Loading...
سقف شیبدار چیست؟

سقف شیبدار چیست؟

نوشته شده توسط شرکت ویلا

  سقف شیبدار چیست؟

  اصولا ساخت ویلا در مناطقی صورت میگیرد که آب و هوایی معتدل و پاکیزه دارند.در جاهایی که آب و هوای پاک دارند بارش برف و باران نسبت به جاهای دیگر زیادتر است و فصل سرما زودتر میرسد.در مناطقی شمال کشور که بارش باران زیادی را شاهد هستیم و در مناطقی مثل دماوند نیز با بارش شدید برف رو به رو هستیم.هدف از ساخت ویلا استفاده ی همیشگی و روزانه نیست. اکثر مردم زمان تعطیلات به سراغ ویلای خود میروند و چند روزی از آب و هوای آن منطقه استفاده می کنند.به همین منظور مدت زمان زیادی را دور از ویلای خود هستند و اطلاعی از وضعیت سقف و جاهای دیگر ویلا ندارند.

  لزوم اجرای سقف شیبدار در مناطق ویلایی

  به همین منظور باید از سقف شیبدار جهت پوشش سقف ویلا استفاده کنند تا زمان بارش باران و برف نشینی روی سقف ویلا با مشکلات آب بندی سقف رو به رو نشوند.چون اگر سقف صاف اجرا شود در زمان بارش برف روی سقف سنگینی خواهد کرد و به احتمال زیاد موجبات خسارت بر روی سقف ویلا ایجاد خواهد شد.استفاده از سقف شیبدار هم به مقاومت سقف ویلا می افزاید و هم باعث میشود که ویلا زیبایی خاصی داشته باشد.اخیرا نیز به جهت ماندگار بودن سقف شیبدار و داشتن عمر بالای ویلا از متریال های کلاسیک و جدیدتری استفاده میشود تا سقف شیبدار جلوه ی عالی تری داشته باشد.

  پیشنهاد اجرای متریال های وارداتی کلاسیک جهت پوشش سقف ویلا

  جهت پوشش سقف ویلا از متریال های وارداتی نیز استفاده های شایانی میشود.ورقهایی با جنس آلومینیوم با نامهای تجاری متفاوتی مثل دکرا،آلمت،تاپ تایل،کینگستون،متروتایل  که از کشورهای نیوزلند،بلژیک،کانادا و کره وارد ایران میشوند که دارای آلوزینک،آنتی باکتریال،آلیاژ مس و سنگریزه های طبیعی هستند که زمان بارش باران روی سقف نیز عایق صدا دارند و برای مناطق رطوبتی نیز عالی هستند.

  7677ee1d3c98b25c1dd3d2d74a4f4a63

  استفاده از ورقهای کلاسیک داخل کشور

  ورقهای ایرانی کلاسیک هم وجود دارند که جهت پوشش سقف شیبدار مورد استفاده قرار میگیرند که کیفیت آنها هم خوب است و قابلیت رقابت با متریال های وارداتی را دارند.شرکت بام تایل با تولید ورقهای طرح سنگریزه ای با پایه رنگ پلی اورتان سه پوششه که دارای آلوزینک میباشد گزینه ی مناسب و عالی ایرانی جهت پوشش سقفهای شیبدار میباشد.اخیرا شرکت بام تایل متریالی را وارد عرصه بازار کرده که با نام ورق رایکا معروف است، این متریال با جنس ورق کالوالوم و آلوزینک تولید میگردد و در قالب ورقهای نیوزلندی پرس شده است و در سه مدل از نوع رنگ آمیزی با دستگاه اتوماتیک چرمی- مدرن و طرح سنگریزه ای تولید و عرضه میگردد که قابل رقابت با متریالهای وارداتی میباشد و دارای قیمتهای متنوع و مناسبی نیز میباشد. شرکت ویلانما در زمینه ی اجرای انواع سقفهای شیبدار با بیش از دو دهه سابقه ی اجرایی و با ارائه ی رزومه های اجرایی سقف شیبدار در اکثر مناطق ویلایی کشور با ارائه ی طراحی سه بعدی سقف شیبدار قبل از اجرای سقف ویلا،آماده ی ارائه ی خدمات در سراسر کشور با گارانتی 20 ساله میباشد.

