چاپ کردن این صفحه

 ورقهای سنگریزه ای

شايد در نگاه اول ورق هاي سنگریزه ای که با نام تجاری دکرا معروف است از نظر ظاهر شبيه به برخي از ورق هاي ديگر باشد، اما در واقع اين ورق ها داراي ويژگي هاي منحصر به خودشان مي باشند كه آنها را از ديگر ورق ها متمايز مي كند و به يكي از محصولات پر طرفدار در پوشش سقف هاي شيب دارشیروانی سنگریزه ای  تبديل کرده است. در ادامه مطلب به برسي اين ويژگي ها خواهيم پرداخت. اين ورق هاي سنگریزه ای از محصولات توليدي كشور كره جنوبي ، نیوزلند،بلژیک و کانادا مي باشند كه در مدل هاي مختلف و متنوع توليد و به کشورمان وارد شده اند. از اين ورق ها عموما در ساخت سقف هاي شيب دار در مناطق داراي بارندگي زياد بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد، بنابراين بايد داراي ساختار بسيار مقاوم و همچنين زيبا و متنوع جهت حفظ زيبايي نماي پوشش سقف ساختمان ها  و ویلاهای لوکس و زیبا باشند.

 

 آلیاژ مورد استفاده در ورقهای سنگریزه ای

براي ساخت اين محصولات از آلياژي به نام گالوالوم استفاده شده است

گالوالوم چیست؟

ورق فولادی کربنی با پوششی از آلیاژ روی (zn) و آلومینیوم که طی فرآیند hot-Dip به طور پیوسته پوشش میگردد که به نام گالوالوم شناخته میشود.مقدار اسمی ترکیب این پوشش شامل 55 ./. فلز آلومینیوم و 43.5./. فلز روی (zn) میباشد. بنابراین در ترکیب آلیاز گالوالوم مقدار 1.5./. عنصر سیلیکون نیز وجود دارد که حضور سیلیکون تاثیری در افزایش مقاومت به خوردگی ندارد، بلکه مزیت سیلیکون در افزایش قدرت چسبندگی پوشش گالوالوم به سطح فولاد میبلشد.به طوری که قابلیت تغییر فرم(خمکاری) و کشش را افزایش داده و چسبندگی پوشش را به خوبی حفظ میکند.با حضور دو عنصر مقاوم به خوردگی (AL-ZN) در آلیاژ گالوالوم این پوشش به عنوان برترین و با کیفیت ترین پوشش مقاوم به خوردگی برای ورق های فولادی مطرح میباشد.کیفیت  اين محصول باعث شده است که این متریال نسبت به ورق هاي مشابه مانند گالوانيزه و... برتري خاصی داشته باشد.
از ديگر ويژگي هاي ورق سنگریزه ای وزن بسيار سبك آن مي باشد كه موضوع بسيار مهمي براي طراحان و سازندگان ساختماني است. البته بايد به اين نكته توجه كنيم كه وزن سبك اين محصول  باعث كاهش مقاومت و استحكام آن نشده بلكه در عين حال كه سبك است داراي استحكام و مقاومت بسيار بالایی مي باشد و توانسته  است استاندارد هاي زیادی را كسب کند و در آزمايش هاي مختلف بين المللي پذيرفته شود، كه اين يك عامل بسيار خوب براي استفاده از اين ورق ها در ساخت سقف شیروانی مي باشد.
 NEYT5068

روش حمل و نقل و نصب ورقهای سنگریزه ای

حمل و نقل  ورق هاي سنگریزه ای بسيار آسان است و همچنين قابل نصب بر روي سازه هاي مختلف فلزي و چوبي ميباشد. استفاده از اين ورق ها در ساخت سقف، ايمني ساختمان شما را در برابر بلاياي طبيعي بالا مي برد. ورق هاي سنگریزه ای داراي 8 لايه هستند كه در زير آن ها را نام مي بريم:
1. لعاب شفاف محافظ آكريليك
2. لايه سنگريزه اي
3. پوشش چسباننده اصلي
4. لايه محافظ سطح
5. آلياژ آلومينيوم و روي
6. هسته فولادي
7. آلياژ آلومينيوم و روي
8. لايه محافظ سطح
 

ویژگی های ورقهای سنگریزه ای

ازويژگي هاي ديگر اين ورق ها مي توانيم ظاهر زيبا، رنگ بندي متنوع ، عدم تغيير رنگ در دراز مدت، سرعت نصب بالا، عايق صوتي و حرارتي،مقاومت بالا در برابر آتش سوزي، برف و يخبندان، قابليت همپوشاني عالي، ضد زنگ و ضد رسوبات و  ويژگيهای بسيار ديگری را نام برد. ورقهای سنگریزه ای  در قالبهای کلاسیک و طرح شینگل تولید میشوند.
 

مشخصات ورقهای سنگریزه ای  به شرح زير مي باشد

وزن تايل: 3 كيلوگرم
طول تايل: 1265 ميلي متر
عرض تايل: 370 ميلي متر
پوشش تايل در متر مربع: 2.14 متر مربع
طول همپوشانی تايل: 1335 ميلي متر 
مدل رومان كلسيك: اين مدل تقريبا شبيح مدل spany  است ولي داراي يكسري لكه هاي ي است كه زيبايي خاصي به تايل ميبخشد. مشخصات فني اين مدل، وزن تايل: 3 كيلوگرم طول تايل: 1265 ميلي متر عرض تايل: 370 ميلي متر پوشش تايل در متر مربع: 2.14 متر مربع طول همپوشاني تايل: 1335 ميلي متر مربع .
 

مشخصات فني مدل كلاسیک:

وزن تايل: 3 كيلوگرم
طول تايل: 1260 ميلي متر
عرض تايل: 370 ميلي متر
پوشش تايل در متر مربع: 2.2 متر مربع
طول همپوشاني تايل: 1318 ميلي متر مربع .
 

 مشخصات فني مدل پيانو یا طرح شينگل دکرا

وزن تايل: 3 كيلوگرم
طول تايل: 1280 ميلي متر
عرض تايل: 360 ميلي متر
پوشش تايل در متر مربع: 2.17 متر مربع طول
همپوشاني تايل: 1338 ميلي متر مربع.
 
کلیه خدمات اجرایی شرکت ویلانما در اقصی نقاط ایران عزیز اعم از لواسانات تهران،منطقه ی شمال تهران،مناطق ویلایی دماوند،آبسرد،گیلاوند،مناطق شمال ایران اعم ازنور،رویان،آمل،بابل،چمستان،چالوس،نمک آبرود،کلاردشت،کلارآباد،نوشهر و همچنین استان های کرمان،اصفهان،شیراز،قم،کاشان و تمام مناطق ویلایی و همچنین همه ی استان های ایران با حمل و نصب به صورت کامل و به قیمت روز تهران اجرایی میگردد،فقط برای شهرهای خارج از محدوده ی تهران برای استقرار اکیپ اجراییه شرکت باید از طرف کارفرما اسکان تهیه گردد.
این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)
خواندن 1301 دفعه