Loading...
سقف بام شیروانی چگونه است؟

سقف بام شیروانی چگونه است؟

نوشته شده توسط

  سقف شیروانی چگونه است؟

  سقف شیروانی  دارای دو سطح شیبدار است که در یک خط الراس در کنار هم قرار می گیرند. دو ضلع شیب دار که  دیوارهای انتهایی ایجاد می کنند که دارای یک ضلع مثلثی است و با نام شیروانی یا سقف شیبدار معروف هستند. همچنین می توان آن را  به عنوان دیوارمثلثی شکل دوشیب در نظر گرفت که بین دو طرف شیب دار تقاطع رخ می دهد. ذکر این نکته حائذ اهمیت است که این شیب ها بسته به طراحی و موقعیت سازه می توانند از اندازه های مختلفی برخوردار باشند و سازه های ویلایی بزرگتر گاهی اوقات می توانند دارای دو یا چند شکل دیگر برای اضافه کردن ساختار و عمق بیشترسازه ها باشند.جهت اطلاعات بیشتر در این مقاله با ما همراه باشید.

   اجرای شیروانی ونمای پیشانی با ورق پرچین
   
   
   

  ماندگاری شیروانی چه مدت طول می کشد؟

  عمر یک سقف شیروانی بستگی به کیفیت اجرای آن و متریال مورد استفاده درسقف شیبدار دارد. به طور میانگین ​​، یک سقف شیروانی در صورتی که مطابق استانداردهای اجرایی و رعایت اصول جوشکاری ،سیستم خرپاسازی صحیح،تنظیم اوورلب دقیق ورقهای شیروانی نصب شده باشد به درستی می تواند 50 سال دوام بیاورد و حتی اگر درست مورد استفاده قرار گیرد و متریال با کیفیت استفاده شود تا 70 سال هم میتواند عمر داشته باشد.
   AQPZ7231

   

  فضای اضافی

  سقف شیب دار یا  شیروانی فضای بیشتری را برای استفاده از محیط داخل ویلا فراهم می کند. صاحبان ویلا می توانند از فضای اضافی زیر شیروانی جهت انباری و یا حتی نشیمن استفاده نمایند و همچنین از تهویه بهتردر فضای داخل ویلا بهره مند شوند،حتی در بعضی از ویلاها که بر اساس سلیقه ی کارفرما سقف با ارتفاع بلند مد نظر هست،میتوان سیستم خرپاسازی سقف شیروانی را به شکل نردبانی اجرا کرد تا سقف داخل ویلا ارتفاع بیشتری داشته باشد و بلندتر و دلبازتر شود حتی در بعضی از سقفهای ویلایی در قسمت خاصی از سقف ، شاه نشین نیز اجرا میشود. وجود شاه نشین بیشتر به این دلیل است که در ارتفاع بلندتری نسبت به خود سقف واقع میشود تا دید وسیع تری به نماهای اطراف ویلا مثل کوه،جنگل و دریا و... داشته باشد.

