Loading...
هر آنچه که در مورد آندولین و آندوویلا باید بدانیم

هر آنچه که در مورد آندولین و آندوویلا باید بدانیم

نوشته شده توسط

  ورقهای آندولین و آندوویلا یکی از متریالهای سقفهای شیبدار هستند که برای سقف هر خانه یا ویلایی ایده آل محسوب میشوند. این متریالها از یک فناوری منحصر به فرد برخوردار هستند

  هر آنچه که در مورد ورقهای آندولین و آندوویلا باید بدانیم:

  ورقهای آندولین و آندوویلا نیز از متریالهای تقریبا رایج و پرطرفدار به جهت سهولت نصب در سقفهای شیبدارمخصوصا در شمال کشور هستند که برای سقف هر خانه  یا ویلایی قابل استفاده می باشند. این متریالها از یک فناوری منحصر به فرد برخوردار هستند که از ترکیبات الیاف سلولزی و قیرمخصوص تولید میشوند و به صورت استاندارد روی چوب osb نصب میشوند. این محصول از مقاومت بالایی در برابر عدم تغییر شکل برخوردار است چون رنگ آمیزی در تولید این محصول در ساختار ترکیبی آن لحاظ شده است.

   عکسی در پایین مشاهده میفرمایید مربوط به ورق آندوویلا و رنگ بندی آن و همچنین متعلقات تیزه نیم گرد آن میباشد. همانطور که مشاهده میفرمایید، متریال آندوویلا به صورت تایلی تولید میشود که ابعاد آن در عرض 40 سانتی متر و در طول 107 سانتی متر میباشد و جهت پوشش یک متر مربع سقف شیبدار با همپوشانی حدودا" 3 عدد تایل مورد استفاده قرار میگیرد.

   

  نمایندگی فروش ورقهای آندوویلای ترکیه توسط شرکت ویلانما

  مزایای سیستم های بام onduline and onduvilla

  ورق های قیری و لوازم جانبی سقف شیبدار آندولین و آندوویلا بسیار سبک وزن هستند (فقط 3 کیلوگرم در هر متر مربع) و باعث  نصب سریع و آسان روی سقف شیروانی  می شوند . این محصول به دلیل عملکرد ضد آب بودن به واسطه ی داشتن لایه ی ایزوگام اشباع شده و همچنین لایه ی سلولز از طرف شرکت تولیدی آندولین تضمین کیفیت گردیده و دارای استاندارد جهانی میباشد. سیستم سقف شیبدار اندولین ثابت به مقاومت در برابر بادهای قوی (تا 260 کیلومتردر ساعت) میباشد . آندولین با  آب و هوای گرم و سرد کاملا سازگار است و مواد موجود دراین محصول باعث میشود تا دربرابر هر گونه شرایط جوی کاملا مقاوم  باشد، ایجاد درجه حرارت راحت در داخل ساختمان و وجود الیاف کامپوزیت موجود در آندولین و آندوویلا به  کاهش سر و صدای محیط داخل ویلا نیز کمک میکند. به خصوص در بارش شدید باران، مانع از ورود صدا به داخل سازه ها میشود و نیازی به عایق حرارتی ندارد.

  شرکت ویلانما مجری و نمایندگی فروش آندوویلا

  نصب سریع و امتیازات دیگر آندولین و آندوویلا

  •  وزن سبک و در عین حال مقاوم
  •  مقاوم در برابر باد شدید
  •  ایجاد عایق حرارتی بالا
  •  سازگار با محیط زیست 
  •  طیف رنگی زیبا 
  •  تنوع در شکل ظاهری
  •  قیمت مناسب و ایده ال تری در مقابل متریالهای وارداتی دیگر دارد، اما به دلیل مشکل واردات آندوویلا در ایران، این محصول به دلیل کم بودن آن در داخل کشور به تازگی یا یافت نمیشود یا اگر هم یافت شود قیمت بسیار گرانی نسبت به سال 98 به خود اختصاص داده است.

