سقف شیبدار چیست؟

اصولا ساخت ویلا در مناطقی صورت میگیرد که آب و هوایی معتدل و پاکیزه دارند.در جاهایی که آب و هوای پاک دارند بارش برف و باران نسبت به جاهای دیگر زیادتر است و فصل سرما زودتر میرسد.در مناطقی شمال کشور که بارش باران زیادی را شاهد هستیم و در مناطقی مثل دماوند نیز با بارش شدید برف رو به رو هستیم.هدف از ساخت ویلا استفاده ی همیشگی و روزانه نیست. اکثر مردم زمان تعطیلات به سراغ ویلای خود میروند و چند روزی از آب و هوای آن منطقه استفاده می کنند.به همین منظور مدت زمان زیادی را دور از ویلای خود هستند و اطلاعی از وضعیت سقف و جاهای دیگر ویلا ندارند.

لزوم اجرای سقف شیبدار در مناطق ویلایی

به همین منظور باید از سقف شیبدار جهت پوشش سقف ویلا استفاده کنند تا زمان بارش باران و برف نشینی روی سقف ویلا با مشکلات آب بندی سقف رو به رو نشوند.چون اگر سقف صاف اجرا شود در زمان بارش برف روی سقف سنگینی خواهد کرد و به احتمال زیاد موجبات خسارت بر روی سقف ویلا ایجاد خواهد شد.استفاده از سقف شیبدار هم به مقاومت سقف ویلا می افزاید و هم باعث میشود که ویلا زیبایی خاصی داشته باشد.اخیرا نیز به جهت ماندگار بودن سقف شیبدار و داشتن عمر بالای ویلا از متریال های کلاسیک و جدیدتری استفاده میشود تا سقف شیبدار جلوه ی عالی تری داشته باشد.

پیشنهاد اجرای متریال های وارداتی کلاسیک جهت پوشش سقف ویلا

جهت پوشش سقف ویلا از متریال های وارداتی نیز استفاده های شایانی میشود.ورقهایی با جنس آلومینیوم با نامهای تجاری متفاوتی مثل دکرا،آلمت،تاپ تایل،کینگستون،متروتایل  که از کشورهای نیوزلند،بلژیک،کانادا و کره وارد ایران میشوند که دارای آلوزینک،آنتی باکتریال،آلیاژ مس و سنگریزه های طبیعی هستند که زمان بارش باران روی سقف نیز عایق صدا دارند و برای مناطق رطوبتی نیز عالی هستند.

7677ee1d3c98b25c1dd3d2d74a4f4a63

استفاده از ورقهای کلاسیک داخل کشور

ورقهای ایرانی کلاسیک هم وجود دارند که جهت پوشش سقف شیبدار مورد استفاده قرار میگیرند که کیفیت آنها هم خوب است و قابلیت رقابت با متریال های وارداتی را دارند.شرکت بام تایل با تولید ورقهای طرح سنگریزه ای با پایه رنگ پلی اورتان سه پوششه که دارای آلوزینک میباشد گزینه ی مناسب و عالی ایرانی جهت پوشش سقفهای شیبدار میباشد. شرکت ویلانما در زمینه ی اجرای انواع سقفهای شیبدار با بیش از دو دهه سابقه ی اجرایی و با ارائه ی رزومه های اجرایی سقف شیبدار در اکثر مناطق ویلایی کشور با ارائه ی طراحی سه بعدی سقف شیبدار قبل از اجرای سقف ویلا،آماده ی ارائه ی خدمات در سراسر کشور با گارانتی 20 ساله میباشد.

 

انواع مختلف سقف

 
وقتی صاحبان خانه سعی می کنند بین انواع سقف شیب دار برای خانه خود تصمیم بگیرند ، چیزهایی کمی مشکل خواهد بود. خوشبختانه تیم ما در اینجا در بام استاندارد آمریکا آماده کمک است.
 

