Loading...
ویژگیهای منحصر به فرد ورقهای سنگریزه ای

ویژگیهای منحصر به فرد ورقهای سنگریزه ای

نوشته شده توسط ویلانما

   ورقهای سنگریزه ای

  شاید در نگاه اول ورق های سنگریزه ای که با نام تجاری دکرا معروف است از نظر ظاهر شبیه به برخی از ورق های دیگر باشد، اما در واقع این ورق ها دارای ویژگی های منحصر به خودشان می باشند كه آنها را از دیگر ورق ها متمایز می كند و به یكی از محصولات پر طرفدار در پوشش سقف های شیب دارشیروانی سنگریزه ای  تبدیل کرده است. در ادامه مطلب به برسی این ویژگی ها خواهیم پرداخت. این ورق های سنگریزه ای از محصولات تولیدی كشورهای كره جنوبی ، نیوزلند،بلژیک و کانادا می باشند كه در مدل های مختلف و متنوع ، تولید و به کشورمان وارد شده اند. از این ورق ها عموما در ساخت سقف های شیب دار در مناطق رطوبتی و دارای بارندگی زیاد بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد، بنابراین باید دارای ساختاری بسیار مقاوم و همچنین زیبا و متنوع جهت حفظ زیبایی نمای پوشش سقف ساختمان ها و ویلاهای لوکس و زیبا باشند.

   

   آلیاژ مورد استفاده در ورقهای سنگریزه ای

  برای ساخت این محصولات از آلیاژی به نام گالوالوم استفاده شده است

  گالوالوم چیست؟

  ورق فولادی کربنی با پوششی از آلیاژ روی (zn) و آلومینیوم که طی فرآیند hot-Dip به طور پیوسته پوشش میگردد که به نام گالوالوم شناخته میشود.مقدار اسمی ترکیب این پوشش شامل 55 ./. فلز آلومینیوم و 43.5./. فلز روی (zn) میباشد. بنابراین در ترکیب آلیاز گالوالوم مقدار 1.5./. عنصر سیلیکون نیز وجود دارد که حضور سیلیکون تاثیری در افزایش مقاومت به خوردگی ندارد، بلکه مزیت سیلیکون در افزایش قدرت چسبندگی پوشش گالوالوم به سطح فولاد میبلشد.به طوری که قابلیت تغییر فرم(خمکاری) و کشش را افزایش داده و چسبندگی پوشش را به خوبی حفظ میکند.با حضور دو عنصر مقاوم به خوردگی (AL-ZN) در آلیاژ گالوالوم این پوشش به عنوان برترین و با کیفیت ترین پوشش مقاوم به خوردگی برای ورق های فولادی مطرح میباشد.کیفیت  این محصول باعث شده است که این متریال نسبت به ورق های مشابه مانند گالوانیزه و... برتری خاصی داشته باشد.
  از دیگر ویژگی های ورق سنگریزه ای وزن بسیار سبك آن می باشد كه موضوع بسیار مهمی برای طراحان و سازندگان ساختمانی است. البته باید به این نكته توجه كنیم كه وزن سبك این محصول  باعث كاهش مقاومت و استحكام آن نشده بلكه در عین حال كه سبك است دارای استحكام و مقاومت بسیار بالایی می باشد و توانسته  است استاندارد های زیادی را كسب کند و در آزمایش های مختلف بین المللی پذیرفته شود، كه این یك عامل بسیار خوب برای استفاده از این ورق ها در ساخت سقف شیروانی می باشد.
   NEYT5068

  روش حمل و نقل و نصب ورقهای سنگریزه ای

  حمل و نقل  ورق های سنگریزه ای بسیار آسان است و همچنین قابل نصب بر روی سازه های مختلف فلزی و چوبی میباشد. استفاده از این ورق ها در ساخت سقف، ایمنی ساختمان شما را در برابر بلایای طبیعی بالا می برد. ورق های سنگریزه ای دارای 8 لایه هستند كه در زیر آن ها را نام می بریم:
  1. لعاب شفاف محافظ آكریلیك
  2. لایه سنگریزه ای
  3. پوشش چسباننده اصلی
  4. لایه محافظ سطح
  5. آلیاژ آلومینیوم و روی
  6. هسته فولادی
  7. آلیاژ آلومینیوم و روی
  8. لایه محافظ سطح
   

  ویژگی های ورقهای سنگریزه ای

  ازویژگی های دیگر این ورق ها می توانیم ظاهر زیبا، رنگ بندی متنوع ، عدم تغییر رنگ در دراز مدت، سرعت نصب بالا، عایق صوتی و حرارتی،مقاومت بالا در برابر آتش سوزی، برف و یخبندان، قابلیت همپوشانی عالی، ضد زنگ و ضد رسوبات و  ویژگیهای بسیار دیگری را نام برد. ورقهای سنگریزه ای  در قالبهای کلاسیک و طرح شینگل تولید میشوند.
   

  مشخصات ورقهای سنگریزه ای  به شرح زیر می باشد:

   

  مشخصات فنی مدل كلاسیک:

  وزن تایل: 3 كیلوگرم
  طول تایل: 1260 میلی متر
  عرض تایل: 370 میلی متر
  پوشش تایل در متر مربع: 2.2 متر مربع
  طول همپوشانی تایل: 1318 میلی متر مربع .
  ساختار اجرایی و رنگ بندی ورقهای سنگریزه ای دکرا 

   مشخصات فنی مدل پیانو یا طرح شینگل دکرا

  وزن تایل: 3 كیلوگرم
  طول تایل: 1280 میلی متر
  عرض تایل: 360 میلی متر
  پوشش تایل در متر مربع: 2.17 متر مربع طول
  همپوشانی تایل: 1338 میلی متر مربع.
   

  تماس با ما

  آدرس دفتر مرکزی: تهران، سعادت آباد،بالای میدان کاج، کوچه 12پلاک 37 طبقه سوم واحد 5

  دفتر مرکزی شمال تهران :  02122338952

  دفتر غرب تهران: 02144385447

  کارخانه جنوب تهران : 02155315464

  شماره تماس مستقیم مدیرعامل ویلانما : 09123542790   مهدی نوبخت

  ایمیل : vilanama20@gmail.com