  اساساً سقف ها را می توان به دو دسته اصلی تقسیم کرد:

  سقف شیب دار
   
  از سقف های مسطح معمولاً در ساختمان های تجاری استفاده می شود. آنها نسبتاً آسان تر نیز هستند. با این حال آنها به اندازه انواع مختلف سقف شیب دار از نظر زیبایی شناسی خوشایند نیستند. ما معمولاً آنها را در مورد املاک مسکونی توصیه نمی کنیم. ما آنها را برای خواص تجاری توصیه می کنیم.
   
  onduline roofing 

  سقف تخت

  انواع سقف شیب دار بیشتر برای خواص مسکونی و ویلایی متداول است. آنها چند کاره هستند. آنها نه تنها از نظر زیبایی شناختی خوشایند تر هستند بلکه اجازه نمی دهند عناصر طبیعی در بالای آن جمع شوند. از آنجا که این سقف ها از نوع سقف شیب دار هستند ، تمام آب ، خاک و سایر عناصر خارجی به سادگی از بین می روند. کارشناسان ما در اینجا با استاندارد Standard Roofing ، محبوب ترین انواع سقف شیب دار را روشن می کنند.
  شیب سقف
  قبل از شروع صحبت در مورد انواع مختلف سقف شیب دار ، ما در مورد مهم ترین بخش شیروانی  صحبت خواهیم کرد. هنگام صحبت در مورد انواع سقف شیب دار یک عامل بسیار مهم است. این عامل تعیین می کند که چه نوع سقف بهترین گزینه برای یک خانه خواهد بود. برای ساده تر کردن آن ، زمین در اصل شیب سقف شما است. شیب  سقف تأثیر عمده ای در چگونگی نمای ظاهری  یک خانه خواهد داشت. شرایط آب و هوایی باید یکی از مهمترین عوامل در تصمیم گیری برای شیب بندی سقف ویلا  باشد. بدیهی است برای مناطقی که میزان بارندگی بیشتری را در طول سال دارند ، سقف های مسطح ایده خوبی نخواهد بود. از طرف دیگر ، اجرای ساختار زیرسازی با شیب تند در برخی مناطق خطرات جانی  را نیز در بر خواهد داشت . به همین دلیل مهم است که سقف ویلا چه درصدی از شیب را داشته باشد. درصد شیب استاندارد با توجه به مناطق ویلایی و شرایط جوی بین 25 تا 35 درصد میباشد که با اعمال این درصد از شیب ، ویلای شما هم شکل و نمای زیبایی خواهد داشت و هم کیفیت و ماندگاری عالی تری میتواند داشته باشد که در دراز مدت بدون نقص قابلیت استفاده داشته باشد.
   Onduline System Dimensions

  انواع مختلف شیب دار

  در این پست در رابطه با  پنج مورد از انواع متداول سقف شیب دار صحبت خواهیم کرد. این سبک ها  محبوب تر هستند. صاحبان خانه عاشق احساس و شخصیتی هستند که به خانه هایشان می آورند. 

  پشت بام شیروانی دار 

  سقف شیروانی تقریباً محبوب ترین سبک برای انواع سقف شیب دار است. یک راه آسان برای شناسایی این نوع سقف با یادآوری نحوه ظاهر خانه ها درمتریالهای قابل استفاده در سقف شیروانی میباشد.  دو پانل مستطیل شکل ، معمولاً به اندازه مساوی ، برای ایجاد یک خط الراس به یکدیگر می پیوندند و شما یک سقف شیروانی کلاسیک را با این سیستم تجربه خواهید کرد. این سبک از انواع سقف شیب دار ،سبکی معمولی برای زندگی خواهد بود.  مالکان خانه می توانند برای ساخت این سقف متریال و شکل های  متفاوتی پیدا کنند. معماران هنگام طراحی چنین سقف ها توجه ویژه ای می کنند تا از زاویه 45 درجه جلوگیری کنند. این مدل از طراحی مطابق با هنجارها و استانداردهای صنعت سازه های ویلایی میباشد. با انجام چنین کاری ، معماران دیوارهای بیرونی را کوتاهتر می کنند. این امر باعث تأکید بیشتر روی سقف می شود. همچنین به ویلای شما  یک کلیت متعادل تر و دلپذیرتر  می دهد. با خیال راحت می توان از سقف شیبدار به عنوان یک سقف  شیروانی کلاسیک و زیبا بهره برد. این سبک از انواع سقف شیب دار تقریباً زیباترین و در عین حال طرح شیک از انواع مدل های اجرایی میباشد.در این سبک ، یک طرف شیب کوتاه تر و از طرف دیگر طولانی تر است و به ویلا از نظر دید ظاهری ابهت میبخشد و در عین حال مورد پسند اکثریت کارفرماها و معماران سازه های ویلایی میباشد.
   
