Loading...
تفاوت بین ورق آندوویلا با ورق سنگریزه ای دکرا چیست ؟

تفاوت بین ورق آندوویلا با ورق سنگریزه ای دکرا چیست ؟

نوشته شده توسط ویلانما

  تفاوت بین متریال آندوویلا با متریال دکرا چیست ؟ 

  تنوع بالایی که سقف های شیب دار دارند باعث شده است تا خریداران و مشتریان این نوع از سقف ها به خوبی با انواع آنها آشنایی نداشته باشند و نتوانند مناسب ترین پوشش را انتخاب کنند . از این رو تصمیم گرفته ایم در این مقاله به بررسی دو نوع از سقف های شیب دار یعنی سقف های شیب دار آندوویلا و سقف های شیب دار دکرا  بپردازیم و تفاوت های آن ها را با یکدیگر بررسی کنیم ، اگر شما هم علاقه مند هستید تا با این دو نوع از سقف های شیب دار آشنا شوید ادامه ی این مقاله را مطالعه بفرمایید.

  ورق آندوویلا

  ورق های آندوویلا از الیاف سلولزی طبیعی ساخته شده اند که پس از مرحله ی ترکیب با چنین الیاف طبیعی با نوعی رنگ دانه ی طبیعی ترکیب و فشرده می شوند . از این رو باعث می شود که متریال آندوویلا ضد آب و کاملا مستحکم و مقاوم باشند . می توان گفت که ورق های آندوویلا اولین رتبه را در سبک ترین متریال های   مورد استفاده برای ساخت سقف های شیب دار دارند ،چرا که وزن آن ها در هر متر مربع تنها 3.5 کیلوگرم می باشد و همین دلیلی شده است تا ورق های آندوویلا جزء سبک ترین ورق های تشکیل دهنده ی سقف های شیب دار به حساب بیایند . یکی از ویژگی های جالب و باور نکردنی ورق های آندوویلا این است که این نوع از ورق های سقف های شیب دار براساس استاندارد مورد آزمایش قرار گرفته اند از این رو مشخص شده است که قادر به تحمل 350 کیلوگرم وزن در هر متر مربع هستند که این قابلیت و تحمل وزن بالا بی نظیر است . ورق های آندوویلا علاوه بر اینکه نقش موثری در سقف های شیب دار دارند نوعی عایق صدا نیز هستند ، به گونه ای که عایق صدای آنها تا 40 دی بی می باشد . مزیت عایق صدای متریال های آندوویلا بیشتر در مناطق شمالی و پر بارش کشور مشخص می شود چرا که از هر گونه وارد شدن صدای باران به داخل محوطه ی ساختمان و یا ویلا که ناشی از برخورد قطرات باران به سقف می باشد جلوگیری می کند . ورق های آندوویلا در برابر سرما و گرما مقاومت و استحکام خود را تا حد زیادی حفظ می کنند به گونه ای که این نوع از سقف های شیب دار در دمای حداقل 30- و حداکثر 105 درجه ی سانتی گراد نیز دوام می آورند . و درنهایت باید بگوییم که در رنگ آمیزی سقف های شیب دار آندوویلا از موادی ضد اشعه ی ماوراء بنفش و یا بهتر است بگوییم مواد ضد یو-وی استفاده می شود ، از این رو در اثر تابش مستقیم نور خورشید دچار هیچ گونه آسیب دیدگی نمی شوند . همچنین برای سقف های شیب دار آندوویلا نیازی نیست که هزینه ی اضافی جهت خرید عایق کنار بگذارید تا در زیر ورق های آندوویلا از عایق استفاده کنید چرا که ضریب هدایت این نوع از سقف های شیب دار .400 برابر کمتر از ورق های گالوانیزه می باشد ، علاوه بر این ورق های آندوویلا دچار قارچ و یا کپک زدگی نمی شوند .جهت اجرای زیرسازی ورق آندوویلا ،پس از اجرای خرپاسازی با پروفیل فلزی که اصولا از پروفیل 40*80 استفاده میشود، شاسی کشی با چوب چهارتراش صورت میگیرد  که با پیچ سرمته دار جذب پروفیل میشود و پس از چوب کشی دو مدل زیرسازی جهت نصب آندوویلا وجود دارد که شکل استاندارد اجرای آن استفاده از چوب او-اس-بی میباشد که با این عمل کل سقف پوشش کامل داده میشود طوری که سقف شیبدار پوشش کامل پیدا میکند و میتوان به راحتی روی سقف راه رفت.اما مدل و فرم اجرایی دیگری هم هست که از چوب چهارتراش با فاصله ی 30 سانت استفاده میشود و به دلیل گران بودن هزینه ی چوب او-اس-بی بیشتر مردم به سمت خرید چوب چهار تراش روی می آورند.نکته ای که در استفاده از چوب چهارتراش بسیار حائذ اهمیت است، این است که تردد روی سقف حدالامکان صورت نگیرد چون ممکن است آسیب جدی به سقف وارد شود و کارفرما متحمل هزینه ای حتی بیشتر از چوب osb شود.