اساساً سقف ها را می توان به دو دسته اصلی تقسیم کرد:

از سقف های مسطح معمولاً در ساختمان های تجاری استفاده می شود. آنها نسبتاً آسان تر نیز هستند. با این حال آنها به اندازه انواع مختلف سقف شیب دار از نظر زیبایی شناسی خوشایند نیستند. ما معمولاً آنها را در مورد املاک مسکونی توصیه نمی کنیم. ما آنها را برای خواص تجاری توصیه می کنیم.
onduline roofing 

سقف تخت

انواع سقف شیب دار بیشتر برای خواص مسکونی متداول است. آنها چند کاره هستند. آنها نه تنها از نظر زیبایی شناختی خوشایند تر هستند بلکه اجازه نمی دهند عناصر طبیعی در بالای آن جمع شوند. از آنجا که این سقف ها از نوع سقف شیب دار هستند ، تمام آب ، خاک و سایر عناصر خارجی به سادگی از بین می روند. کارشناسان ما در اینجا با استاندارد Standard Roofing ، محبوب ترین انواع انواع سقف شیب دار را روشن می کنند.
شیب سقف
قبل از شروع صحبت در مورد انواع مختلف سقف شیب دار ، ما در مورد آنچه قدم زدن صحبت خواهیم کرد. Pitch هنگام صحبت در مورد انواع سقف شیب دار یک عامل بسیار مهم است. این تعیین می کند که چه نوع سقف بهترین گزینه برای یک خانه خواهد بود. برای ساده تر کردن آن ، زمین در اصل شیب سقف شما است. زمین سقف تأثیر عمده ای در چگونگی ظاهر شدن یک خانه خواهد داشت. شرایط آب و هوایی باید یکی از مهمترین عوامل در تصمیم گیری برای زمین بام خود باشد. بدیهی است برای مناطقی که میزان بارندگی بیشتری در یک سال انباشته است ، سقف های مسطح ایده خوبی نخواهد بود. از طرف دیگر ، انواع سقف شیب دار بیشتر که از طبیعت تندتر هستند می توانند منجر به ریزش برف و ریزش افراد شوند. به همین دلیل مهم است که زمین درست داشته باشید.
 

انواع مختلف شیب دار

در این پست در مورد پنج مورد از انواع متداول سقف شیب دار صحبت خواهیم کرد. این سبک های محبوب تر هستند. صاحبان خانه عاشق احساس و شخصیتی هستند که به خانه هایشان می آورند.
Onduline System Dimensions 

پشت بام شیروانی دار 

سقف شیروانی تقریباً محبوب ترین سبک برای انواع سقف شیب دار است. یک راه آسان برای شناسایی این نوع سقف با یادآوری نحوه ظاهر خانه ها در قطعات بازی Monopoly است. دو پانل مستطیل شکل ، معمولاً به اندازه مساوی ، برای ایجاد یک خط الراس به یکدیگر می پیوندند و شما یک سقف شیروانی دریافت می کنید. این سبک از انواع سقف شیب دار ، صنعتی معمولی برای اقامتگاه ها است. مالکان خانه می توانند برای ساخت این سقف مواد متفاوتی پیدا کنند. معماران هنگام طراحی چنین سقف ها توجه ویژه ای می کنند تا از زاویه 45 درجه جلوگیری کنند. این مطابق با هنجارها و استانداردهای صنعت است. با انجام چنین کاری ، معماران دیوارهای بیرونی را کوتاهتر می کنند. این امر باعث تأکید بیشتر روی سقف می شود. همچنین به منزل یک کلیت متعادل تر و دلپذیر به خانه می دهد.
 
 
با خیال راحت می توان از سقف نمکدان به عنوان خاموش کردن یک سقف شیروانی نام برد. این سبک از انواع سقف شیب دار تقریباً مشابه سقف شیروانی است. تفاوت در طول تابلوهای سقف تشکیل الراس وجود دارد. در این سبک ، یک طرف از طرف دیگر طولانی تر است. به خانه می دهد شخصیت متمایز خودش است. این سقف ها معمولاً در خانه های مستقل استفاده می شوند. آنها محصولی از معماری قرن بیستم هستند. کارشناسان ما پیشنهاد می کنند که این سقف همچنین سعی در دستیابی به شیب بیشتر سقف دارد. این از نظر یکپارچگی معماری نتایج بهتری می یابد.
 