  نصب مناسب سقف شیروانی

  با وجود اینکه اجرای سقف های شیروانی در ظاهر نسبتاً ساده به نظر می آید ، اما نکته ی حائذ اهمیت این است که عملیات اجرایی حتما"باید توسط یک تیم متخصص و تعلیم دیده نصب و اجرا شوند. اگراز متریالهای مناسب و استاندارد جهت نصب شیروانی استفاده شده باشد ، یک سقف شیروانی مناسب می تواند به مدت طولانی دوام داشته باشد. اگرزیرسازیها به درستی نصب نشده باشد ، سقف در معرض خطر ریزش قرارخواهد گرفت.بارها مشاهده شده است که به دلیل عدم استفاده از متریالهای استاندارد و مقاوم جهت پوشش سقف شیروانی،سازه ی ویلاها به خاطر فشار باری که روی سقف شیبدار وارد شده ،نتوانسته اند مقاومت لازم را داشته باشند و شروع به ریزش کرده اند که خسارتها و خطرات جدی برای ویلا به دنبال داشته اند.عدم تحقیقات لازم توسط بعضی از کارفرماها برای انتخاب نوع پروفیل مصرفی و همچنین ضخامت استاندارد پروفیل ها باعث به وجود آمدن این خسارتها شده است که گاهی حتی جبران ناپذیر بوده است.ابعاد پروفیل مصرفی جهت پوشش سقف شیب دار به طول و عرض سازه های ویلایی بستگی دارد، پروفیل 40*80 و حتی در بعضی سازه ها پروفیل 40*100 ابعاد مناسبی برای ساخت سیستم خرپا محسوب میشوند به شرطی که حتما" از پروفیلها جهت سیستم زیگزال یا همان زنبوری کردن سازه ی خرپایی استفاده شود.حتی نوع جوشکاری خرپا نیز در مقاومت و ماندگاری سازه ی خرپا تاثیربسیار زیادی خواهد داشت.متاسفانه بعضی از پیمانکاران  به دلیل رقابت در ارائه ی قیمت، به خاطر برنده شدن در استعلام کارفرما قیمت پایینی ارائه میدهند تا پروژه را به مرحله قرارداد برسانند و متاسفانه  این عملکرد را با استفاده از پروفیلهای ضعیف جبران میکنند که اصلا صحیح نیست و کارفرما را با مشکلات بعدی روبرو میکنند و مشاهده شده که با کوچکترین نشست برف ،سازه ی ویلایی مقاومت خود را از دست داده و تخریب شده است . همچنین انتخاب نوع متریال یا همان ورق سقف نیز بسیار مهم است. همه می دانیم که هدف از انتخاب و اجرای سقف شیروانی ، سبک سازی و در عین حال مقاوم بودن سقف میباشد.بنابراین انتخاب متریالی مثل سفال طبیعی که وزن آن روی سقف حدودا" 85 کیلو میباشد، صحیح نیست و به سقف ویلا فشار بار زیادی را وارد میکند.خوشبختانه در چند سال اخیر با پیشرفت تکنولوژی در جهان، متریالهای سبک،زیبا و مقاومتری اختراع و تولید شده است که هم طول عمر سقف را بالا برده است و هم زیبایی دوچندانی نیز به سقفهای شیب دار بخشیده است که علاقمندان زیادی را نیز در پی داشته است.

   عکسی که در پایین مشاهده میفرمایید، نمونه ی اجرا شده از ورقهای کلاسیک سنگریزه ای میباشد که با جنس ورق گالوالوم تولید میگردد. همانطور که مشخص است، این مدل از ورقها هم سبک و مقاوم هستند و هم عمر بالای 70 سال دارند. این مدل از ورقها متریال پیشنهادی شرکت ویلانما به کارفرمایان محترم میباشد. چون از سال 1380 که وارد ایران شده است به خوبی امتحان خود را به لحاظ کیفیت و آب بندی و ماندگاری پس داده است. این محصول از سوی شرکت تولید کننده به مدت 50 سال گارانتی شده است.

   

  BENR5357

   

   دلیل اصلی از به نمایش گذاشتن عکس زیر از مدلهای شیروانی و نکته ای که میتواند حائذ اهمیت باشد این است که میتوان در قسمت ورودی ویلا که اکثرا" به دلیل پاگرد در قسمت ورودی نیاز به باران گیر هست ، شکل زیر را با پیشروی شیروانی میتوان پیاده کرد تا از نفوذ باران در این قسمت جلوگیری کرد و همچنین نمای زیباتری نیز به ورودی ویلا بخشید. نگاه دیگری که در جلوه ی این سبک از شیروانی مطرح هست نوع ابزاری هست که دور پروژه های ویلایی نصب میگردد. ابزارهای متنوعی برای نمای پیشانی ویلا اجرا میشود که مدل سه پله، هلال به داخل و هلال به بیرون میباشد. در این سبک ما از ابزار هلالی قوس به بیرون استفاده کرده ایم. بیشترین زیبایی در ابزار نوع رنگ آمیزی ابزار هست . همین طور که مشاهده میفرمایید در این پروژه از مدل دو رنگ استفاده شده که زیبایی خاصی به نمای ویلا بخشیده است. به شکلی که قسمتهای خم خورده و پله شده ی بالا و پایین مشکی رنگ آمیزی شده و قوس به بیرونی که در وسط پله ها قرار گرفته سفید رنگ شده است و شکل متفاوت و خاصی را به خود اختصاص داده است.

