورقهای کلاسیک تایلی پرسی رایکا

   

  در حال حاضردر کشورمان پیمانکاران زیادی هستند که استفاده از ورقهای طرح سفال معمولی را به دلیل راحتی در نصب و اجرا به کارفرمایان پیشنهاد میدهند.این مدل از ورق ها بیشترین تولید و فروش را در داخل کشور دارد چون اطلاعات اکثر کارفرماها در مورد متریالهای دیگر خیلی کم هست و احساس میکنند که در مقایسه با ورقهای وارداتی مقرون به صرفه میباشند.در حالی که ورقهای کلاسیکی که از روی ورقهای دکرا نمونه برداری شده است اما به جای سنگریزه از رنگ استفاده شده است، میشود گفت که هزینه های اجرایی مقرون به صرفه تری دارند اما ظاهر شکیل تر و مقاومت بالاتری نسبت به ورق طرح سفال معمولی دارند. امید است با یک انتخاب صحیح سقف شیروانی ویلای خود را  پوششی زیبا و مقاوم به مرحله ی اجرا برسانید.

  در راستای انتخاب متریال اجرایی جهت سقف شیبدار میتوانید با تیم مهندسی شرکت ویلانما به رایگان مشاوره داشته باشید تا پیش از اقدام به اجرای پروژه  با نمونه ی متریال مصرفی و درجه ی کیفیت آنها بیشتر آشنا شوید.

  ما در انتخاب نوع متریال به شما کمک خواهیم کرد تا هم محصولی با کیفیت، هم مقرون به صرفه و ماندگارو متنوعی  را با گارانتی 5 ساله ی بی قید و شرط جهت پوشش سقف ویلای خود برگزینید.

   

  عکسی که در پایین به نمایش گذاشته شده مربوط به ورق طرح سفال ایتالیایی یا همان ژنوا میباشد. این مدل از سیستم رولفرمینگ ورقهای رنگی به دلیل نزدیک بودن موج ها به همدیگر و زیاد بودن موج های ریز در ورق، باعث افزایش مقاومت ورق به لحاظ تحمل فشار وزن زیاد را شامل میشود و نسبت به ورق طرح سفال پالرمو از همپوشانی و مقاومت بالاتری برخوردار است.

   

  IMG E2814

  خدمات اجرایی شرکت ویلانما در اقصی نقاط ایران عزیز اعم از لواسانات تهران،منطقه ی شمال تهران،مناطق ویلایی دماوند،آبسرد،گیلاوند،مناطق شمال ایران اعم ازنور،رویان،آمل،بابل،چمستان،چالوس،نمک آبرود،کلاردشت،کلارآباد،نوشهر و همچنین استان های کرمان،اصفهان،شیراز،قم،کاشان و تمام مناطق ویلایی و همچنین همه ی استان های ایران با حمل و نصب به صورت کامل و به قیمت روز تهران اجرایی میگردد،فقط برای شهرهای خارج از محدوده ی تهران برای استقرار اکیپ اجراییه شرکت باید از طرف کارفرما اسکان تهیه گردد.

  تماس با ما

  آدرس دفتر مرکزی: تهران، سعادت آباد،بالای میدان کاج، کوچه 12پلاک 37 طبقه سوم واحد 5

  دفتر مرکزی شمال تهران :  02122338952

  دفتر غرب تهران: 02144385447

  کارخانه جنوب تهران : 02155315464

  شماره تماس مستقیم مدیرعامل ویلانما : 09123542790   مهدی نوبخت

  ایمیل : vilanama20@gmail.com