سبک دیگر انواع محبوب سقف شیب دار سقف Gambrel  صاحبان خانه این را دوست دارند! دارای دو صفحه سقفی مساوی در هر دو طرف است. با این حال آنها مانند سایر انواع سقف شیب دار مستقیم هم تراز نیستند. سقف های گامبل دارای دو شیب هستند که در تصویر کوچک بالا می بینید. در اصل ، همان خانه است اما دارای دامنه های مختلف سقف است. زاویه شیب گسترده تر و زاویه شیب پایین تر تندتر به سقف های Gambrel شکل متمایز می بخشد. کارشناسان ما خاطرنشان کردند که این سقف منشأ هلندی دارد. نکته مثبت بزرگ این نوع شیب سقف این است که ضمن حفظ تمام خصوصیات یک سقف شیب دار ، فضای موجود در نواحی فوقانی خانه را افزایش می دهد.
 
به سقف منصارد نیز 4 سقف کناری شیب دار گفته می شود. دلیل این امر آن است که دارای 4 ضلع شیب دار است.نظر شبیه به سقف  تفاوت این است که از همه طرف شیب وجود دارد. به دلیل شکل این نوع سقف های شیب دار ، سطح بالایی خانه فقط از فاصله نه از نزدیک قابل مشاهده خواهد بود. کارشناسان ما خاطرنشان می کنند که منشا این سقف ها از نظر طبیعت فرانسوی است. در حقیقت ، معنای تحت اللفظی منصار به معنای "فضای اتاق زیر شیروانی" است. این شهر  Gambrel مشهور است.
 

سقف هرمی

سقف های هرمی دارای شیب 4 طرفه مشخصه مانند پسر عموی خود ، سقف های منصرد هستند. این سقف ها مانند هرم شکل دارند. این ساختمانها برای ساختمانهای کوچکتر مانند کلبه ها ، انبارها و غیره ایده آل هستند. معماری مدرن پر از این نوع سقف ها است. به این دلیل که آنها متعادل و آسان برای ساختن هستند. این سقف ها می توانند از همه طرف دارای شیب کم باشند و هنوز هم بهترین نتیجه را برای یک سقف به دست می آورند. کارشناسان ما پیشنهاد می کنند که این سقف ها باعث می شوند ساختمانها نیز از نظر انرژی کارآمد باشند.
 
انواع سقف شیب دار: خلاصه
سقف های شیب دار بهترین گزینه برای اقامتگاه ها و خانه ها است. آنها کارآمد ، از نظر زیبایی شناسی خوشایند و کاربردی هستند. عواملی مانند آب و هوا ، هزینه ها ، محلات نیز نوع سقف مورد نظر خود را تعیین می کنند.
  خانه ای با پشت بام
سقف یکی از مهمترین قسمت های هر ساختمان است که به عنوان اولین خط دفاعی از همه خطرات زیست محیطی عمل می کند.
سقف های پشت بام اغلب با ظاهری کلاسیک تر در طول سال ها شکل گرفته است. گفته می شود ، حقیقت این است که آنها رایج ترین و کارآمدترین راه حل برای اطمینان از حداکثر حفاظت هستند.
 
مزایای اصلی سقف زیر زمینی
سبک
عایق حرارتی
ذخیره انرژی
محافظت در برابر خطرات محیطی
فضای اضافی مقرون به صرفه
طول عمر بیشتر
استفاده مجدد از آب باران
پایداری
images 3 

عایق حرارتی

ساختمانهای با سقف زیر زمین تقریباً 10-15٪ فشرده تر از ساختمانهایی که دارای یک سقف مسطح هستند. این کاهش قابل توجه با محدود کردن اندازه سطح در معرض بیرونی به عایق حرارتی بالاتر تبدیل می شود.
 