   

  DKGO6241

   

   

   در شکل زیر اجرای خاصی از ورقهای سنگریزه ای دکرا استفاده شده و مدل اجرایی سقف شیروانی به گونه ای طراحی شده است که متریالهای سنگریزه ای دید وسیع تر و بهتری داشته باشند. در حقیقت در این طرح ، ورق سنگریزه ای دکرا چهره ی زیبا و منحصر به فرد خود را به نمایش گذاشته است. هر چقدر درصد شیب بندی پروژه در زمان خرپاسازی بیشتر باشد نمایش ظاهری پوشش سقف نیز مشخص تر خواهد بود . در این طراحی به دلیل اینکه از متریال خاص ورق سنگریزه ای دکرا استفاده شده و استفاده از این متریال ابهت خاصی به سقف ویلا میبخشد ، در نظر گرفته شده که درصد شیب بیشتر شود تا دید بهتری از سقف داشته باشیم. ورق دکرا به دلیل مات بودن ورق زیباییه خاص و کلاسیکی به ویلا میبخشد.

   

   
   کیفیت نصب و متعلقات ورقهای سنگریزه ای دکرا

   

  خوشبختانه سبکهای اجرایی در رابطه با مدل سقف شیروانی روز به روز مدرن تر و شیک تر میشود تا چهره ی متفاوتی از ویلا را در رزومه های اجرایی داشته باشیم. نوع سقف شیبداری که در عکس پایین ملاحظه میفرمایید نیز یکی دیگر از اجراییات اکیپ تعلیم دیده ی شرکت ویلانما هست که به مدل طرح چینی طبقه ای با فرم ابزار پله ای معروف است که اخیرا" طرفداران زیادی را نیز به خود اختصاص داده است. این مدل از سقفهای ویلایی به دلیل اینکه به صورت طرح چینی اجرا میشود جهت پوشش سقف آن حتما" باید از متریالهای تایلی پرسی مانند ورق طرح سفال پرچین ،رایکا یا ورقهای سنگریزه ای دکرا استفاده شود که از نظر آب بندی نیز مقاومت بالایی داشته باشد.

  تولید و اجرای ورقهای سقف شیبدار با ابزار و دامپا

   

   
   
   
  برای داشتن سقف شیروانی زیبا و شیک چه تدابیری باید اعمال کرد؟
   
  برای داشتن سقف شیروانی زیبا و ماندگار و با کیفیت حتما قبل ازهر اقدامی باید با متخصصین در زمینه ی  سقف شیروانی که حتما" باید رزومه ی اجرایی و سابقه ی
   فعالیت در زمینه ی سقف شیروانی دارند، مشاوره داشته باشید تا یک بار برای همیشه سقف ویلایی مستحکم و کلاسیک با دانش روز دنیا را  داشته باشید.این عمل
   باعث میشود تا در زیر سقف ویلای خود در کمال آرامش و اطمینان استراحت کنید و لذت ببرید .  در این زمینه میتوانید از مشاوره ی رایگان با متخصصین و عوامل
   شرکت ویلانما بهره مند شوید. ما با ارائه ی رزومه های متنوع اجرایی در اکثر مناطق ویلایی کشور اعم از مناطق ویلایی چالوس،نوشهر،نمک آبرود،متل
   قو،نور،رویان،آبسرد دماوند،گیلاوند،فیروزکوه ودیگر مناطق ویلایی کشور ، در زمینه ی اجرای سقف شیروانی با طراحی منحصر به فرد ،پروژه ی شما کارفرمایان محترم را  با گارانتی 5 ساله همراهی خواهیم کرد تا با خیال آسوده سقف ویلایی ماندگار،باکیفیت و زیبا  داشته باشید.به طور کلی ساخت ویلا با سقف شیروانی در مقایسه با  ساخت ساختمانهای معمولی با سقف ساده متفاوت است. در ساخت سازه های ویلایی متریالهای پیشنهادی زیادی وجود دارد و همچنین تنوع متریال ها نیز بسیار فراوان  است و با پیشرفت علم و تکنولوژی ، روز به روز تنوع محصولات بیشتر و بیشتر میشود.
   