   

  نمونه عکس های پایین نمایش رنگ بندی ورق های موج دار آندولین میباشند.

  نمایندگی فروش ورق آندولین -ویلانما
  ورقهای اصلی قیر موجدار  
  در تولید این محصول از دو نمونه ی کرکره ای یا همان آندولین و شکل موج های فاصله دار و تایلی با نام آندوویلا برای تنوع نمای ظاهری سقفهای شیروانی استفاده شده است.
   
  عکسی که در زیر مشاهده میفرمایید از ورق آندوویلا رنگ قرمز مشکی میباشد که به صورت طیف رنگی تولید میشود.

   

  اجرای آندوویلا - شرکت ویلانما

   

   ترکیب منحصر به فرد در تولید ورقهای آندولین و آندوویلا

  ورق های شیروانی آندولین و آندوویلا  از مواد قیری تقویت شده با الیاف سلولزی و رزین ترموست تشکیل شده است. همچنین دارای یک فناوری منحصر به فرد در ترکیبات اختصاصی و پیش رنگدانه ای هستند که توسط شرکت آندولین اختراع شده است. نوع رنگ آمیزی این محصول باعث شده تا رنگ به صورت کامل در داخل ورق نفوذ کند و دیگر به هیچ عنوان در دراز مدت، تغییر رنگ در این محصول با وجود تغییرات جوی در مناطق مختلف مشاهده نمیگردد.

   

  قدرت فن آوری تک لایه

  آندولین از قیر طبیعی ورق های موجدار به شکل مساوی و مدل کرکره ای سینوسی تولید شده است. دوام و عملکرد عالی در شرایط فضای بازسقف شیروانی به روش های تولید و مشخصات فنی متریال بستگی دارد. مواد آندولین به عنوان یک تولید تک لایه با ارائه عملکرد فنی برتر و عمر طولانی تر در مقابل فن آوری چند لایه و تک لایه با تکنولوژی مقاوم در برابر ورقه ورقه شدن در طول زمان و تضمین سطح ثابت ازرنگ و کیفیت را برای مشتریان به ارمغان آورده است.

  مزایای آندولین

  1. گواهینامه کیفی محصول 
  2. برش ، شکل دهی ونصب  آسان
  3. ضمانت آب بندی 10 ساله
  4. خواص عالی حفظ رنگ
  5. مقاومت در برابر بادهای شدید
  6. استاندارد کیفیت از اروپا
  7. عایق بندی بالا و عملکرد جذب صدا
  8. زنگ نمی زند ، پوسیده نمی شود و شکننده نمی شود به شرطی که طبق استاندارد به مرحله ی اجرا برسد.
  9. در 4 رنگ حساس به محیط زیست تولید شده است
  10. انعطاف پذیر ، ایده آل برای پروژه های نوسازی
  11. قدمت تولید جهانی  بیش از 75 سال 
   
  آندوویلا در سال 1944 برای اولین بار در فرانسه تولید شد وآندولین به عنوان پیشگام در بام کامپوزیت با وزن سبک شروع به کار کرد. این گروه به سرعت در کل دنیا تکامل یافت و در این راه به نوآوری دست یافت. امروزه شرکت آندولین در بیش از 120 کشور جهان فعالیت و نمایندگی دارد و با استفاده از شبکه قدرتمند شرکتهای خود ، به مشتریان خود خدمات عالی تری را ارائه میدهد.شرکت  آندولین  در حال حاضر حدود 1600 نمایندگی در سرتاسر جهان دارد.
   
  عکس زیر ازنمایشی از ورق های آندولین قرمز میباشد که شکل سینوسی کرکره را دارد و به صورت چند لایه روی هم قرار گرفته است.
   فروش و اجرای آندولین-شرکت ویلانما
   
   
   
  ورق آندوویلا به منظور ارائه یک سبک از سقف شیروانی جذاب برای خانه های ویلایی و حفاظت ازمحیط زیست با تحقیق و بررسی کارشناسان سقف ویلا به مرحله ی تولید انبوه در اکثر کشورها رسیده است. یکی از موارد قابل توجهی که باعث شده آندوویلا ازمتریال های سنتی فراتر باشد، مقاومت در برابر وزش باد و محافظت در برابر باران تند ناشی از باد است.
   
