Loading...
سردرب ورودی و پارکینگ

سردرب ورودی و پارکینگ

نوشته شده توسط ویلانما

  سردرب ورودی و پارکینگ

  سردرب ها جلوه ی زیبایی به ساختمان می دهند ، همچنین مانع ریزش برف و باران در منطقه ی مورد نظر شده و باعث ایجاد احساس امنیت می شوند. سر درب ها در انواع مختلفی موجود هستند همچنین دارای طرح های متفاوتی نیز هستند. نوع و طرح سردرب متناسب با محل اجرای آن است. انتخاب سردرب مناسب برای ساختمان از مهمترین موضوعات مربوط به نمای ساختمان است و سردرب با توجه به طراحی، اجرا و موقعیت ساختمان از نمای ساختمان تاثیر می گیرد.
  از گذشته ی دور تا کنون برای نشان دادن مکان های مهم همواره از سر درب های خاص استفاده میشده مانند سر در ورودی دانشگاه تهران، سر در باغ ملی و... .این سازه می تواند نقش های نمادین هم داشته باشد. در زمان ورود به یک ساختمان اولین چیزی که توجه شما را جلب می کند سر درب آن ساختمان است. یک سر درب زیبا به شما خوش آمد می گوید و طراحی آن از نظر اهمیت مانند سایر قسمت های ساختمان و گاهی حتی مهمتر هم هست. در اکثر ساختمان ها اهمیت سر درب به اندازه ی نمای ساختمان است و خصوصیات آن ها مشابه است. سر درب ها در نقاط مختلف به کار می روند اما اکثرا برای ورودی و پارکینگ مورد استفاده قرار می گیرند.
  AGBD0069

  ویژگی ها و مزایا اجرای سردری ورودی و پارکینگ

  * پوشش کامل درب و ستون های آن و جلوگیری از پوسیدگی و رنگ پریدگی درب ورودی ساختمان. 
  * به عنوان چتر محافظتی برای منطقه ی مورد استفاده.
  *سبک و مقاوم و در عین حال محافظ عالی به دلیل شیبدار بودن
  * استحکام و مقاومت بالا در برابر شرایط مختلف جوی از جمله باران، برف، باد و تابش نور خورشید
  * جلوگیری از کثیف شدن نمای ساختمان
  * استفاده به عنوان سقف کاذب و باران گیر
  * افزایش زیبایی و هویت بخشی به ساختمان
  * عمر طولانی
  * هزینه ی مناسب
  * ایجاد سایه
  * حجاب ساختمان
   
  DAEH3803

  انواع سر درب

  سر درب ها انواع مختلفی دارند و همچنین در طرح های متفاوت ارائه می شوند که انتخاب این دو وابسته به موقعیت ساختمان و شکل ظاهری و نمای آن است. سر درب های شیبدار متداول ترین نوع سر درب ها هستند که به صورت دو شیب، چهار شیب، طرح چینی و طرح کتابی اجرا می شوند. سر درب ها معمولا از ورق های تایلی پرسی و طرح سفال  ساخته می شوند. مصالحی که می توانند برای ساخت سر درب مورد استفاده قرار گیرند عبارتند از:
  * ورق طرح سفال
  * تایل پرچین
  * بام تایل
  * دکرا
  * ورق رایکابام
  * متروتایل
  * متریال کینگستون کانادایی
  * سفال طبیعی
  * آردواز 
   
  VKKH5727

  ساختار سردرب

  * زیر کار یا لمبه یا دامپا جهت سقف کاذب سردری
  * قاب دورسردرب یا نما ی فلزی در سه طرح هلالی، سینه کفتری وسه پله ای
  * آهن کشی و زیرسازی سردری که یکی از مهم ترین بخش اجرای سردرب میباشد.
   
  AEBZ5091

  نحوه ی اجرای سردرب

  اجرای سر دری در بعضی مواقع با استفاده از آجر و بلوک صورت میگیرد و همچنین سازه ای نگهدارنده به منظور افزایش مقاومت آن در برابر عوامل مختلف در فضای مورد نظر تعبیه می شود. برای افزایش مقاومت در برابر فرسایش، بهتر است به جای سنگ و سیمان از ورق های فلزی استفاده شود. برای اجرا و نصب سر دری ابتدا سازه ی اصلی یا اسکلت را بر روی سطح زمین درست می کنیم سپس اقدام به اجرای دامپا می کنیم. دامپا انواع مختلفی دارد فلزی، روغنی، چوبی و پوشش رویی که ممکن است ورق گالوانیزه، سیمانی و یا سفالی باشد. در برخی سر درب ها می توان از نورپردازی در قسمت دامپا استفاده کرد و برای نورپردازی از هالوژن استفاده می کنیم. نورپردازی زیبایی سر دری را دو چندان می کند و همچنین مزایای فراوانی در شب دارد. همچنین نورپردازی می تواند به عنوان یک مکمل و تاکید کننده در کنار سایر روش های طراحی به کار برده شود.
   
   
   
  همینطور که در طراحی عکس پایین ملاحظه میفرمایید شکل اجرای سردری به صورت طبقاتی میباشد که این مدل میتواند به صورت یک طبقه،دوطبقه و حتی سه طبقه نیز اجرا شود و بدیهی است که هر چقدر طبقات بیشتری به لحاظ اجرا انتخاب شود ، هزینه ی اجرایی نیز بیشتر خواهد شد. 
   