  اعتماد کارفرما به کیفیت اجرای پیمانکار چگونه حاصل میشود؟

   
  مهمترین بخش در زمینه ی اعتماد به پیمانکار متخصص در امر اجرای شیروانی،بازدید از رزومه های اجرا شده توسط پیمانکار به همراه برقراری ارتباط با
   کارفرماهای قبلی پیمانکار میباشد.این امر باعث میشود تا عملکرد کارفرما با جدیت بیشتری صورت گیرد و پیمانکار تفهیم دقیق گردد که چه نوع متریال و زیرساختاری مد نظر کارفرما میباشد تا با اطلاعات دقیق ، پروژه ی کارفرما به مرحله ی اجرا برسد تا کارفرما نیز به پیمانکار خود اعتماد لازم را در جهت تهیه متریال و اجرای  صحیح و استاندارد پروژه ی خود را داشته باشد.عنوان کردن این نکات حساس به این دلیل است که اکثر کارفرماها فقط روی قیمت تمام شده ی سقف شیروانی متمرکز هستند و بیشتر به دنبال پیمانکاری هستند که با قیمت هر چه ارزانتر سقف شیروانی را اجرا کنند و این امر باعث میشود که بعضی از پیمانکارها از این مسئله نهایت استفاده را ببرند و بدون ارائه ی دیتیل اجرایی و نوع کارکرد خود به کارفرما قیمت کلی یا همان قیمت چکی اعلام میکنند و کارفرما با قیمتهای دیگری که از پیمانکاران دیگر گرفته ،مقایسه میکند و پروژه ی خود را به قیمت پایین به دست این پیمانکار میسپارد.در اکثر پروژه هایی که با مشکل آب بندی و شکم دادن سازههای خرپا مواجه میشویم،می بینیم که سازه ی خرپا با پروفیل ضعیف کار شده است،زیگزالهای خرپا انجام نشده است،تیرریزی های پروفیل با فواصل زیاد انجام شده است و حتی اوورلب و همپوشانی ورق رعایت نشده است و زمانی که با این نوع مشکلات برای سقف شیروانی مواجه میشویم یک راه بیشتر باقی نمی ماند،آن هم تخریب کل سازه ی شیروانی و اجرای مجدد سقف شیبدار طبق استانداردها میباشد و اینجاست که متاسفانه کارفرما باید مجددا هزینه کند تا سقف شیروانی با کیفیت و استاندارد اجرا کند که دیگر این مشکلات به وجود نیاید.
   
  طراحی سقف ویلایی که در پایین مشاهده میفرمایید مربوط به نوع شاسی کشی و تیرریزی سقف شیبدار میباشد. همانطور که ملاحظه میفرمایید، این سبک از نوع تیرریزی که به شکل شبکه ای با چوب های روسی چهارتراش صورت میگیرد، جهت نصب ورقهای تایلی پرسی کلاسیک هست که توسط میخ مخصوص رزوه دار و لعاب داری که در دهانه ی ورقها کوبیده میشود، جذب چوب زیرسازی میشود و شما روی ورق هیچ نوع پیچی را نخواهید دید. این مدل از اجرا هم زیبایی سقف را به نمایش میگذارد و هم از نظر آب بندی به هیچ عنوان مشکلی روی سقف ایجاد نمی گردد و حتی این مدل از ورقها که با میخ نصب میشوند ، در دراز مدت در صورت تمایل قابل بازیافت هم خواهند بود.
   
  طراحی و اجرای سقفهای شیروانی 
  راه حل پیشنهادی شرکت ویلانما به کارفرمایان محترم چیست؟
   
  اگر برای اجرای سقف شیروانی، کارفرما ی محترم حداقل یک بار وقت بگذارد وازنزدیک با انواع متریالها و دیتایل های اجرایی آشنا شود ،میتواند با هزینه ای که برای ساخت سقف شیبدارخود در نظر گرفته ،سازه ای با کیفیت و با ماندگاری بالا را طبق سلیقه ی خود انتخاب نماید.همچنین عده ای هستند که به صورت سیار برای اجرای شیروانی اقدام میکنند که متاسفانه نه جا ومکانی دارند که کارفرما بتواند جلسه ای با آنها داشته باشد و نه میتوانند سقف ویلای کارفرما را گارانتی کنند،این دسته از پیمانکاران متاسفانه با ارزانترین قیمت ،پروژه ی کارفرما را به مرحله ی اجرا میرسانند و متاسفانه با بی کیفیت ترین متریالها که اصلا استاندارد نیستند پروژه را اجرا میکنند و بعدها مشخص میشود که چه ضرری متوجه کارفرما شده است و بعدها برای اصلاح این اجرا چه هزینه های گزاف و اضافه ای را کارفرما باید متقبل شود.
   