  متریال سنگریزه ای دکرا

  و حالا نوبت به آشنایی با ورق سنگریزه ای دکرا میرسد ، دکرا خود نوعی ازمتریال های  سقف های شیب دار میباشد که از چندین لایه ی تلفیقی شامل : لایه ی فولاد Steel Base ، لایه ی زینک آلومینیوم Zinc – Aluminum ، لایه ی اکرلیک رزین Acrylic Resin ، لایه ی پایه ای Basecoat ، لایه ی سنگریزه Stone Chips و لایه ی لعاب Over Glaze تشکیل شده است . از ویژگی های ورق های دکرا می توان به وزن سبک آن ها اشاره کرد چرا که دارای تنها 7 کیلوگرم وزن در هر متر مربع می میباشند ، همچنین لازم است اشاره کنیم که ورق های دکرا در برابر باد ، طوفان و گرد باد تا سرعت باورنکردنی 200 کیلومتر در ساعت ، در برابر زلزله ، در برابر یخ زدگی دارای استحکام و مقاومت بالایی می باشد . یکی دیگر از ویژگی های ورق های دکرا که شاید شنیدنش برای شما جالب باشد این است که سقف شیب دار دکرا می تواند وزن برف را تا 360 کیلوگرم تحمل کند .  در اجرای انواع سقف های شیبدار از ورق های سنگریزه ای دکرا استفاده می شود ،به دلیل کیفیت بالای ورق دکرا و همچنین عمر بالای این متریال کلاسیک در شرایط جوی مختلف ،متریال دکرا جزو بهترین پوشش های سقف شیروانی شناخته شده است ،طوری که با گذشت حدودا" دو دهه از وارد شدن دکرا به کشورمان هنوز هم مردم به خرید این ورق اقدام میکنند چون در هر شرایط جوی جوابگو بوده است و داشتن چهره ی زیبای این متریال که در دو قالب کلاسیک و طرح شینگل یا پیانو به سقفهای شیروانی ابهت زیادی بخشیده است.از ورق های طرح سفال کلاسیک که در واقع در همان قالب دکرا درداخل کشور تولید میشود نیز جهت پوشش انواع سقفهای شیبدار استفاده می شود که می توان گفت این نوع از متریالهای سقف های شیب دارنیزقابلیت استفاده بر روی انواع سقف شیبدار را دارند.ورق رایکا که تولید شرکت بام تایل میباشد نیز یکی از متریالهای داخلی میباشد که با جنس ورق گالوالوم و آلوزینک است تولید میشود و تنها تفاوت آن با ورق دکرا این است که به جای سنگریزه های طبیعی از سه نوع رنگ (چرمی،مدرن و پلی اورتان) استفاده شده است   . لازم است بدانید که ورق های طرح سفال کلاسیک نیز  دارای هم پوشانی بی نظیری می باشند که این ویژگی در میان دیگر ورق های سقف های شیب دار به ندرت دیده می شود.

   

  BMMO2660

   خدمات اجرایی شرکت ویلانما در اقصی نقاط ایران عزیز اعم از لواسانات تهران،منطقه ی شمال تهران،مناطق ویلایی دماوند،آبسرد،گیلاوند،مناطق شمال ایران اعم ازنور،رویان،آمل،بابل،چمستان،چالوس،نمک آبرود،کلاردشت،کلارآباد،نوشهر و همچنین استان های کرمان،اصفهان،شیراز،قم،کاشان و تمام مناطق ویلایی و همچنین همه ی استان های ایران با حمل و نصب به صورت کامل و به قیمت روز تهران اجرایی میگردد،فقط برای شهرهای خارج از محدوده ی تهران برای استقرار اکیپ اجراییه شرکت باید از طرف کارفرما اسکان تهیه گردد.

  تماس با ما

  آدرس دفتر مرکزی: تهران، سعادت آباد،بالای میدان کاج، کوچه 12پلاک 37 طبقه سوم واحد 5

  دفتر مرکزی شمال تهران :  02122338952

  دفتر غرب تهران: 02144385447

  کارخانه جنوب تهران : 02155315464

  شماره تماس مستقیم مدیرعامل ویلانما : 09123542790   مهدی نوبخت

  ایمیل : vilanama20@gmail.com