  ورق آندوویلا از کامپوزیت آسفالت با هسته مات فیبر ساخته شده است. این فن آوری کامپوزیت سبک وزن در 70 سال گذشته توسط شرکت  آندولین در سایر مواد بام با نتایج برجسته استفاده شده است. روکش رنگی موجود در آندوویلا  که بر اساس چندین دهه تحقیق و آزمایش استوار است ، لایه دیگری از این متریال می باشد که کیفیت و ماندگاری بالاتری دارد و در دراز مدت تغییر رنگ نخواهد داشت.
   
  عکس زیر نمونه از تایل آندوویلا میباشد که در زیر عکس مشخصات و ابعاد کامل این متریال ثبت شده است.
   
   
  متریال وارداتی آندوویلا- شرکت ویلانما

  نکات مربوط به نصب

  در مرحله ی  نصب ورق آندوویلا باید دقت زیادی اعمال گردد، چون آندولین و آندوویلا متریال نرم محسوب می شوند . تراز بودن سقف، نوع چوب که هم باید چوب چهار تراش روسی باشد و هم به جهت اجرای استاندارد از چوب osb باید استفاده شود تا با مشکلاتی مثل شکستن آندوویلا و نا تراز بودن شیروانی مواجه نشود تا عمر ورق آندوویلا نیز بیشتر باشد.
   
  البته در رابطه با سیستم زیرسازی آندوویلا طبق استاندارد اجرایی پیشنهاد متخصصان شرکت ویلانما این است که حدالامکان از چوب osb استفاده شود.به دلیل اینکه زمانی که چوب osb روی خرپاسازی و تیرریزی نصب میشود، سقف شیروانی کاملا پوشش داده میشود و میتوان به راحتی روی سقف تردد داشت ولی زمانی که چوب چهارتراش با فاصله روی سقف شیروانی نصب میشود تردد روی سقف باید خیلی کمتر شود و زمان تردد روی سقف نیز روی گامهایی که چوب نصب شده تردد صورت بگیرد تا سقف شیروانی با مشکلاتی مانند آب بندی و شکستن ورق  مواجه نشود. در کل آندوویلا یا آندولین به تنهایی مقاومت لازم روی سقف شیروانی را ندارند و در اصل پوشش نهایی محسوب میگردند ، در واقع زیرسازی درست و استاندارد باعث مقاومت و ماندگاریه بالای آندوویلا یا آندولین میگردد.
   
  بیشترین دلیل انتخاب آندوویلا یا آندولین جهت پوشش سقف شیروانی عدم تغییر رنگ و مهم تر از همه جلوگیری از ورود صدای بارندگی به داخل سازه میباشد و این امر زمانی امکان پذیر است که زیرسازیهای مورد نظر کاملا استاندارد باشند.
   
   رنگ بندی ورق آندوویلا و اجرای پروژه های ویلایی - شرکت ویلانما

   

   عکس زیر نمونه ی اجرا شده از ورق آندولین به شکل دوشیب با رنگ قرمز میباشد.
   طراحی شیروانی با ورق آندوویلا- ویلانما
   

  سیستم های آندولین

  ورق آندوویلا  یک محصول خاص و منحصر به فرد با ورقهای پوششی بسیار زیبا است که کاملاً ضد آب میباشد، این سیستم به هیچ لایه ی محافظ دیگری نیاز ندارد . نصب ورق آندوویلا بسیار آسان و سریع صورت میگیرد ولی باید توسط اکیپ اجراییه متخصص و تعلیم دیده مراحل زیرسازی و نصب ورق اجرا شود . آندوویلا نمای ظاهری زیبایی به انواع سازه های ویلایی میبخشد. ورق آندوویلا کاملا سازگار با  محیط زیست است  زیرا از مواد بازیافت شده ساخته می شود. با اجرای متریال آندوویلا پوشش سقف مطلوب ، بادوام و سبک و شیک  را تجربه می کنید.
  * زیبایی
  * نصب سریع
  * وزن سبک
  * عایق حرارتی
  * سازگار با محیط زیست