  خدمات شرکت ویلانما

   
  شرکت ویلانما با در دست داشتن نمایندگی اکثر متریالهای پوشش سقف شیبدار و در بخش تولید متریال کلاسیک داخلی با قالب ورقهای نیوزلندی و همچنین ارائه ی گارانتی بی قید و شرط 5 ساله به شما کارفرمایان محترم وبا در دست داشتن اکیپ تعلیم دیده ی اجرایی در خصوص انواع متریال ها این اطمینان را به شما میدهد که میتوانید با مشاوره ی رایگان با این مجموعه و بازدید از پروژه های اجرا شده توسط تیم اجرایی این شرکت، با اطمینان کامل خرید متریال ها ی شیروانی و اجرای پوشش انواع سقفهای شیبدار خود را به شرکت ما بسپارید .
   
  عملکرد یک پیمانکار جهت استارت اجرایی یک سقف شیروانی به این صورت است که ابتدا باید نوع طراحی را کاملا درک کند و تفهیم شود که به چه شکل باید سیستم خرپاسازی را اعمال کند. چون نوع طراحی، اینکه دوشیب معمولی باشد یا دوشیب فرانسوی یا چهار شیب و ... در نوع ساخت و اجرای سیستم خرپا تاثیرگذار خواهد بود، طوری که حتی بسته به نوع طرح پروژه ی ویلایی ، حتی اینکه سیستم خرپا روی کار ساخته شود یا روی زمین، متفاوت خواهد بود.از این رو نوع طراحی طبق سلیقه ی کارفرما قبل از ساخت و اجرا در درجه ی اول اهمیت میباشد. طراحی سه بعدی سقف شیروانی ویلا باعث میشود که دید وسیع تری نسبت به نوع اجرا داشته باشیم وحتی انتخاب نوع متریال مصرفی جهت سقف شیروانی نیز قبل از اجرا به لحاظ سیستم شیب بندی و عمر پروژه بسیار مهم و تاثیر گذار خواهد بود. به همین دلیل روشی که شرکت ویلانما در جهت اجرای شیروانی اتخاذ کرده است به این صورت است که کارفرما قبل از هر اقدامی با مشاوره و تحقیق درست ابتدا نوع متریال را مشخص کند و سپس طراحی سه بعدی صورت پذیرد. 
   
  در راستای اعمال پروژه ی ویلایی، اصلی ترین بخش حضور کارفرما در شرکت ویلانما میباشد که این امر باعث میشود انواع متریالهای اجرایی و همچنین طراحی های صورت گرفته برای کارفرمایان دیگر را مشاهده میفرماید و سپس بعد از اینکه توافق در زمینه ی نوع متریال و حتی رنگ متریال حاصل شد نوبت به کارشناسی پروژه و اندازه گیریهای دقیق جهت برآورد متراژ و مصالح میرسد و در نوبت بعدی کارفرما جهت امضای قرارداد حضور به هم میرساند وپس از ارئه ی طراحی سه بعدی طبق سلیقه ی کارفرما، پروژه توسط اکیپ اجراییه شرکت به مرحله ی اجرا میرسد.

   

   

   
  شرکت ویلا نما

  شركت ویلانما از سال ١٣٧٩ شروع به فعالیت در زمینه تولید، فروش و اجرای انواع متریالهای شیروانی از جمله ورقهای طرح سفال نموده است ، همچنین این شركت نمایندگی فروش كلیه متریالهای وارداتی مانند دكرا، شینگل و آندوویلا را در دست دارد و اجرای كلیه متریالهای وارداتی و داخلی را با ٥ سال گارانتی بی قید و شرط به عهده گرفته است. جهت اعتماد بیشتر به شركت ویلانما، از رزومه های اجرایی این شركت در اكثر مناطق ویلایی كشور بازدید به عمل آورید.

  09123542790 پاسخگویی و مشاوره ی رایگان در طول روزحتی ایام تعطیل

  تماس با ما

  آدرس دفتر مرکزی: تهران، سعادت آباد،بالای میدان کاج، کوچه 12پلاک 37 طبقه سوم واحد 5

  دفتر مرکزی شمال تهران :  02122338952

  دفتر غرب تهران: 02144385447

  کارخانه جنوب تهران : 02155315464

  شماره تماس مستقیم مدیرعامل ویلانما : 09123542790   مهدی نوبخت

  ایمیل : vilanama20@gmail.com