ذخیره انرژی
پاکت ساختمان مسئولیت از بین رفتن حدود 25-35٪ انرژی در داخل ساختمان است. سقف های زیر زمینی ساخته شده اند تا تهویه طبیعی بین لایه بیرونی و ساختمان حفظ شود و انرژی خود را حفظ کند.
 

محافظت در برابر خطرات محیطی

سقف های استوانه ای ساخته شده اند تا در برابر برف ، یخ ، آب و باد مقاومت کنند. به صورت مثلث ، آنها پایدار ، قوی تر هستند و از زهکشی کامل آب اطمینان دارند.
 

فضای اضافی مقرون به صرفه

این نوع سقف امکان اتاق های اضافی یا فضای ذخیره سازی زیر آنها را فراهم می کند ، بدون اینکه نیازی به اضافه کردن کف اضافی (و پرهزینه) به کل ساختمان باشد.
 

طول عمر بیشتر

برای جلوگیری از نشت ، سقف های تخت نیاز به نگهداری مداوم سیستم زهکشی آنها دارند. در حالی که سقف های زیر زمینی معمولاً گران تر هستند ، اما تعمیرات ارزان تر و کم تر این مسئله را جبران می کند.
 
این امر به ویژه صادق است زیرا سقف در تخته سنگ طبیعی با کیفیت بالا پوشیده شده است و طول عمر آن بیش از 100 سال است و نیازی به هیچ نوع نگهداری نیست.
 

استفاده مجدد از آب باران

این نوع سقف استفاده مجدد از آب باران را نسبت به سقف های مسطح راحت تر می کند. سیستم زهکشی خارجی اصلاح و تغییر مسیر آسانتر است.
 
علاوه بر این ، برخی از کاشی های سقفی بام مانند تخته سنگ طبیعی که بدون استفاده از محصولات شیمیایی تولید می شوند ، هیچ تاثیری در کیفیت آب ندارند.
 

پایداری

طیف گسترده ای از کاشی های بام با اعتبار پایدار وجود دارد ، و پانل های خورشیدی به راحتی و به راحتی در ساختار یک سقف زیر زمینی یکپارچه می شوند.
 
جمع کننده خورشیدی thermoslate Pyrenees
اگر خصوصیات فنی و زیبایی شناختی سقف های زیرزمینی را به خصوصیات تخته سنگ طبیعی CUPA PIZARRAS اضافه کنیم ، نتیجه آن یک خط دفاعی طولانی و پایدار بی نظیر برای هر ساختمان است.
 
 

لیست اشکال سقف

اشکال سقف از منطقه به منطقه تفاوت زیادی دارد. عوامل اصلی تأثیرگذار در شکل سقف ها ، آب و هوا و مواد موجود برای ساختمان سقف و پوشش بیرونی است. اصطلاحات سقف نیز کاملاً دقیق تعریف نشده است. کاربردها از منطقه ای به منطقه دیگر ، یا از یک سازنده یا معمار به دیگری متفاوت است.
 
اشکال سقف از تقریباً مسطح تا سطح شیبدار متفاوت است. آنها می توانند قوسی یا گنبدی باشند. یک ورق مسطح یا یک مجموعه پیچیده از شیب ها ، شکاف ها .
  