  سبک دیگراز انواع محبوب سقف شیب دار،  سقف دوشیب با زاویه ی تیز و درصد شیب بالا میباشد که  صاحبان خانه این نوع سبک را هم اکثرا میپسندند. دارای دو صفحه سقفی مساوی در هر دو طرف است. با این حال آنها مانند سایر انواع سقف شیب دار مستقیم و هم تراز نیستند. در اصل ، همان خانه ویلایی است اما دارای دامنه های مختلف سقف است. زاویه شیب گسترده تر و زاویه شیب پایین تر تندتر به سقف های شکل متمایزی می بخشد. کارشناسان ما خاطرنشان کردند که این سقف منشأ هلندی دارد. نکته مثبت بزرگ این نوع شیب سقف این است که ضمن حفظ تمام خصوصیات یک سقف شیب دار ، فضای موجود در نواحی فوقانی خانه را افزایش می دهد.

  سقف هرمی

  سقف های هرمی دارای شیب 4 طرفه هستند. این سقف ها مانند هرم شکل دارند. این نوع از طراحیها  برای ویلاهای کوچکتر مانند کلبه ها ، انبارها و غیره ایده آل هستند. بسیاری از معماری های مدرن  از این نوع سقف ها طراحی شده است. به این دلیل که آنها متعادل و آسان برای ساختن هستند. این سقف ها می توانند از همه طرف دارای شیب کم باشند و هنوز هم بهترین نتیجه را برای یک سقف به دست می آورند. کارشناسان ما پیشنهاد می کنند که این سقف ها باعث می شوند ساختمانها نیز از نظر انرژی کارآمدتر  باشند.
   

  محافظت در برابر خطرات محیطی

  سقف های شیبدار با طرح استوانه ای ،طراحی شده اند تا در برابر برف ، یخ ، آب و باد مقاومت بالایی داشته باشند . به صورت فرم اجرایی با طراحی مثلثی ، آنها پایدارتر و قوی تر هستند و از زهکشی کامل آب اطمینان دارند.
   

  طول عمر بیشتر

  طول عمر سقف هایی که به شکل شیبدار یا همان شیروانی انجام شده است خیلی بیشتر از سقفهای تخت میباشد. به دلیل تخت بودن سقفهای معمولی ، زمان بارندگی و برف نشینی نگهداری این نوع سقفها بسیار سخت و هزینه بر خواهد بود اما سقفهای شیبدار مانع از نشست برف و باران میشوند و به همین دلیل نیازی به نگهداری نخواهند داشت.

  پایداری

  در صورتی که سقف شیروانی به صورت استاندارد و با متریالهای با کیفیت و همچنین توسط  مجری با تجربه و تعلیم دیده انجام شود ، پایداری در این نوع سقفهای شیبدار  بسیار زیادتر خواهد بود و کارشناسان عمر این نوع از سقف شیبدار را بالای 100 سال پیش بینی کرده اند.

  لیست اشکال سقف

  اشکال سقف از منطقه به منطقه تفاوت زیادی دارد. عوامل اصلی تأثیرگذار در شکل سقف ها ، آب و هوا و مواد موجود برای ساختمان سقف و پوشش بیرونی است. اصطلاحات سقف نیز کاملاً دقیق تعریف نشده است. کاربردها از منطقه ای به منطقه دیگر ، یا از یک سازنده یا معمار به دیگری متفاوت است.اشکال سقف از تقریباً مسطح تا سطح شیبدار متفاوت است. آنها می توانند قوسی یا گنبدی باشند. یک ورق مسطح یا یک مجموعه پیچیده از شیب های شیبدار .
    

   

  HXAY7507

   

  کلیه خدمات اجرایی شرکت ویلانما در اقصی نقاط ایران عزیز اعم از لواسانات تهران،منطقه ی شمال تهران،مناطق ویلایی دماوند،آبسرد،گیلاوند،مناطق شمال ایران اعم ازنور،رویان،آمل،بابل،چمستان،چالوس،نمک آبرود،کلاردشت،کلارآباد،نوشهر و همچنین استان های کرمان،اصفهان،شیراز،قم،کاشان و تمام مناطق ویلایی و همچنین همه ی استان های ایران با حمل و نصب به صورت کامل و به قیمت روز تهران اجرایی میگردد،فقط برای شهرهای خارج از محدوده ی تهران برای استقرار اکیپ اجراییه شرکت باید از طرف کارفرما اسکان تهیه گردد.

  تماس با ما

  آدرس دفتر مرکزی: تهران، سعادت آباد،بالای میدان کاج، کوچه 12پلاک 37 طبقه سوم واحد 5

  دفتر مرکزی شمال تهران :  02122338952

  دفتر غرب تهران: 02144385447

  کارخانه جنوب تهران : 02155315464

  شماره تماس مستقیم مدیرعامل ویلانما : 09123542790   مهدی نوبخت

  ایمیل : vilanama20@gmail.com