Loading...
هر آنچه که باید در مورد سقف ویلایی بدانیم

هر آنچه که باید در مورد سقف ویلایی بدانیم

نوشته شده توسط ویلانما

  هرآنچه كه باید درمورد سقف ویلایی بدانیم.

  هدف از نوشتن این مقاله در خصوص انواع سقفهای ویلایی و همچنین انواع متریالهای پوشش سقف شیروانی، اطلاع پیدا کردن کارفرما به صورت دقیق از نوع کیفیت ورقها و همچنین قابلیت استفاده از ورقها در مناطق مختلف ایران میباشد. امیدوارم با استناد به این مطالب بتوانیم گامی مثبت در جهت استفاده از ورقهایی با کیفیت و ماندگار در زمینه ی پوشش سقف ویلای شیروانی  برداریم. و شما کارفرمای محترم بتوانید متریالی زیبا و همچنین ماندگار برای سقف ویلای خود انتخاب کنید.


  همانطور كه می دانید امروزه ویلاهای زیادی جهت گذراندن زمان تعطیلات و همچنین برای اقامت گردشگران، كه البته  بیشتر در مناطق خوش آب و هوا و مناطقی كه دارای بارندگی زیاد هستند، مانند شمال كشور و منطقه ی دماوند ساخته می شوند. همانطور كه در بالا اشاره كردیم این ویلا ها  بیشتر در مناطقی ساخته می شوند كه دارای بارش برف و باران زیاد هستند، بنابراین سقف این ویلاها باید با سایر ساختمان های مناطق دیگر متفاوت باشد به گونه ای كه بارش زیاد برف بر روی سقف باعث سنگینی سقف و ایجاد خسارات ناشی از آن نشود. از این رو برای جلوگیری از بروز این چنین حوادث و خساراتی طراحان از سقف های شیروانی برای ساخت سقف های ویلاها استفاده می كنند. سقف های شیروانی در دسته سقف های شیب دار قرار دارند و به گونه ای طراحی شده اند كه در هنگام بارش برف و باران به دلیل زاویه شیبی كه در آنها وجود دارد برف از روی سقف به طرف پایین سر خورده و در نهایت بر روی زمین می ریزد و این موضوع از نشستن برف و ایجاد سنگینی بر روی سقف جلوگیری می كند و مانع تخریب و ایجاد خسارت سقف ویلاها می شود.طراحان و سازندگان ویلاها این سقف های شیروانی كه نوعی سقف شیب دار هستند را برای ساخت ویلاها مناسب می دانند.

   

  طراحی سقف شیروانی

  سقف های شیروانی شكلی سه گوش را به نمای سقف ویلا می دهند. امروزه سازندگان ویلاها از سقف های شیب دار به ویژه سقف های شیروانی به خاطر این ویژگی كه دیگر نیازی به برف روبی نیست و باعث جلوگیری از نفوذ آب باران می شود در مناطق سرد سیر، مرطوب، بارانی و برفی استفاده می كنند. شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد كه شیب این سقف ها چقدر است؟شیب به كار رفته در سقف های شیروانی بین 35 تا 50 درجه می باشد و همین طراحی و  شیب مناسب است كه استفاده از آن ها را برای پوشش سقف ویلاها در مناطق برفی و بارانی مناسب كرده است.

  IMG 1183

  فواید اجرای سقف شیروانی

  علاوه بر اینكه سقف های شیروانی برای آب و هوای برفی و بارانی مناسب و در مقابل سرمای شدید فصل زمستان مقاوم هستند، همچنین برای مناطق دیگر با آب و هوای گرم نیز از آنها استفاده می كنند زیرا این سقف های شیروانی شیب دار در مقابل نور شدید آفتاب نیز مقاومت خوبی دارند. از خصوصیات دیگر این سقف ها مقاومت در برابر آتش سوزی است، با توجه به اینكه جنس این سقف ها از ورق گالوانیزه مرقوب است به همین دلیل نسبت به دیگر سقف ها از مقاومت بیشتری در برابر آتش سوزی برخوردار می باشد.  این سقف ها دارای رنگ بندی های بسیار زیاد و همچنین بسیار زیبایی هستند و نكته مهم تر اینكه این رنگ ها بسیار با دوام هستند و با بارش برف و باران و تابش شدید نور آفتاب به راحتی از بین نخواهند رفت، كه در سقف های دیگر این امكان استفاده از تركیب رنگ ها كمتر وجود دارد.