فهرست انواع شیروانی

تخت : اینها در ساختمانهای سنتی در مناطقی که میزان بارش کم دارند یافت می شود. مواد مدرن که از نظر آب بسیار غیرقابل نفوذ هستند ، سقفهای بسیار ریز سطح بسیار زیاد که در ساختمانهای بزرگ تجاری یافت می شوند را ممکن می سازند. اگرچه صاف نامیده می شوند اما معمولاً به آرامی در آن قرار دارند.
تراس پشت بام (از جمله باغ بام) : همان با محافظت در برابر ریزش مانند بالکن ، دیواره های پاراپه یا تختخواب های گیاهان مرتفع اطراف که از آن به عنوان یک اتاق نشیمن یا غذاخوری عمومی استفاده می شود.
سقف های یک تخته ( این جا به معنای هواپیمای سقفی است نه شیب) و دلالت بر آن دارد که یک سقف مسطح نیست.
پشت بام یک تکه (ریخته گری ، اسکیلیون ، سقف بدون چربی) [2] : سقف با یک شیب ، به لحاظ تاریخی به یک دیوار بلندتر وصل شده است.
اره دندان : سقف متشکل از یک سقف منفرد یا برای ساختمانهای بزرگتر ، سری بامهای تک قیر دارای سطوح عمودی لعاب و به سمت بالا به حالت کلی به سمت بالا از استوا قرار دارد ، اگرچه جهت های دیگر در صورت تابش مستقیم آفتاب مورد نظر و در کجای آن قرار دارند. در غیر این صورت دسترسی به پشت بام غیر ممکن است. تاپ های سقف مات هستند و به طور سنتی کارگران و ماشین آلات را از نور مستقیم خورشید محافظت می کنند . این نوع سقف معمولاً نور طبیعی را در یک کارخانه پذیرفته و در نیمکره شمالی با نام "نور لایت" نیز شناخته می شود که حاکی از هواپیمای مجرد است.
HXAY7507

سقف های چند قلو:

شیروانی (مسطح ، دونفره ، اوج ، زین ، زین بسته ، زین ، [5] دهانه سقف [6] ): طرحی ساده از سقف که به شکل V شکل معکوس شکل گرفته است.
Cross gabled: نتیجه پیوستن به دو یا چند بخش سقف گسسته شده به یکدیگر ، تشکیل یک شکل T یا L برای ساده ترین اشکال یا هر تعداد شکل پیچیده تر.
همچنین به زمین سقف ، کلاغ پله ، پله پله ، دار و شیروانی بروید : یک سقف شیروانی با دیوارهای حاشیه انتهایی آن در زیر بطرف کمی به سمت بالا و به شکل شبیه به مراحل.

یک قاب

نیم لگن (شیروانی قفل شده): ترکیبی از شیروانی و قفل لبه دار (سقف شیروانی بدون تغییر در دیوارها) با قسمت هیپ در بالا و بخش شیروانی پایین.
شیروانی هلندی ، گبلت : ترکیبی از شیروانی و شیروانی با شیروانی (دیوار) در بالا و پایین پایین لگن. یعنی ترتیب مخالف سقف نیم لگد . بزرگ شدن طاقچه های تشکیل پناهگاه در اطراف ساختمان نتیجه ای است که دیواره شیروانی مطابق با سایر دیواره های ساختمانها است ، مگر اینکه شیروانی یا شیروانی فوقانی یا فرورفتگی باشد یا پس گرفته شود.
Saltbox ، Catlide: سقف شیروانی با یک طرف بلندتر از طرف دیگر ، و به این ترتیب به زمین نزدیکتر است ، مگر اینکه زمین یک طرف تغییر کند.
Outshot یا Catlide: یک ضربدری از یک سقف اصلی شبیه به یک لاغر به لبه بلکه یک بام فوقانی است.
پشت بام بنت: یک قایق معکوس یا سقف منصرد با قسمت پایین در قسمت پایین تر از قسمت فوقانی.
مانیتور سقف: سقف با مانیتور ؛ یک سازه بلند که بخشی یا تمام راه را در امتداد خط الراس یک سقف دو طرفه دارد ، با سقف خود موازی با سقف اصلی دارد.
سقف پروانه ( سقف V ، [7] سقف لندن [8] ): سقف V شکل شبیه به یک کتاب باز است. یك كینك پشت بام را به دو قسمت كه از یك زاویه كاف به سمت یکدیگر در حال چرخش هستند جدا می كند.
کاراهافو : نوعی شیروانی که در برخی از ساختمانهای سنتی ژاپنی یافت می شود.
سقف پنهان : نوعی ساخت سقف ژاپنی.
باسن ، باسن : یک سقف کوهپایه نسبت به یک جفت جهت (به عنوان مثال NS یا EW) برای یک سقف شیروانی در دو جفت جهت شیب دار است (به عنوان مثال NS و EW) .
نیم بغل: ترکیبی از شیروانی و سقف کوهی. (بالا را ببین.)
شیروانی هلندی ، گاوبلت: دورگه معکوس از یک بام و سقف شیروانی.
Cross hipped: نتیجه پیوستن دو یا چند بخش بام لگن به یکدیگر ، تشکیل یک شکل T یا L برای ساده ترین اشکال یا هر تعداد شکل پیچیده تر.
Satari: یک نوع سوئدی در سقف مانیتور . یک سقف دو لگن با یک دیوار عمودی کوتاه معمولاً با پنجره های کوچک ، معروف از قرن 17th در ساختمان های رسمی. [ نیاز به استناد ] ( Säteritak به زبان سوئدی.)
Mansard (سقف فرانسوی): سقف با زمین که به یک شیب کم عمق بالای یک شیب تندتر تقسیم شده است. شیب تند ممکن است منحنی باشد. عنصری از سبک معماری امپراتوری دوم (سبک منصرد) در ایالات متحده است
Gambrel ، curb، curb : سقف شبیه به mansard اما در یک جهت به جای هر دو شیب دار است.
بلوز (گشاد ، شعله ور): سقف با شیب کم عمق زیر شیب تندتر در تپه ها. با سقف ناقوس مقایسه کنید.