   مزایای آندوویلا

  ضد آب عالی
  عملکرد آکوستیک خوب
  عایق  حرارتی
  اصول  نصب آندوویلا
  * ورق آندوویلا را می توان در کلیه ی سازه های استاندارد سقف شیبدار  نصب کرد.
  * نصب آندوویلا را از یک جهت ، در جهت مخالف باد شدید شروع کنید. با تراز کردن همپوشانی ها  از ضد آب بودن مناسب اطمینان حاصل فرمایید.
  * آندوویلا در هر همپوشانی و موج ها توسط میخ مخصوص جذب زیرسازی چوب osb  میگردد.
  اتصال دهنده ها
  * پیچ چوب: طول 70 میلی متر که پیچ رزوه دار با کلاهک پلاستیکی قوی میباشد. این اتصال در هر موج ورق باید صورت بگیرد.
  مشخصات فنی آندوویلا
  طول :  106 سانتی متر
  عرض ورق : 40 سانتی متر
  ارتفاع موج: 38 میلی متر
  وزن هر ورق : 1/27 کیلوگرم
  ضخامت ورق: 3 میلیمتر
  وزن ورق در هر متر مربع : 4 کیلوگرم

  نکته ی ضروری در زیرسازی آندوویلا

  نکته ی حائذ اهمیت در رابطه با اجرای ورقهای آندوویلا اینجاست که اگر بخواهیم به طور صحیح متریال کلاسیک آندوویلا را زیرسازی کنیم مثل ورقهای شینگل حتما باید از چوب osb اییگر آلمان جهت زیرسازی استفاده کنیم تا ماندگاری و کیفیت سقف آندوویلا بیشتر باشد و حتی با این کار آب بندی سقف آندوویلا هم عالی تر خواهد بود.
   همچنین چون چوب osb روی سقف شیبدار به طور کامل فرش میشود ، تردد روی سقف نیز راحت و بدون مشکل خواهد بود. متاسفانه بعضی از پیمانکاران به خاطر اینکه هزینه ی چوب( او - اس - بی) نسبت به چوب چهارتراش بیشتر است به دلیل ارائه ی قیمت پایین و برنده شدن در مناقصات اجرای پروژه ، از چوب چهارتراش جهت زیرسازی آندوویلا استفاده میکنند که مطمعنا" مشکلات زیادی را در آینده ی نزدیک  برای سقف شیروانی پیش خواهند آورد که غیر قابل جبران خواهد بود.اگر در اجرای هر پروژه ای با توجه به استانداردها مرحله به مرحله ی کار خود را پیش ببریم،همه چیز طبق روال عادی و با آگاهی کامل پیش خواهد رفت و هم کارفرما و هم خودمان با آرامش ، پروژه ی تحت اختیار را تحویل کارفرما خواهیم داد.
   
  اخیرا" به دلیل مشکلی که در واردات محصولات خارجی با توجه به تحریم های به وجود آمده، ورق های آندولین و آندوویلا در داخل ایران فعلا به صورت جدی محدود شده است و عده ای هم که با هر شرایطی قادر به وارد کردن این محصول هستند و یا دپو داشته اند، از این محدودیت نهایت استفاده را میبرند و با قیمتهای خیلی گران فروش انجام میدهند.
   