  الزام اجرای سقف شیبدار در مناطق ویلایی

  این سقف ها قابلیت نصب بر روی انواع سازه های گوناگون را دارند و جنس سازه به كار رفته مهم نیست، هم بر روی سازه های چوبی و هم بر روی سازه های فلزی قابلیت نصب را دارند.  موضوع مهم دیگر در مورد این سقف های شیروانی این است كه این سقف ها دارای وزن خیلی سبكی هستند، اما برخلاف تصور مقاومت و ایمنی بالایی در برابر زلزله دارند. علاوه بر ویژگی های فوق كه در مورد ایمنی بالای این سقف های شیروانی ذكر كردیم موضوع مهم دیگر طراحی منحصر به فرد و زیبایی آنها می باشد كه اهمیت بسیار زیادی در بحث زیباسازی نمای ویلا دارد. سقف های شیروانی در انواع مختلفی ساخته می شوند كه از جمله آنها می توانیم به مواردی همچون سقف های ویلایی شینگل، سقف های ویلایی رومن و سقف های ویلایی كلاسیك اشاره كرد.

   

  مزایای اجرای سقف شیروانی


  موضوع جالب توجه این است كه برای ساخت سقف های ویلایی به صورت شیروانی ابتدا از گل و بعدها از محصولات سیمانی استفاده می شد، تا اینكه با پیشرفت تكنولوژی و صنعت كم كم سقف های شیروانی از جنس ورق های گالوانیزه طرح دار برای ساخت سقف های ویلایی به كار گرفته شد. یكی از معیار های مهم برای سازندگان ویلا ها بحث هزینه های ساخت و ساز است. خبر خوش این است كه این سازندگان اگر تصمیم به استفاده از سقف های شیروانی با همه مزایایی كه به آن ها اشاره كردیم برای سقف ویلای خود دارند نباید نگران هزینه های این سقف ها باشند، زیرا این سقف ها  به نصبت دیگر سقف ها در قیمت های بسیار مناسب و به صرفه در اختیار آنها قرار میگیرند و هزینه های آنها را بسیار كاهش می دهد، چرا كه هزینه های خرید محصول و همچنین زیر سازی مورد نیاز برای سقف های ویلایی به شدت كاهش یافته است. یكی دیگر از مزایای استفاده از سقف های ویلایی این است كه مدت زمانی كه ما برای نصب این سقف ها نیاز داریم خیلی كم می باشد. همینطور تنوع زیادی كه در طراحی و رنگ بندی این سقف ها استفاده شده برای خریداران و سازندگان این امكان را فراهم میكند تا قدرت انعطاف بیشتری داشته باشند.

  IMG 0007

  موارد گوناگون استفاده از سقفهای شیبدار

  از سقف های شیروانی و شیبدار تنها برای پوشش سقف ویلا ها استفاده نمی شود، بلكه كاربرد های دیگری از جمله پوشش سقف های سالن های ورزشی، سوله ها، پمپ های بنزین، انبارها و خیلی از سطوح شیب دار نیز دارند، چرا كه به دلیل رنگ بندی های متنوع و همچنین وزن سبك این سقف های شیروانی كه از جنس گالوانیزه یا گالوالوم هستند هیچ محدودیتی برای پوشش هرگونه سقف و نصب بر روی دیوار و نمای ساختمان و ... را ندارند.  با توجه به این همه مزایای بسیاری كه در مورد سقف های شیروانی ذكر كردیم، اگر شما دارای ویلایی در شمال كشور و یا نقاطی دیگر مانند دماوند و یا حتی سالن ورزشی و یا هرمكان دیگری هستید كه نیاز به سقفی دارد كه آن مكان را در برابر هرگونه بارندگی برف و باران و یا تابش شدید نور خورشید و ... محافظت كند، ما سقف های شیروانی معمولی یا کلاسیک را به شما پیشنهاد می كنیم.

  IFPQ6129

  کلیه خدمات اجرایی شرکت ویلانما در اقصی نقاط ایران عزیز اعم از لواسانات تهران،منطقه ی شمال تهران،مناطق ویلایی دماوند،آبسرد،گیلاوند،مناطق شمال ایران اعم ازنور،رویان،آمل،بابل،چمستان،چالوس،نمک آبرود،کلاردشت،کلارآباد،نوشهر و همچنین استان های کرمان،اصفهان،شیراز،قم،کاشان و تمام مناطق ویلایی و همچنین همه ی استان های ایران با حمل و نصب به صورت کامل و به قیمت روز تهران مورد اجرا قرار میگردد،فقط برای شهرهای خارج از محدوده ی تهران برای استقرار اکیپ اجراییه شرکت باید از طرف کارفرما اسکان تهیه گردد. 

  تماس با ما

  آدرس دفتر مرکزی: تهران، سعادت آباد،بالای میدان کاج، کوچه 12پلاک 37 طبقه سوم واحد 5

  دفتر مرکزی شمال تهران :  02122338952

  دفتر غرب تهران: 02144385447

  کارخانه جنوب تهران : 02155315464

  شماره تماس مستقیم مدیرعامل ویلانما : 09123542790   مهدی نوبخت

  ایمیل : vilanama20@gmail.com