کلیه خدمات اجرایی شرکت ویلانما در اقصی نقاط ایران عزیز اعم از لواسانات تهران،منطقه ی شمال تهران،مناطق ویلایی دماوند،آبسرد،گیلاوند،مناطق شمال ایران اعم ازنور،رویان،آمل،بابل،چمستان،چالوس،نمک آبرود،کلاردشت،کلارآباد،نوشهر و همچنین استان های کرمان،اصفهان،شیراز،قم،کاشان و تمام مناطق ویلایی و همچنین همه ی استان های ایران با حمل و نصب به صورت کامل و به قیمت روز تهران اجرایی میگردد،فقط برای شهرهای خارج از محدوده ی تهران برای استقرار اکیپ اجراییه شرکت باید از طرف کارفرما اسکان تهیه گردد.

این مورد را ارزیابی کنید
(8 رای‌ها)
خواندن 4447 دفعه

شرکت ویلانما

شرکت ویلانما با بیش ازدو دهه سابقه درخشان  در زمینه تولید،فروش و اجرای انواع سقفهای شیبدار، امروزه با جدیدترین متد روزبا تنوع محصولات وارداتی و داخلی ، آماده خدمت ارائه ی خدمات با ضمانت اجرائی میباشد.شرکت ویلانما با در دست داشتن نمایندگی اکثر متریال های وارداتی و داخلی از جمله شینگل،آندوویلا،دکرا،متروتایل،آلمت نیوزلند ،کینگستون کانادا، طرح سفال پرچین،بام تایل در جهت فروش و اجرای انواع پروژه ها در خدمت هم میهنان عزیز میباشد.با سپردن پروژه خود به شرکت ویلانما از گارانتی 5 ساله ی بی قید وشرط این شرکت بهره مند شوید.

IMG 0842

Website Traffic

آمار بازدیدکنندگان

تماس با ما

تهران،اتوبان آزادگان،جنب پل صنیع خانی،بازاربزرگ آهن، فاز 6 مرکزی پلاک 1601

 سایت : www.vilananama.ir 

 کارگاه تهران 02155536859

شرق تهران  02122338952

غرب تهران  02144385447

مدیرعامل ویلانما : 09123542790 مهدی نوبخت

ایمیل : vilanama20@gmail.com

تهران،اتوبان آزادگان،جنب پل صنیع خانی،بازاربزرگ آهن، فاز 6 مرکزی پلاک 1601

09123542790