  شرکت ویلانما برای اولین بار اقدام به انجام سردری ها به صورت طبقاتی کرده است که این نوع از طراحی خوشبختانه مورد توجه اکثر کارفرمایان و مخصوصا" ویلاداران محترم در بیشتر مناطق ویلایی شده است.
   

  ANXS1474
   
  خوشبخنانه سردری های ورودی و پارکینگ با انواع متریالهای معمولی و کلاسیک و حتی برندهای وارداتی قابل اجرا میباشد و این تنوع در متریال ها و رنگ بندی ها  باعث میشود که هر کارفرمایی با توجه به هزینه ای که برای اجرای سردرب خود در نظر گرفته است،قابل اجرا باشد و همچنین با توجه به نوع اجرا در عرض و شیب متفاوت سردرب ، میتوان متراژ اجرایی در سردرب را نیز کمتر و یا بیشتر کرد. مثلا در قسمت شیب سردرب میتوان 80 سانت یا 1 متر یا حتی 1.20 شیب بندی کرد که در متراژ سردری خیلی تاثیر دارد و همچنین در قسمت سقف کاذب که اکثرا" دامپا کار میشود میتوان بین 80 سانتی متر تا 1.50 و حتی در بعضی مواقع با توجه به عرض ستون ها تا 2 متر هم دامپا قابلیت نصب را دارد.
   
  نکته ای که در مورد اجرای سردرب بسیار حائذ اهمیت است ، نوع کلاف بندی و شاسی کشی میباشد. سردری ها حتما" باید با پروفیل 40*80 کلاف بندی شوند و همچنین شاسی کشی ها حتما" باید با پروفیل 30*50 صورت بگیرد تا مقاومت سردری در زمان برف نشینی با مشکل مواجه نشود. 
  در بسیاری موارد مشاهده شده است که به دلیل استفاده نکردن از کلاف بندی و همچنین استفاده از پروفیل های ضعیف جهت شاسی کشی و تیرریزی ، زمان برف نشینی با کوچکترین باری که روی سردری ها آمده، سردرب نشست کرده است و این عمل خیلی هم خطرناک است و ممکن است روی فردی که در زیر سردرب جلوی آیفون ایستاده است بیفتد.
   
  بنابراین توصیه میشود زمان قیمت گرفتن جهت اجرای سردرب حتما" دیتیل اجرایی و نوع عملکرد جهت سردرب و استفاده از نوع پروفیل نیز پرسیده شود تا ارزانی قیمت دلیل بر اجرای ضعیف سردرب مورد نظر نباشد.
   
  FQVD3326
   
   
  کلیه خدمات اجرایی شرکت ویلانما در اقصی نقاط ایران عزیز اعم از لواسانات تهران،منطقه ی شمال تهران،مناطق ویلایی دماوند،آبسرد،گیلاوند،مناطق شمال ایران اعم ازنور،رویان،آمل،بابل،چمستان،چالوس،نمک آبرود،کلاردشت،کلارآباد،نوشهر و همچنین استان های کرمان،اصفهان،شیراز،قم،کاشان و تمام مناطق ویلایی و همچنین همه ی استان های ایران با حمل و نصب به صورت کامل و به قیمت روز تهران اجرایی میگردد،فقط برای شهرهای خارج از محدوده ی تهران برای استقرار اکیپ اجراییه شرکت باید از طرف کارفرما اسکان تهیه گردد.
   
   
  FZYD9247
   
   
  اجرای سردری بیشتر در مناطق شمال تهران منطقه ی سعادت آباد،تجریش،نیاوران و حتی در غرب تهران در منطقه ی پونک ،صادقیه و اکثر سازه های ویلایی و آپارتمانها به جهت پوشش روی درب پارکینگ و نفررو  و همچنینین زیبایی ظاهری سازه ها مورد استفاده قرار میگیرد.
   
  نصب سردری با طرح شیبدار زیبایی خاص و دوچندانی به نمای سازه های ویلایی و حتی آپارتمانها میدهد. فضایی که پوشش روی سردرب با طرح شیبدار ایجاد میکند احساس خاصی به انسانها در رابطه با دیدگاه های بیننده ایجاد میکند . مخصوصا در فضای شهری این نوع از پوشش نمادی از ویلایی جلوه دادن آپارتمانها نیز در ذهن ها به وجود می آورد.با اجرای این مدل از پوشش در طرح ها و رنگهای متنوع و مدرن، جلوه ی طبیعی و ماندگار را میتوانید در شکل ظاهری ساختمان خود به تصویر بکشید.

  تماس با ما

  آدرس دفتر مرکزی: تهران، سعادت آباد،بالای میدان کاج، کوچه 12پلاک 37 طبقه سوم واحد 5

  دفتر مرکزی شمال تهران :  02122338952

  دفتر غرب تهران: 02144385447

  کارخانه جنوب تهران : 02155315464

  شماره تماس مستقیم مدیرعامل ویلانما : 09123542790   مهدی نوبخت

  ایمیل : vilanama20@gmail.com