  پیشنهاد شرکت ویلانما در این زمینه استفاده از محصول جایگزین آندوویلا با نام رایکا میباشد که در ابعاد 43 سانت * 1.25 با دستگاه کاملا اتومات و با رنگ پودری الکترواستاتیک و پلی اورتان با دستگاه کاموایر رنگ آمیزی صورت میگیرد. جالب است بدانید که جنس ورق رایکا گالوالوم و آلوزینک میباشد و به همین دلیل مشکلات شوره بستن ورق و زنگ زدن ورق مخصوصا" در جاهای رطوبتی را ندارد.
  این محصول از نظر کیفیت و آب بندی از سوی شرکت ویلانما به مدت 5 سال گارانتی میگردد.
  محصول رایکا در قالب ورق نیوزلندی دکرا پرس میشود و پرس دهانه ی این محصول 90 درجه می باشد، به همین دلیل از نظر آب بندی در پایین ترین درصد شیب نیز کاملا آب بند میباشد.
  محصول رایکا با قالب نیوزلندی در رنگ های کلاسیک،سوپرمات مدرن و طرح سنگریزه ای تولید و عرضه میگردد.
  این محصول داخلی قابل رقابت با متریالهای وارداتی میباشد و همچنین نسبت به متریال های وارداتی با قیمت خیلی پایین تری تولید و عرضه میگردد.
  مزیت استفاده از متریالهای باکیفیت داخلی این است که در همه حال در دسترس هست و مشکلات کسری ورق و یا عدم وجود رنگ دلخواه را نخواهد داشت.
  متاسفانه اخیرا" در رابطه با واردات اکثر متریالها در داخل کشور مشکلات زیادی به وجود آمده است. بدین معنی که اگر هم وارد میشود خیلی کم هست و سریع تمام میشود و در عین حال هر زمان که وارد میشود با افزایش قیمت در داخل مواجه هستیم . اگر هم خرید از سوی کارفرما صورت بگیرد باید به اندازه ای دقیق باشد که کسری نداشته باشد که پروژه نیمه تمام باقی بماند.
  امید است ورق آندوویلا هم مثل ورق شینگل سنگریزه ای در داخل کشور به مرحله ی تولید برسد تا این مشکلات را هم از پیش روی برداریم تا کارفرماها و مشتریان محترم نیز با خیال آسوده اقدام به خرید این نوع از متریال ها بنمایند.
  حتما در جریان هستید که علت اصلیه انتخاب ورق آندوویلا توسط اکثرمشتریها ، به دلیل عدم نیاز به عایق حرارتی و رطوبتی و همچنین مقاومت بالا در برابر عدم انتقال صدای بارندگی به داخل سازه های ویلایی میباشد.در نظر داشته باشید که ورق آندوویلا در صورت اجرای خارج از استاندارد و رعایت نکردن فواصل تیرریزی و استانداردهای اجرایی با مشکلاک جدی مواجه خواهد شد.
  شرکت ویلا نما

  شركت ویلانما از سال ١٣٧٩ شروع به فعالیت در زمینه تولید، فروش و اجرای انواع متریالهای شیروانی از جمله ورقهای طرح سفال نموده است ، همچنین این شركت نمایندگی فروش كلیه متریالهای وارداتی مانند دكرا، شینگل و آندوویلا را در دست دارد و اجرای كلیه متریالهای وارداتی و داخلی را با ٥ سال گارانتی بی قید و شرط به عهده گرفته است. جهت اعتماد بیشتر به شركت ویلانما، از رزومه های اجرایی این شركت در اكثر مناطق ویلایی كشور بازدید به عمل آورید.

  09123542790 پاسخگویی و مشاوره ی رایگان در طول روزحتی ایام تعطیل

  محتوای بیشتر در این بخش:« سقف بام شیروانی چگونه است؟

  تماس با ما

  آدرس دفتر مرکزی: تهران، سعادت آباد،بالای میدان کاج، کوچه 12پلاک 37 طبقه سوم واحد 5

  دفتر مرکزی شمال تهران :  02122338952

  دفتر غرب تهران: 02144385447

  کارخانه جنوب تهران : 02155315464

  شماره تماس مستقیم مدیرعامل ویلانما : 09123542790   مهدی نوبخت

  ایمیل : vilanama20@gmail.com